Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért nem akarok vele összejön...

Azért nem akarok vele összejönni, mert viszonylag "gazdag", ez normális?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és a család egyik barátja régóta udvarol, Ő 36 éves. Mindig mondta, hogy de jó lenne, ha idősebb lennék, nagyon odavan értem, a nagybátyám meg mondta, hogy öreg hozzám stb, mindig viccelődtek. És valóban idős hozzám, bármennyire is tetszik. Viszont mostanában már elég sokat is dolgozunk együtt és annyira kedvelem a társaságát..


A másik "probléma", ami tudom, hogy sok velem korú lánynak egyáltalán nem lenne ellenére, hogy kemény munka árán elégé meggazdagodott, de rajta nem látszik, mert állandóan dolgozik, nem szereti a nagyzolást. Én viszont kellemetlenül érezném magam, ha azt hinnék mások, hogy "na, ez is csak a pénze miatt jött vele össze" és bármilyen furán is hangzik, nekem megalázó lenne, ha bármilyen formában efelé terelődne a dolog. A családom elég régóta ismeri és évek óta elég jó barátságban vannak, én pedig mindig szerettem a társaságát, mert vicces, kicsit cinikus, de jó ember.


Sokat gondolok rá, hogy milyen jó lenne, ha lenne valami, de aztán ott van az, hogy idősebb+gazdag=mások elítélő véleménye.

És emiatt van bennem egy kontroll, hogy nem kéne mégsem engednem az udvarlásnak. Ti mit tennétek a helyemben? Hiába udvarolnak korombeli srácok is, van, mikor randiig eljutunk, de utána már nem érzem jól magam a társaságukban, mert általában valami plusz hiányzik, vagy nem vagyunk összhangban, vagy nem érzem azt, hogy komoly kapcsolatot lehetne kezdeni.

Köszönöm előre is annak, aki elolvassa.


2012. nov. 11. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Egyszer kérdezte egy tini lány, hogy járjon-e a fiúval aki udvarol neki, mert a barátnői szerint nem is szép és nem is népszerű. Félt, hogy megszólják az iskolában, amiért egy ilyen fiúval összejött.


Nos, ahogy ott is, itt is érvényes a szabály: magadnak választasz társat, nem a közvéleménynek. Ha te vele vagy boldog, akkor is boldog leszel ,ha másnak nem tetszik.


23/L

2012. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Röviden annyit, ha örökké más véleménye miatt vergődsz, soha az életben nem leszel boldog. Olyan nincs, hogy mindig mindenkinek minden tetszik. Ez van. Sprite.
2012. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne a mások véleményével törődj, ez a te életed. Ha szimpatikus és emberileg - nem csak a munkában - megtaláljátok a közös hangot, ha van hozzá bizalmad és úgy érzed, hogy a kapcsolatotok hosszú távon működhet, akkor miért is gondolkozol? A 16 év korkülönbség valóban nem kevés, de láttam én már nagyobb korkülönbséggel is jól működő házasságokat. Fel a fejjel! A boldogságot keresd és ne mások kritikájával foglalkozz!
2012. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%

Az a baj, hogy te nem mások véleményével foglalkozol, hanem a sajátodat háritod át másokra, igy egyszerübb kezelned a helyzetet.

A sztoriban te vagy az akit a pénz (is) érdekel, de még magaddal szemben sem vagy annyira bátor hogy ezt belásd, inkább átmosod másokra. Ha nem lenne igazam eszedbe sem jutott volna ez a későbbi lehetséges 'hátrány'.

Igazam van vagy igazam van?

2012. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem biztos, hogy ő komolyan gondolja. lehet tényleg csak vicceskednek vele, hogy pl, ha 10 évvel idősebb lennél, elvenne feleségül. Ilyet mondtak már nekem is.

Vagy történt ezen kívül/ezen túl is mostanában valami, ami miatt úgy érzed, ő komolyan udvarol neked?

2012. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nincs igazad 4-es... én párom nem gazdag, de van mit a tejbe aprítania és néha kellemetlenül érint, mert félek azt hiszi, hogy a pénze miatt vagyok vele, meg nehogy a szülei is ezt gondolják. (mikor összejöttünk nem volt neki pénze, csak minimális, de szülei nem csíptek é ott a félelem, ne keserítsék meg az életübket...)
2012. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4-es, azt kell, hogy mondjam, nincs igazad.

Mivel emberek közt vagyok és látom, hogy adott esetben miért pletykálnak egymásról, így azt gondolom, ez egy kellemetlen helyzetre adhatna okot.

Könnyű lenne tenni az emberek véleményére, de én sosem mentem bele olyasmibe, ami azt eredményezné, hogy megszóljanak az életvitelem miatt.

Előbb gondolkozom, mint cselekszem.

2012. nov. 11. 16:29
 8/18 anonim ***** válasza:

"Előbb gondolkozom, mint cselekszem"


De mi alapján? Ezek a te saját gondolataid, nem vágod?:-)


Jön a királyfi hófehér paripán és mellesleg még lovéja is van, ki mond erre nemet? Ez egy hülyeség amit belekattogsz ebbe a dologba. Pont senkit nem fog érdekelni, ha meg lesz ilyen rosszindulatú visszhang akkor mi van?

Azért veszed észre hogy lovéja van és egyáltalán a gondolat maga azért merült fel benned mert ez téged érdekel. Ezzel nem degradálak, ez teljesen normális, a lovéja is hozzá tartozik az emberhez.

2012. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A viccelődés inkább 2-3 éve volt jellemző. Egy évig nem nagyon találkoztunk, aztán elkezdtem részt venni a munkájában, hogy gyakorlatot szerezzek, mert a tanulmányaimmal összefügg. A nagybátyámmal szinte legjobb haverok és ő kezdett csepegtetni információkat arról, hogy mi a véleménye ennek az illetőnek rólam, mindig rólam beszél és hogy nem mer kezdeményezni, mert biztos nem az esetem.

Aztán beszélgettünk, mikor dolgoztam, viccesen említettem, hogy a nagybátyám mostanában ilyenekkel traktál, ő pedig teljesen elvörösödött és mondta, hogy nagyon ég előttem, engem sem akar kellemetlen helyzetbe hozni, felejtsem is el. De vannak olyan pillanatok, mikor nagyon jól elvagyunk, szinte rajtam felejti a szemét és teljesen megfeledkezünk mindenről.

2012. nov. 11. 16:39
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Túl nagy a korkülönbség, felejtsd el... Mikor te 24 leszel, ő már egy 40éves fickó lesz.
2012. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!