Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon ki vagyok bukva a...

Nagyon ki vagyok bukva a párom anyja miatt. De mit tehetnék én?

Figyelt kérdés

A párom anyja nem könnyű eset,bár elég fiatal nő,mégis olyan rigolyás,mint egy öregasszony.

Párom technikumot végez,mellette napi szinten dolgozik. Anyuka pedig folyamatosan nézegeti,mennyit költ a fia. Amit természetesen csak rám ver el,ez egyértelmű/hozzáteszem,nem megyünk sehova,tehát nem igaz,hogy rám költene nagy összegeket/. A legújabb "terve" anyósjelöltemnek,hogy majd elveszi a párom bankkártyáját és ad havi 30ezret neki költőpénznek,a többit meg majd ő elrakja. Kérdem én,ha valaki 21 éves,dolgozik,bár még otthon lakik,akkor mért nem költhet abból a pénzből,amit megkeres sok melóval egy hónapban? Mert megtakarítása is van a páromnak,de anyuka elvárná,hogy nulla forintot költsön,sőt annyit költhetne egy hónapban. És persze tervezzük az összeköltözést,de majd akkor is jön anyuka tartani a markát,hogy beossza a pénzünket? Mert neki az is baj,ha én költök bármire,úgy csinál,mintha az anyám lenne.

A párom,meg nem nagyon törődik vele,bár ez a bankkártyaelvétel kezd számára is optimális megoldás lenni...Kezd beválni az agymosás!

Ne gondoljátok,hogy a pénzre hajtok,az érdekel legkevésbé,csupán azon vagyok felháborodva,hogy mért kell ennyire beszabályozni egy felnőtt embert.

Félek,hogy tönkremegy a kapcsolatunk,mert az összes vita,anyuka miatt van,mert amúgy minden annyira jó.

És persze,ha én megyek hozzájuk,akkor nyilván nem mondhatom el a véleményem,mert anyuka van otthon,nem lenne illendő.De mégis,mért kell nekem eltűrnöm a szemembe jópofáskodást a hátam mögött meg pocskondiázást?

Persze,sokszor én mondom a páromnak,hogy a viták elkerülése végett hagyja az anyjára a dolgokat,de ha erre rá fog menni a kapcsolatunk,akkor mi lesz?

És azt is figyelembe veszem természetesen ,hogy ő a párom anyja,aki felnevelte,emiatt meg megvan az alapvető tisztelet. Valaki tud valami hasznosat mondani,mert 3 napja csak bőgök,és már nyugtatót is be kellett szednem.Én mért nem lehetek boldog végre? Aki ítélkezni akar,az kérem,most ne tegye,mert így is lég rossz helyzet ez:(.


2012. nov. 12. 07:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Hát én mint anya írok, de lehet rosszul látom a helyzetet.

Az első és legfontosabb kérdés:

A fiú ad haza a keresetéből a rezsibe, kajába? (mert ez így lenne helyes)

Ahogy írod 21 éves fiú felnőtt ember... ezzel vitatkoznék. Jogilag valóban. De hogy agyilag érett-e, az egyén függő. Én 40 éves embert is ismerek, aki nem képes beosztani a pénzt! Lehet az édesanyja ezeket látja és próbálja (több kevesebb sikerrel, mert ezt már korábban kellett volna elkezdeni) az anyagi részt rendbe tenni a fiának, hogy jusson valamire az életben. Nem azt mondom, hogy ez nálatok így van, de ez is lehet egy ok... tudod hallgattassék meg a másik fél is! Ennél a történetnél fontos lenne az anya indoka!

2012. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Bocsáss meg, de itt a "gyerek" éppolyan hibás, mint az anyja. Felnőtt, nem kell semmi olyat tennie, amit nem akar. Neked pedig ehhez semmi közöd, ne is haragudj, nem bántasbol írom.
2012. nov. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Sok dologban igazad van.De nem mindegy szerintem,hogy mondják meg az embernek a dolgokat. Mert ha anyuka úgy hozakodna elő ezzel a majd ő félreteszi a pénzt dologgal,hogy mit szólnál kisfiam,mi a véleményed,te hogy látod...De nem ezt teszi,hanem ,hogy el fogom venni a kártyád és nem költhetsz semennyit.

Egyébként,igen ő is ad bele otthon a rezsibe,ahogy én is itthon,ez így korrekt természetesen. Én egyébként kicsit idősebb vagyok páromnál,több dolgot megéltem már,és ezért nem tetszik az anyja hozzáállása. Azért mert az anyjának rossz az élete,azért mért kell a fiának is pokollá tenni? Mert mindenben beszabályozná.Persze,én is tartom,hogyha az ember otthon lakik bizonyos infókat,pl hova megyek,mikor jövök kb meg kell osztani a szülővel.De,hogy egy 21 évesnek megszabnák,hogy mikor hova mehet,az nekem kicsit magas,mert hozzám jön,mindig,csak épp ez nem tetszik szerintem anyukának. De ha összeköltözünk,akkor biztosan megmondom a véleményem,mert akkor mi már egy külön család leszünk és ő lesz vendégségben nálunk.

2012. nov. 12. 07:58
 4/19 A kérdező kommentje:
A vőlegényem,valamennyire azért mégiscsak van hozzá közöm szerintem.
2012. nov. 12. 07:58
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen,amúgy kicsit ő is hibás mert nem áll a sarkára. De anyukának meg el kéne fogadnia,hogy a kisfia felnőtt.
2012. nov. 12. 07:59
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Bocsáss meg, de felnőtt ember a vőlegényed. Ha ő engedi ezt az anyjának, akkor az ő felelőssége legalább annyi, mint az anyjae. Ha a vitában mindig az anyjának van igaza veled szemben, érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy van e értelme ennek a kapcsolatnak.
2012. nov. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen jogosan vagy kiakadva. A párod édesanyja úgy bánik a fiával, mintha az vagy hatéves vagy minimum gyengeelméjű volna. Egyszerűen nem engedi felnőni.


Igen, jól látod: erre bizony rá fog menni a kapcsolat, ha a pasid nem hajlandó felnőni és a sarkára állni, anyukát elhajtani a vérbe. Egyetlen épeszű felnőtt nő sem marad olyan pasi mellett, akit dróton rángatnak, mint egy babát.


Nyílván nem vígasztal a tudat, hogy anyuka éppen azért csinálja, amit tesz, mert csakis a magáénak akarja tudni mindörökre a fiacskáját, és el akarja marni előled. Önző és a végletekig birtokló ember.


Ahhoz, hogy a kapcsolatod működőképes legyen a pároddal NEKI ( a párodnak) kell tennie ezért! Oké, hogy te ott vagy támaszként a hát mögött, de ha nem mozdul feléd, hanem elfordul és "mindketten hülyék vagytok! felkiáltással nyalatja a s.ggét két nővel, és élvezi, hogy azok háborúznak érte, akkor nincs mese, ott kell hagyni.


Mondom: KELL!

Az ilyen férfiból sosem lesz jó társ, jó férj, jó apa, mert mindig az anyja rángatja.

2012. nov. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
74%-os! Mindig mellettem áll ki,nem az anyja mellett.Azt gondolom egyébként,hogy ha minden problémánál a szakítást választaná mindenki megoldásképp,akkor az régen rossz lenne.Mi együtt tervezzük az életünket,és ha már össze fogunk költözni,anyukának nem lesz joga beleugatni a dolgainkba,úgyanis az már ott a mi kis családunk lesz.De várom már,hogy láthassam az arcát,ha egyszer majd terhes leszek :)!
2012. nov. 12. 08:08
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

megérdemlitek egymást. helikopter anyuka, málészájú családfiú, fészekrakó feketeözvegy lány. "nem a pénz érdekel" de azért foghegyről odaveted, hogy rád nem költ, nem a pénz érdekel, de azért anyukára és a pénzre rámegy a kapcsolat. nem az anyjával jársz, hanem vele. amíg nem vett feleségül, semmi közöd hozzá, hogy mire költi a pénzét. a sok okos válaszolónak meg ahhoz nincs semmi köze, hogy ad-e bele az otthoni költségekbe (ugyanis ez nem mindenhol szokás, csak ott, ahol szükség van rá).



tennivalók:


- a fiúnak rá kell jönnie, hogy anyuka ne tegye rá a mancsát a bankkártyára

- anyuka nem szól bele, hogy te mire költesz és ezt megmondod neki

- neked az ő pénzügyeikhez semmi közöd

- hiába próbálsz a békítő szerepében tetszelegni, te is csak szaporítod a bajt, a folyamatos reklamálással uszítod az anyja ellen

- az anyós és te harcoltok egymás ellen a hapsikádért

- nem a te pénzed, nem a te családod, nem a te anyád, meg kell húznod magad és a háttérbe vonulni, ez nem a te harcod.

- te is be akarod szabályozni a fiúdat, csak a magad hasznára.

- 30 ropi csak költőpénznek nem olyan rossz, de erről akkor sem a mama dönt


a srác ne legyen tunya, ti meg térjetek észhez.

2012. nov. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

1. Ha a párod már felnöttnek tartja magát, akkor két lehetösége van: vagy otthon lakik, és beszáll a rezsibe a szülöi háztartásba, vagy elköltözik külön lakásba és ott azt csinál az összes pénzzel, amit akar.

2. Az anyát nem feltétlen kellene elitélni, elvégre lehet, hogy jobban látja, hogy esetleg a fia elszórja az össszes pénzét. De ettöl függetlenül nem az ö dolga lenne, kivéve, ha az anyának emiatt plussz kiadásai vannak.

3. Neked nem sok beleszólásod van ebbe, mert nem a te pénzed, meg nem a te anyád. Ha a barátodnak nincs ez ellen kifogása, akkor neked nem LEHET.


Ha a barátodnak nem tetszik igy, akkor MOST költözzetek külön, és attól kezdve a mamának semmi köze a fia pénzügyeihez, csak akkor sokkal kevésbe lesz kényelmes az élete.

2012. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!