Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom hypochonder. Az anyja...

A párom hypochonder. Az anyja is, és ráadásul az anyós H1N1 gyanús az orvos szerint! Mit tehetnék én? Az őrületbe kerget.

Figyelt kérdés
Párom idegeimre megy a betegségektől való félelmeivel. Amikor kb. 2 hete meglátta a híradóban, hogy felütötte a fejét a járvány, egész éjjel nem aludt, és hasmenése volt az idegeskedéstől.Mivel fél, ezért az orvosoktól is, hát még a kórházaktól! Hogy dumáljam rá, hogy kezeltesse magát? Egyáltalán gyógyítható a hypochondria?
2011. jan. 21. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ha úgy érzi, beteg (H1N1), most azonnal indulsz vele a kórházba az orvosokhoz. :) 5 perc múlva semmi baja nem lesz.

Ezen kívül egy jó pszicholótus nem ártana neki, meg ha ennyire parázik, akkor egy influenza elleni oltás. Nem mintha annyira hinnék benne, de hátha őt megnyugtatja a tudat, hogy nem kaphatja el.

2011. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondd azt neki, hogy akkor két hétig legalább tartsa távol magát az anyjától, így legalább lesz egy kis nyugtod anyóstól :D
2011. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szívesen megtennénk, de nekünk kell néha ránézni, kaját vinni neki, mert nyomja az ágyat, és egyedül él.
2011. jan. 21. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekelne hogy a barátnőd dolgozik e.Mert ha nem akkor lehet hogy az a baj.Ha elfoglalná magát nem foglalkozna annyit a betegségekkel.Egyik barátom anyja évekig otthon volt a férje eltartotta. Állandóan az orvosokat járta.Aztán elkezdett dolgozni azóta makk egészséges.De nálatok ez lehet hogy nem ilyen egyszerű.
2011. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő, én tettem fel a kérdést. A párom dolgozik, átlagosan napi 12-14 órát, úgyhogy nem hinném hogy unalmában találja ki a hülyeségeit. Az anyósról mondjuk eltudom képzelni, hogy figyelemre vágyna, azért teszi.
2011. jan. 31. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!