Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik huszonévesen otthon...

Akik huszonévesen otthon laknak, nektek is be kell számolni arról hogy hová mentek, mikor jöttök, és kivel lesztek?

Figyelt kérdés
Én nem tehetem ki a lábam még délután sem anélkül, hogy ne mondjam el hogy kivel megyek és miért. Ezzel még nem is lenne akkora baj, de mostanában randizgatni szoktam gyakran, és itt a gond. Hogyha bevallom hogy xy sráccal először találkozok, akkor anyám teljesen kiakad, hogy mondjam el hogy ki ő, mindent a korát a lakcimét a nevét, mert mi lesz ha bántani fog stb. És amig haza nem érek a randiról ő ébren vár, direkt nem fekszik le akár éjjel 1 ig sem. És mikor hazaértem be kell számolnom róla hogy mit csináltunk.. Hát az agyamra megy már ez az egész. Hogyha bármelyik faggatásra nem válaszolok, akkor abból hatalmas sértődés van, és megy apámmal beszélni, hogy idegen férfiakkal randizgatok és nem vallom be hogy kikkel. És akkor ketten ordibálnak. Amúgy bulizni nem is szoktam eljárni, csak barátnőkkel beülni valahová, meg ezek a randik vannak néha. 21 éves lány vagyok.
2012. nov. 12. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

elég béna vagy hogy ennyi idős létedre elmondod ezeket ha tudod hogy így reagálnak rá.

miért nem mondod hogy, mittomén, elmész sétálni egyet a városban. azt már nem kell hozzámondani hogy pasival...

csak úgy elmész hogy kiszellőztesd a fejed.

ha ezért is megy a hiszti, suttyomban kilógsz és visszalógsz, előtte azt mondod, lepihensz, alszol, ne zavarjanak.

komolyan, 21 éves vagy már, legyél egy kicsit rafkós ;) tökre megértelek, vannak olyan szülők akikkel egyszerűen semmit nem lehet megbeszélni, mindig 5 évesként fognak kezelni.

az enyémek is ilyenek de megtanultam úgy rendezni az életem hogy azt csináljak amit akarok és nekik se legyen egy kellemetlen percük sem.

mert amiről az ember nem tud az nem fáj :D

hogy le leszek pontozva ezért jajistenem xD

2012. nov. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze nem vagyok ennyire hülye. :) Már legtöbbször hazudok valamit, pl hogy barátnővel megyek. De ezt nem tudom mindig beadni, mert tudja hogy ők csak hétvégén érnek rá. Azt meg nem hiszi el hogy egyedül megyek sétálni este 8 tól éjjelig.
2012. nov. 12. 16:54
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem ver meg az apád, akkor nem kell róla beszámolnod.
2012. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Én 27 vagyok és már elköltöztem, nekem anyám naponta ír levelet, hogy mi van, mit csinálok, hol voltam. Én meg beszámolok neki a Teszkózásokról és hogy mi volt munkában. Régebben nem mondtam el neki a hétvégi berúgásokat, de mostmár nincs is időm ilyesmire, szóval kb. az egész napom lekövetheti, ha akarja.

Amikor meglátogatom akkor is mindenről szeret tudni hová megyek, kivel, mikor jövök, mit ittam. Ami belefér azt elmondom neki, de hogy az a 2 pohár ital valójában 2 fél literes koktél volt, azt nem kell tudnia :)

Lehet unatkozik, félti a gyereket - még ha ő 80 éves is lesz, akkor is a gyerek gyerek marad, mamám is ezt csinálta anyámmal.

2012. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem, de ha rákérdeznek nem fogok hazudni. amúgy is jó a viszonyom a szüleimmel, szóval ez nem probléma.
2012. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Igen be kell,utálom is. Ellenben ha csak annyit mondok elmegyek,majd jövök hetekig hallgatom a hisztit. Itt nincs más megoldás csak a külön költözés.
2012. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Biztos, hogy nem hazudnék a szüleimnek. Igaz, hogy velem sosem viselkedtek úgy a szüleim, ahogyan veled teszik, de a hazugsággal előbbre biztos, hogy soha nem jut egy ember. Rövid távon talán megoldásnak tűnik, de nem az.

A szüleid biztosan aggódnak érted. Ne haragudj emiatt, inkább próbáld meg beleélni magadat az ő helyzetükbe: ha neked lenne gyereked, te is szeretnél tudni arról, hogy mi van vele. Értem, hogy a szüleid túlzásba viszik az aggódást és nem is biztos, hogy megfelelő hangnemben beszélgetnek veled. Erről nem tudsz velük elbeszélgetni egy olyan időpontban, amikor nem épp randira készülsz vagy hazajössz? Olyan időpontban, amikor te is teljesen higgadt tudsz lenni és ők is rád figyelnek, nem a körülményeken izgatják magukat.

Amikor valaki ok nélkül megsértődik, akkor viszont ne vedd magadra. Próbáld meg megértetni a szüleiddel, hogy nem esik neked jól az ő viselkedésük, de közben próbáld nem megbántani őket.

A helyzetedet csak te ismered pontosan; ha nagyon nem bírod őket, akkor megpróbálhatsz komolyan önállósodni, például elköltözni.

2012. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Igen, bár most már kezdik belátni, hogy fojtó az, hogy minden percemmel el akarnak számoltatni. Persze, értem, aggódnak, kíváncsiak... bár anyukámban azért vastagon benne van az is, hogy kontrollmániás. Én bizony volt, amikor épp en nem úgy mondtam el a dolgokat, ahogy voltak. Pl. ők nem értették meg, hogy én miért járkálok egyedül színházba (hogy nincs 20.000 barátom, hogy van, amikor senki nem ér rá, vagy épp őket nem érdekli, vagy ha teszem azt, nyerek egy nyereményjátékon, és előadást megelőző napon érkezik az e-mail, nem biztos, hogy sikerül addig keríteni vkit), mert az jaj, de ciki, meg biztos paraszt vagyok, azért nincsenek barátaim... akkor utána azt mondtam, hogy XY-nal meg XZ-vel megyek (olyan barátnők, akikről beszéltem nekik, és akikkel voltam is színházban már előtte), egyszerűen azért, mert elegem volt már a pampogásból, főleg hogy nem 1x megpróbáltam nekik rendesen megmagyarázni a dolgot. Egy időben meg a vásárlást sem vallottam be, mert gyakorlatilag anyukám kikutatta b blokkokat, piszkált, hogy ez minek, az minek, mennyit költök (a saját pénzemből, amit én kerestem meg!!!). Ja, meg aztán amikor a barátommal találkoztam először, randin. Hát nem tudom, nekem a szerelem, az első randi az magánügy. és egyébként is, ha mégsem passzolnánk, akkor meg nem akartam volna ezzel traktálni őket, mert milyen már, ha aztán mégsem...
2012. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha megkérdezik hova mész, azt mondod randizni, és kilépsz az ajtón. Ennyi. Hazajössz, megkérdezi mi volt, azt mondod beültetek egy kávézóba, jól éreztétek magatokat, de nagyon elfáradtál, jó éjt. Kiabáljanak ha akarnak, lépj túl rajta. Szoktatni kell őket ezekhez a dolgokhoz. Lehet a szülőket is idomítani hidd el.

Nincs köze ennek a korhoz abból a szempontból, hogy valaki ezt 16 évesen teszi, van aki 18, van aki 20, 22, stb. Kinek mikor jön el ez a szakasz az életében. A szülőket rá kell döbbenteni, hogy már nem pici baba az a lány. Szoktatni kell őket a gondolathoz.

2012. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

hát ha mindenáron őszinte maradsz akkor csak az marad számodra hogy hallgathatod a vitákat vagy külön költözöl.

aki azt írta hogy csak rövidtávon működik a hazugság... én 15 éves korom óta ezt csinálom, sosem buktam le és boldog életem van meg a szüleimnek is.

szerintem csak jót teszek vele, nincs vita, harmonikus a családi élet és én is kedvem szerint teszem amit akarok.

és szerintem 100%-osan hasznos volt a válaszom, elég nagy szerencsétlenek vagytok hogy inkább viselitek az idegtépő vitákat de "jaj mindent be kell vallani mint egy dedósnak mert hazudni BŰN"... milyen avítt, 19. századi gondolkodásmód ez :D

2012. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!