Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány generációnak...

Szerintetek hány generációnak kell még felnőnie ahhoz, hogy elérjük azt a felfogást, hogy nem minden a nő dolga otthon?

Figyelt kérdés
tudom, van pár pasi manapság is aki megerőlteti magát, de a többség még mindig úgy él,hogy a házimunkák, gyereknevelés a nő feladata.
2012. nov. 4. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
29%

Én nem ezt látom.


Ahol a házimunkát a nő végzi, ott a kinti, kerti munkát végzi a férfi.

Ahol pedig megint csak mindent a nő csinál, ott általában HTB, de őket inkább hagyjuk, én nem keverem őket a dolgozó nőkkel, mert nagyon nem egy kategória.


Ahol pedig csak panel van, ott megoszlanak a házimunkák.

2012. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
60%
Addig lesz ez, ameddig a nők nem lesznek annyira életképesek, hogy kiálljanak magukért. De a legtöbb nő csak rinyálni tud, cselekedni nem.
2012. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 A kérdező kommentje:
kerti munka és a mosás/vasalás/mosogatás/főzés stb nem egy kategória. kerti munka nincs mindig, sőt.
2012. nov. 4. 18:28
 4/90 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként már elnézést minden kivételtől, de ameddig ennyi unatkozó kisgyerekes anyuka, meg kismama írogat ide leszólni az embereket, addig miről beszélünk?
2012. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:

2.

ebben teljese egyetértek, épp ezt beszéltük a barátommal,hogy a legtöbb nő egy magatehetetlen, szerencsétlen látens cseléd. és ez szomorú,mert utána a gyereknek is ezt tanítják és ezt is látják.

2012. nov. 4. 18:28
 6/90 anonim ***** válasza:
75%

Nincs a francokat.


Nekünk is van kertünk és több kint a munka, mint bent. A kertben nem csak fák vannak, hanem zöldségek, gyümölcsök, na meg fű, ami magától nem lesz megnyírva. Másrészről ott vannak a kutyák, macskák, akik után ugyanúgy takarítani kell.

Arról megint nem beszéltem, hogy van, aki állatokat tart kint, baromfit, stb.


Én sírva szaladok vissza a benti munkához.

2012. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem 100-200 évnek még el kell telnie,hogy megoldódjon
2012. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 A kérdező kommentje:

6. Nekünk is van egy akkora kert,hogy nem látod a végét.

Gyümölcsök, zöldségek is, 4 kutya és sosem volt vele annyi feladat,mint a benti munkával, főleg télen.

2012. nov. 4. 18:32
 9/90 anonim ***** válasza:
100%

A mostani fiatal generációnál nem ezt látom.

A szüleink vallják ezt leginkább. Anyósom döbbenten mesélte az egyik rokonunknak, hogy mégis milyen dolog, hogy a férjem segít a háztartásban. Szerencsére a rokon hölgy az intelligensebb fajtából való, elmagyarázta neki, hogy én is dolgozom, nekem is kötelező a túlóra, én sem teleportálva közlekedem, ha ketten teszünk a kasszába, közös az otthonunk, az a normális, hogy ketten tartjuk rendben.

Anyósom még ebben a szellemben nevelkedett, élt, dolgozott három műszakban, nevelt két gyereket, mindent ő csinált a háztartásban, gondozta a kertet is, soha annyi ideje nem volt, hogy egy kávét ülve igyon meg, vagy kiolvasson egy könyvet. Bele is rokkant.

Én nem ilyen életet szeretnék magamnak. Nem akarok cselédként élni, idős koromban az élményeimet akarom mesélni az unokáimnak, nem pedig véres szájjal dünnyögni, hogy milyen szar volt nekem, mert cselédként éltem le az éltemet.

2012. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
86%

# 4/8

Ezen már én is sokszor gondolkoztam, főleg múlt héten amikor beteg voltam és annyi hülye kérdés volt, hogy csak néztem.

2012. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!