Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon a...

Hogy mondjam el otthon a rosszjegyeket?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok

az van hogy németből kaptam egy 2-est,nyelvtanból pedig egy 3-ast.

meg lett 3 1-esem amiről tudnak csak az a baj hogy akármennire is tanulok nem megy a kémia se megy hiába tanulom a fizika ,matek ezek nem mennek. a biosz 1-est is kijavitom simán mert a tz-re meg a dolgozatokra mindig tanulok ha tudom hogy lesz. a németet is kitudom javitani . de a kémiát nem . és apa is mondta hogy ha mégegy rossz jegy lesz akk. elveszi a telóm a számitógépet lekódolja meg tv se lesz. de mindezt egyszerre . de igazábol én még sose kaptam büntetést . és csak 1 hetet ad arra hogy ne legyen több rosszjegyem . de ha elvenné a telomat akkor se tudnék jobban tanulni mert egyszerűen nem megy .. de nekem ez olyan rossz érzés . kb mindennap sirok .nem is tudom miért

12/l


2012. nov. 6. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

A helyesírásodból ítélve amúgy sem lehetsz jó tanuló.

Amúgy meg nem a büntetés a megoldás, nem nagyon értenek a neveléshez a szüleid, nekem szerencsére anyukám pedagógus és tudja hogy hogy kell ezt.

15/f

2012. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

> de ha elvenné a telomat akkor se tudnék jobban tanulni

> mert egyszerűen nem megy

Ezt próbáld meg elmagyarázni neki is.

2012. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
telefonrol írok . Amugy meg az irodalomból 5-ös vagyok földrajzból meg 4-es. de ezeke a tantàrgyakat szeretem meg a rajzot. De a többi rosszul megy .pl töriből azt az anyagrészt amiből feleltem kb 20 elolvastam és felmondtam magamba de órán mimdent elfelejtettem
2012. nov. 6. 19:33
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Első válaszoló:

Meglátszik, hogy anyád pedagógus...

2012. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
meg mindig a testvéremhez hasonlítanak ,hogy ő bezzeg kitűnő volt és mindig tudta a leckét .
2012. nov. 6. 19:40
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Az az érzésem, hogy kicsit szétszórt vagy, nem koncentrálsz eléggé a tanulásra. Ha ugyanis azt meg tudtad tanulni, hogyan kell a telefonodról internetezni, akkor nem hiszem, hogy a felsorolt tárgyakat egy gyatra 2-es erejéig ne tudnád megtanulni. Ha most, hetedikben feladod, mi lesz veled később?
2012. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Tanulni kell. Ha tényleg annyit tanulsz és mégsem megy, akkor viszont valamit rosszul csinálsz. Változtass a tanulási módszereden. "a tz-re meg a dolgozatokra mindig tanulok ha tudom hogy lesz" Tehát máskor nem tanulsz, csak ha dolgozat lesz. Minden órára tanulj! Egy témazáróig vesztek mondjuk 10 leckét. Egyszerre nagyon nehéz bemagolni az egész anyagot. Ha óráról órára szépen tanulnál, nem kapnál rossz jegyet ha váratlanul feleltetnek, és a témazárókor nem kéne halálra tanulnod magad, elég lenne átolvasni 1x és tudnád. Nem tudom hogy szoktál tanulni, de ha mondjuk gépezel lecke közbe, az is rossz. Nem tudsz rendesen odafigyelni, ezért elolvashatod 20x is, nem fogod tudni. Ha felmondod magadnak és valami nem jut eszedbe, megnézed gyorsan és mész tovább. Ez sem jó. Nálam bevált az, ha valamit felmondtam magamban és elrontottam, elölről kezdtem. Ha megy, akkor is olvasd át utána, hogy kihagytál-e valamit.

Ha nem érted, kérj segítséget a szüleidtől, tanáraidtól, barátaidtól vagy bárkitől aki el tudja magyarázni. Járhatnál külön tanárhoz is abból ami nem megy, amit nem értesz.

Tanulni senki sem szeret, nekem is sokszor sírhatnékom van tőle, de muszáj. Ez a kötelességed, el kell fogadnod, mert még legalább 6 évig ezt fogod csinálni.

2012. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Beszélj az osztályfőnököddel! Mondd el Neki, hogy nem mennek ezek a tantárgyak, sajnálod, de ez van. Ő pedagógus jobban megérti nem úgy, mint KHM egyes szülők! (TISZTELET A KIVÉTELNEK)! Hátha tud mondani rá valamit vagy pedig Téged más módon feleltetnek pl.: töriből. Lehet írásban is. Írásban állítólag amúgy is jobban tudunk felelni, mint beszéddel, tudunk többet korrigálni javítani. MINDENKÉPPEN beszélj az osztályfőnököddel. Ha az ofő ne adj Isten egy tróger akkor a töritanárral vagy a kémia tanárral. Kérd meg, h segítsenek.

24/N

2012. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

20:06. Alattad lévő vagyok.


Nem hinném, h lenne összefüggés a műszaki kütyük és a történelem vagy a kémia közt. Nekem sem ment a kémia, matematika, fizika. És mégis használati útmutató nélkül eligazodok a telefonokon, TV-ken, távirányítókon, hifiken, MP3 lejátszón. Mégis 2-es voltam ezekből...

Amúgy nekem a hangos olvasás vált be valamennyire, de csak 1 jeggyel tudtam javítani, az is valami. Hangosan felolvastam 5x az adott leckét, aláhúztam a lényeget, még párszor elolvastam és úgy ment, pl töri. Kémia meg a matek az sehogy se ment. Mindenképpen fordulj tanárhoz.

2012. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát általába ugy szoktam hogy megtanulom az anyagokat . de tz-re mindent elfelejtek é ilyenkor előröl kell az egészet .van olyan lecke amit párszor elolvasok azt kivülről fújom d van olyan is amit hiába tanulol nem megy .

matekbol is amit most veszünk azt értem, de az előző anyagot nem értettem hiába mondta el az órán a tanár ,korepetáláson is és itthon is elmagyarázták de akkor sem tudtam

2012. nov. 6. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!