Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor, ha elszeret...

Zsófia27 kérdése:

Mi a teendő akkor, ha elszeretnék költözni a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy sráccal,aki 400 km-re lakik tőlem!Én szeretnék hozzá költözni,de van egy kisfiam.Ilyenkor mit kell csinálni,mert nem biztos, hogy a volt férjemnek tetszeni fog ez az ötlet.
2012. nov. 12. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Ha már elváltatok, és te vagy a kisfiú gyámja, akkor belföldön oda költözöl ahová akarsz,de a költözéseddel nem akadályozhatod az apuka láthatási jogait.

A röghöz kötés törvényét 1848-ban eltörölték így akár 400 km-re is elköltözhetsz.

2012. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de csak az apa beleegyezesevel valtoztathatja meg a gyerek allando lekhelyet.

CSJT 72/B. §116 (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.

2012. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Komolyan elvennéd a fiadtól az apját egy új srác miatt?
2012. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokszor olvasom a válaszok között, hogy belföldön oda viheti az anya a gyerekét, ahova akarja, pedig nem! Kell az apa beleegyezése, és a gyámügyé is, még kizárólagos felügyeleti jog mellett is, ahogy az be van másolva egy előző kommentbe. Ettől függetlenül nem lehetetlen, az apával kell megbeszélni, pl. felesben álljátok az utazás költségeit, elhozod félútig a kisfiút, hosszabb időre engeded az apjához, stb. Mindenképp érdemes átgondolni egy ilyen lépést, mert nemcsak Neked nagy változás, hanem a kisfiúnak is, de ezt persze Neked kell átgondolnod.
2012. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én egy szóval se írtam,hogy a volt férjem nem láthatja majd a gyereket.Meg tudnám ezt vele beszélni,h ne két hetente hanem havonta láthassa,úgy h ott is alszik majd nála a gyerek.Lehet h elsőre nem fog neki tetszeni,de szerintem bele fog menni.Csak azt szerettem volna tudni,h ilyenkor mit kell csinálni.Kell-e a bíróságra menni vagy nem.
2012. nov. 13. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!