Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a kapcsolattal? Lelki sebek azóta se gyógyultak be sajnos.

Figyelt kérdés
Van egy barátom, imádjuk egymást, egy évesek voltunk most, egyébként 19-23 évesek vagyunk, úgy érzem Ő az igazi, 9 hónapig minden rózsaszín volt, soha semmi összekapás. Az édesanyja jelent problémát, otthagyta a családot a jelenlegi férjéért, akivel 10 éve házasok, és a bíróság az édesapára bízta az akkor kisfiút, édesanya nem látta az elején 3 hónapig, aztán heti párszor láthatta pár órára, illetve kéthetente egy hétvégére ott lehetett a barátom. Utána feljött egyetemre, és megismerkedett velem, bemutatott a családnak 1,5 hónap után, imádtak, édesanyja is, én is szerettem őket. Nyáron voltunk az édesanyjáékkal nyaralni, kétszer is, az első teljesen rendben volt, a második, amire szintén ők hívtak meg, pokoli lett, teljesen kisajátította a barátomat, nem csókolózhattunk a strandon a többi pár mellett, mert szólt nekünk, hogy mindenki minket bámul, egy szabad percünk se volt kettesben lenni, romantikázni, szó nélkül tűrtem, hagytam, bántott az édesanyja mindenért, utolsó előtti napon a strandon külön ültünk gyékényen tőlük 5m-re, akkor sírt is. Utolsó napon, miután minden este sírva aludtam el, kihagytam az éttermi vacsorákat, meg a kirándulást, hogy legyenek minél többet a barátommal, megkérdeztem tőle sírva, mit tettem, hogy ennyire ellenszenves lett. Erre olyasmi volt a válasz, hogy ők a barátommal nyaralnak, én csak elkísértem, úgyhogy alkalmazkodjak, meg biztos az én ötletem volt a külön ülés a strandon, ne akarjam kisajátítani a barátomat, meg nagyon csalódott bennem, nagyon szeretett, külön főzött nekem a diétám miatt, mert szeretett, de már nem tudja, mit gondoljon rólam. Annyira fájt az egész, fuldokolva sírás lett a vége, barátom teljesen tehetetlen volt, nem tudott mit csinálni, nem értette a történeteket. A pokoli nyaralás után barátom felhívta tőlünk az édesanyját, hogy szereti, mint anyukáját, továbbra is az egyetlen fia fog maradni, és engem is szeret, mint a barátnőjét, és nagyon bántja, hogy ennyire rossz volt a nyaralás, védett engem, mondta a külön ülésre is, hogy közös döntés volt. Az édesanya enyhült, de utána sms-ben megint utálatos volt vele, hogy nem kell őt szeretni. Engem felhívott 2 héttel később, hogy hogy vagyok, beszéltünk félórát, kínos volt kicsit. Ez augusztusban történt. Azóta még mindig nem tudtam ezen túllépni, azon a nyaraláson kitépték a lelkemet, beletapostak, azóta sokszor rossz a kedvem, nem mondják már, hogy virulok a szerelemtől, barátommal gyakran összekapunk apró hülyeségeken, ettől függetlenül szeretjük egymást nagyon. Édesanyjával találkoztunk szeptemberben, közös színházlátogatás alkalmával, azóta nem, ha lehet, kerülném még, mert egyszerűen fáj, nem tudok a szemébe nézni, úgy, hogy ő jópofizik velem, miután ennyire a lelkembe taposott. A barátomat gyakorlatilag zaklatja telefonon, mit evett, mit visel aznap, rendes-e a gyomra, hová mentünk, ha buliba ment, mikor szólt nekem, hogy hazaért, melyik ismerősömet látogattuk meg a kórházban? mitől kapta el? Hány éves? Olyan értelmetlen kérdések, és amikor beszélnek telefonon, összeszorul a gyomrom. Éves fordulónkon wellnessezni voltunk, megbeszéltük, hogy nincs telefon, nincs internet, csak ketten leszünk, rendbe tesszük kicsit a kapcsolatunkat. Erre mikor odaértünk, az édesanyját értesítette telefonon, ez még meg volt beszélve, aztán az édesanyja engem kért telefonon, hogy megmondja, gratulál, és annyit mond, hogy holnap is kap sms-t, úgy beszélték meg a fiával. Szóhoz nem jutottam a döbbenettől, azért akart velem beszélni, hogy megmondja, csak azért is beszélni fog a fiával a MI hétvégénken, amit MI fizettünk ki? Hiszen ez meg lett beszélve vele pár héttel ezelőtt, hogy nem lesz telefon, és el is fogadta. Most meg a barátom beteg volt, és az édesanyja szerint nálunk nem tud pihenni, se tanulni. Pedig ha az albérletben van, nem tud enni, nem tudja kúrálni magát, mi foglalkozunk vele, adunk kaját, itt csak tanul és pihen.. Segítsetek, hogyan tudok ezen túllépni? Nagyon fáj még mindig, ha eszembe jut, elsírom magam, és nem szeretném ezt a rossz érzést.. köszönöm a válaszotokat!

2012. nov. 13. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Te jó ég, dobd a pasast, mert az anyuka pokollá fogja tenni minden perced. Féltékeny, nem bírja elviselni, hogy más is fontos lehet a fiának. Menekülj!!
2012. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretném dobni, ő a mindenem, még egy ilyen fiú nincs, mint Ő...
2012. nov. 13. 17:03
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Tipikus esete annak, amikor két rivális nő pokollá teszi a férfi életét.
2012. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor el kell tűrnöd anyukát is. Vagy megszoksz vagy megszöksz. Kérdés, hogy a fiú mennyire hódol be anyukának, mert sajnos azt látom, hogy nagyon.
2012. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
erősítsd meg a lelked kislány, és ne foglalkozz anyukával. gondolj csak bele: ha rossz kedvű vagy, a pároddal veszekedtek, akkor ő elérte a célját, mert a kicsi fia nyilván hozzá fog menni panaszkodni. jópofizz vele te is, ne mutasd hogy bánt ami történt és legyél határozott. hidd el, ennél sokkal nagyobb pofonokat is fogsz még kapni az élettől, legyél erős és ne foglalkozz mások véleményével.
2012. nov. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2# nem tesszük tönkre az életét, az édesanyja teljesen túllépett a dolgon

3# nem mer kiállni maga mellett, az tény, például a közös hétvégénken nem merte megmondani hogy nem, nem lesz telefon, inkább mese lett, lemerült a telefonja, stb, de mondta már többször az édesanyjának, hogy nagyon szeret engem

4# jópofiztam eddig is, a nyaralás óta, és a barátom soha nem megy hozzá panaszkodni, ha összekapunk, mindent megbeszélünk egymással, és nem jutnak ki a dolgok

2012. nov. 13. 17:18
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom az ilyen anyósokat, viszont te is elég hisztisnek tűnsz ezekkel a fuldokolva bőgésekkel. A gyengéket eltapossák, bőgéssel semmire nem mész. Legyél keményebb a nyanyánál.
2012. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak a legutolsó napon a kettesben beszélgetésnél volt fuldokolva bőgés, mert nagyon fájt, hogy az életem szerelmének édesanyja ennyire utál engem, jobban fáj ez, mintha az én édesanyám mondta volna, mert a szerelmem a legfontosabb számomra, ő az Igazi. nagyon szerencsés vagyok vele, nem szeretném elveszíteni.
2012. nov. 13. 17:27
 9/16 Quorra ***** válasza:
23%
Ki olvassa el ezt a regényt...?
2012. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Tapasztalatból beszélek: ez csak úgy érhet jó véget, ha a srác igenis kiáll melletted!! Volt egy hosszú kapcsolatom, az elején minden szuper volt a családjával, aztán ugyanígy fordult a kocka.. Nem részletezném, h mik voltak, de elég hasonlók. Az anyja szerintem.. ahogy az én esetemben is: féltékeny Rád, mert tudja és érzi, hogy a fia szeret Téged... Sajnos ez fiús anyáknál gyakori... főleg, ha el is válik a család, ahogy az én esetemben is volt.. Ugyanígy őrlődtem, ahogy most Te. Ha nem vagy erős és a barátod igenis nem áll ki melletted és saját magáért,a kapcsolatért, akkor ennek tudod mi lesz a vége....? Tönkreteszed magad.... hidd el.... Nekem is sokszor megkeserítette az életemet, a mindennapjaimat, barátom nem állt ki mellettem, nem akart vitát, meg egyebek..... de én ezt hosszú évek után meguntam. Dobtam a srácot... miért...? nem azzal volt gond, h nem szerettük egymást, de komolyan elgondolkodtam, hogy ez már hosszú ideje megy... mindig mondtam neki, hogy ez így nem jó, sokszor látott sírva, negyvenakárhány kilóra lefogyva, remegtem az idegtől és a fájdalomtól. Na már most.... ha eléggé szeretett volna.... nem hagyta volna ezt.... és tudod mit mondok még...? Hogy én voltam a hülye, hogy hagytam magam ennyi éven át hülyének nézetni. Többet ilyen már nem fordulhat elő velem, mert ez az eset sok mindenre megtanított, csak azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd magad!!! És ne feledd: csak egyetlen ember az, aki végigkíséri az életedet.... és az nem a család, barátod, vagy a választottad... hanem SAJÁT MAGAD! Úgy éldd az életet, hogy az NEKED jó legyen.... Ne tedd tönkre magad!
2012. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!