Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az olyan emberek, akik folyama...

Az olyan emberek, akik folyamatosan a gyerek fejéhez vágják, hogy milyen áldozatokat tesznek érte, mért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Az ilyeneknek minek gyerek? Hogy tönkre tegyék valaki életét? Hogy ne csak nekik legyen sz@r?

Apám, az a r.hadék, hogy szakadna rá az ég, csak azzal tud b@sztatni, hogy minden nap 5 órakkor kel, hogy annak ellenére elhúzza a s.ggét a munkára, hogy fáj a dereka. Szegény, hogy le ne sajnáljam... És anyám se külnönb, az is csak akadékoskodni tud, vinnyogni, panaszkodni, hogy ő 55 éves, s még mindig dolgoznia kell, miattam!!, mert el kell tartania. Hát én akartam megszületni? Minek sz@rt ki, ha nem tud tisztelettel, kedvességgel viszonyulni hozzám? Szintúgy a büdös apám is. Gyűlölöm őket!!! Hát ezt érdemli egy gyerek? Hogy non-stop éreztessék vele, hogy micsoda teher??? Mert ha ő nem lenne, élhetnék a nyugodt kis életüket! :(


2012. nov. 13. 17:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Elnézést a trágárságokért, de most is nagyon felhúztak, s könnyeimmel küszködöm most is... Nagyon fáj, hogy így viszonyulnak hozzám a szüleim.


Hogy én vagyok a lelki szemetesládájuk, a bűnbak, aki mindenért okolható. Főleg azért, mert nekik "erőn felül" kell teljesíteni, s ez csakis az én hibám!

2012. nov. 13. 17:46
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

1. nem a te hibád.

2. hogy ilyen minősíthetetlenül viselkedsz a te hibád

3. költözz el.

2012. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
7%

Gratulálok, hogy így megbecsülöd őket. Kezdjük ott, hogy hány éves vagy?

Tényleg nem szép dolog, hogy hangoztatják, de lehet, pont azért csinálják, mert nem becsülöd őket kellőképp, teszel rájuk, és így beszélsz róluk. Talán bűntudatot akarnak benned kelteni, amiért ilyen vagy velük, mert ezek szerint nem túl rózsás a kapcsolatod velük.

Hidd el, hogy szeretnek téged, mert ha nem szeretnének, nem tartanának el. Néha köszönd meg nekik a fáradalmaikat, tudasd velük hogy hálás vagy, amiért ételt szállást, ruhákat, stb biztosítanak neked, hogy legalább érezzék, hogy nem hiábavaló amit tesznek.

2012. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De így vannak a tanulással is, ha nem kapok 5-öst, máris lesz@roznak (szó szerint!!!), hogy összeszartam magam!!, egy léhűtő féreg vagyok! És szóról szóra ezt mondják, ha nem sikerül valami maximálisan... Pedig kitanulom a belem, de nem vagyok robot, hogy nekem minden gördülékenyen menjen! Más szülők fele ennyit nem vérnak el a gyereküktől, erre csak ezek a m.csadékok képesek... :((( ÁÁÁÁÁh, legszívesebben felvágnám az ereimet, leugranék az emeletről vagy tudom is én, csak legyen ennek vége! Én ezt a negatív hangulatot, ezeket a vádaskodásokat, nyomásgyakorlást nem tudom lassan elviselni. Mért nem lehet ennek egyszer vége?
2012. nov. 13. 17:52
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Szörnyűek az ilyen szülők, de te legalább nem hagyod, hogy játszmázzanak veled, tudatos vagy. És ez jó! Tényleg el kellene költöznöd.
2012. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem viselkedem minősíthetetlenül! Példásan viselkedem mindig! Egyszerűen már nem bírtam magamban tartani!! Apám az, akinek ügyei vannak...
2012. nov. 13. 17:53
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem költözhetem el, nincs hova, és jó pár évig még iskolába kell járnom...
2012. nov. 13. 17:54
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

Már megint egy gyerek aki gyűlöli a szüleit.

Bár mi legyen mindig azt mondom ez a szülőknek köszönhető.

Ők nevelték igy a gyereket. Egy gyerek magától nem lesz ilyen.

De tény, hogy ezen csak te tudsz változtatni. És azon kivűl, hogy mennyire sajnáljuk, hogy ilyen szüleid vannak mást nem tehetünk. Az ilyen problémákra a megoldás mindig ugyan az.

1. tűrsz és vársz

2. suli mellett munka és költözés

Többet nem tudunk tanácsolni. Ez van.

2012. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A szemükbe ilyet még álmomban sem mondanék, apám úgy lepofozna, hogy kiszállna jópár fogam...

Amúgy egy agresszív dög, már jópárszor megvert, mert rossz napja volt, felment a pumpája a munkán, s kellett neki valaki, akin kidühöngheti magát.

2012. nov. 13. 17:57
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi ambivalens, létezik egy darab igazság is. A szülő, ha már gyereket vállalt, úgy annak nagykorúságáig köteles őt tartani, támogatni. A gyereknek valóban ildomos hálásnak és tiszteletteljesnek lenni a szülei felé, DE! Itt jön a DE: az olyan szülő fossa végig a bokáját, aki csak a bűntudat és a lelkiismeret gerjesztéssel tud operálni, aki állandóan azt érezteti a gyerekével, hogy NEM SZÍVESEN teszi, amit tesz és mekkora tehertétel neki a gyerek felé bármit is tenni. A gyerek nem kérte, hogy megcsinálják (bocs), nem ő akart a világra jönni. A mártíromkodás a lehető legszemetebb dolog, amit szülő tehet a gyereke ellen. A gyerekben a puszta lét is lelkiismeretfurdalást fog okozni.

A kérdezőnek az egyenes beszédet javaslom. Meg kell mondani a szülőknek, hogy ha nem szívesen teszi, akkor inkább NE TEGYE, ha baj, hogy a gyerekre költeni kell, akkor abban még segtsen, hogy elindulhasson az életben, aztán le is út fel is út.

2012. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!