Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy már "felnőtt" vagyok? 16/F

Figyelt kérdés
Jó még nem vagyok felnőtt, csak 16 éves. De már gyereknek sem mondanám magam. Egyke vagyok, ezt mindig nyűgnek éreztem, mindig tőlem vártak mindent. Nem tanulok rosszul, négyest-ötöst kapok. Mindig otthon kell legyek este 7re, pénteken, szombaton 9re. Míg mások tovább vannak elengedve, elég ciki. Nem akarok minden nap kimaradni, de az hogy szombaton 9kor már otthon üljek enyhe túlzás szerintem. Főleg anyám hozza a szabályokat, apám meg pincsikutya. Próbálkoztam már nála is, de mindig csak azt mondja ne vitatkozzak. Most eltiltott a barátnőmtől az anyám (megtudta, hogy pettingelünk), mondván még fiatal vagyok a csajozáshoz. Szerintem ez nem normális. Hogyan próbáljak meg vele beszélni?

2012. nov. 13. 20:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
64%
Add at udvozletemet a szuleidnek remek emberek lehetnek akik tudjak hogy mi a jo neked egyszer meg megkoszonod nekik hogy vigyaztak rad mert sajnos a mai 16evesekre meg mindig vigyazni kell es figyelni rajuk
2012. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%

Először is a leírás alapján nem tűnsz túl érettnek, vannak kétségeim.... Az, hogy este 7-re otthon kell legyél hétköznap, teljesen normális, másnap iskola, pihenned kell. Másrészt honnan tudta meg vajon anyukád, hogy pettingelsz a barátnőddel - csak költői kérdés! Apukádat pincsinek nevezni sem egy kedves dolog, ha már itt tartunk.


Az hogy pénteken és szombaton is haza kell menned időre, nem tragédia önmagában, annyiban igaza van édesanyádnak, hogy most a tanulás a legfontosabb, hogy jó szakmát szerezhess, később jó állásod legyen.


De ha mindenáron ki akarsz maradni este, beszéld meg, milyen feltételekkel, pl óránként hazatelefonálsz, időre hazaérsz, beszéljen a barátod anyukájával, akinél lesztek este, vagy valami.


Lényeg, hogy ne szenvedj látványosan hanem a megoldást keresd!

2012. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 betlindis ***** válasza:
100%

először is, ne azt mondd neki, hogy felnőtt vagy, mivel az még nem vagy, és ezt te is tudod, ő is tudja, és ezzel letudhatja a vitát.

mondd neki azt, hogy tudod, hogy nem vagy felnőtt, de már nem vagy gyerek sem, hanem kamasz, és a korodnak megfelelően akarsz viselkedni, ugyanúgy, ahogyan a többi korodbeli srác.

erre mondhatja azt, hogy ő is meg apád is volt 16 éves, és nem viselkedtek így, de te erre mondhatod azt, hogy igen, de azóta eltelt némi idő (ne szemtelenkedj, ne mondd hogy az ezer éve volt!), és azóta változott a világ ( ne mondd, hogy nem látsz a szemedtől hogy már nem az van mint ezer éve!! hanem udvariasan).

lehet, hogy nem fog elsőre sikerülni, de ha kitartó vagy és kedves és udvarias, akkor előbb-utóbb szerintem menni fog.

és mégvalami fontos: ne hisztizz és ne követelőzz, mert azt a gyerekek szokták csinálni! mindig beszélj velük kedvesen és udvariasan, és ha vmi feladatot rádbíznak, azt csináld meg a lehető legjobban, akkor fogják látni, hogy tudsz felelősséget vállalni, és komolyan vehetnek.

2012. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
56%

Az én anyámék is ilyenek voltak amikor 16 éves voltam. Ma 20 évesen örülök hogy akkor kicsit szorosan fogtak. Ma már nem szólnak, elengednek, nem aggódnak, mert tudják bármi történne is, én megoldom. Ha nem akkor ők segítenek.

Örülj neki hogy foglalkoznak veled.

20/F

2012. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy teljesen érett vagyok. A hétköznapokat még mondjuk megértem, de a péntek és szombat 9 órát nem.

Apám meg egy pincsi. Lehetne szépíteni de miért? Anyám is úgy kezeli.

Úgy tudta meg hogy együtt vagyunk hogy hazajött, be akart jönni, mondtam hogy itt a barátnőm. Kellett idő hogy felöltözzünk. Utána megkérdezte hogy mit csináltunk, szexeltünk? Elmondtam hogy még nem csak mást.

2012. nov. 13. 20:38
 6/41 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is nagyon jól csinálja anyukád a nevelésedet. Értelmes határokat szab.
2012. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Örülök hogy foglalkoznak velem, nem vernek, etetne stb. Próbálok mindig tisztelet tudó lenni, de nem kellene már előírniuk mit csinálok. Ha ketteseket-hármasokat vinnék haza, vagy bukásra állnék megérteném, hogy szigorúak. De tanulok, nem lógok. Akkor miért nem lehet kicsit felnőttebként kezelni.
2012. nov. 13. 20:41
 8/41 A kérdező kommentje:
JÓ AKKOR AZ LEGYEN OKÉ HOGY HAZA KELL ÉRNEM? DE AZ HOGY ELTILT A BARÁTNŐMTŐL AZ NORMÁLIS? MIÉRT NE LEHETNE 16 ÉVESEN BARÁTNŐM? EZ MIÉRT FÁJ NEKI? NEM LESZEK HÜLYE HÚZOK MAJD GUMIT. EZT NEKI IS MEGMONDTAM
2012. nov. 13. 20:43
 9/41 anonim ***** válasza:
38%
Meg majd ha már terhes a barátnőd, akkor rád szólhatnak, hogy még ne szexelj?
2012. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%
Ugye tudod, hogy a gumi nem 100%?
2012. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!