Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16. éves gyerek vagyok szeretn...

16. éves gyerek vagyok szeretném mostoha apám vezeték nevét felvenni de anyum meg ő nem házasok. Máshogy meglehet oldani?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem még ha házasok is lennének, nem vehet csak egyszeruen a nevére. Azt hiszem, hogy orokbe kell hogy fogadjon. De erre a szulok beleegyezése is kell. Meg szerintem az apának is alá kell írni egy papírt, hogy lemond rolad. De pontosan nem tudom.
2012. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor, ha házasok és édesapád beleegyezik abba, hogy örökbe fogadjon. Ekkortól az apukád nem fizet majd tartásdíjat, és nem is örökölhetsz majd utána.
2012. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
örökölni örökölhet, attól még a vér szerinti rokonság nem szűnik meg :)
2012. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első kettő: Nem azt írta, hogy hivatalosan szeretné, ha a mostohaapja lenne az apja, csak a nevét akarja felvenni. 14 éves kor fölött szülői engedéllyel lehet nevet változtatni, 18 fölött anélkül is. Vezetéknevet olyat lehet csak felvenni, ami nem történelmi név (Rákóczi, Széchenyi) és nem túl gyakori (Nagy, Tóth, stb.) ha ilyen neve van a mostohaapának, akkor nem biztos, hogy megengedik, kivéve ha a felmenőid közt is volt ilyen. Ekkor tényleg csak az örökbefogadás a megoldás, de abba a vérszerinti apádnak bele kell egyeznie.
2012. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ja és hogy házasok-e anyáddal, az ebből a szempontból tökmindegy.
2012. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!