Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség anyám paranoiás, és...

Segítség anyám paranoiás, és beleszól az életembe! Azt akarja hogy otthon örizzem mert fél egyedül irracionális dolgoktól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
34 éves felnött férfi vagyok. 3 éve elvált tölem a volt nejem. És a szüleimmel élek. Munkahelyem nincs jelenleg, de mindent meg teszek hogy állást találjak! A problémám az hogy anyám akarja megszabni az életem, és beleszól! Nem hagy élni. Én becsületes ember vagyok, nem vagyok link. Anyámnak 3 éves korában meghalt édesanyja. Az apja alkoholista volt, és nem törödött vele és öccseivel. Anyám 8 évig intézetben nevelkedett és tanult. Nem volt igazi gyerekszobája és kora. Nem tudja mi a szeretet. És ö elvárja másoktól hogy szeressék, de önmagát nem szereti igazán. Családon akar uralkodni, diktálni és beleszólni az életünkben. Túl sok az elvárása, és mindent ö akar irányitani. 1992 óta leszázalékolták anyámat a szeme miatt, azóta nem is dolgozik. 1996 óta agora fobiás. Mindent Én intézek helyette, pl. a számlák befizetése, hivatalos ügyeket, gyógyszerfeliratás, vásárlás. Anyám az utóbi idöben paranoiás, üldözési mániás lett. Az óta nem bir egyedül maradni. Elvárja hogy otthon "savanyodjak meg" melette. De Én nem vagyok otthon ülö tipus. Szeretek utazni, kerékpártúrázni, természetjárni...De ugy érzem anyám már betegsége miatt akarja a személyes, egyéni szabadságomat!!! Anyám érzelmileg zsarol, hogy akkor költözzek el. De nem vesszi figyelembe az Én jogaimat és érdekeimet! Föleg nem a szociális és pénzügyi helyzetemet! Megoldást szeretnék! Tud valaki szóljon, irja meg!? Elöre is köszönöm!
2012. nov. 13. 19:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen szakemberre van szükségetek, ezt te egyedül nem fogod tudni megoldani. Pszichiátriai kivizsgálás, és ha nagy a gond, akkor valami bentlakásos megoldás... :(
2012. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
Elküldeném pszichiáterhez!
2012. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
Vidd el szakorvoshoz, biztosan tudnak rajta segiteni!
2012. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
Egyetértek, szakember! Te pedig amint találsz munkát, költözz el. Hozzá járhat gondozó is, neked magaddal is kell foglalkozni (persze nem azt írom, hogy szakíts meg vele minden kapcsolatot, hanyagold el)
2012. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
Azt mondod, a szüleiddel élsz. Akkor van más rokona is, nem csak Te, akik besegíthetnek neki? Kik még?
2012. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 betlindis ***** válasza:
neki szakember, neked minél hamarabb munkahely és másik lakás. ha a lakás az övé, tehát az ő nevén van, akkor neked ott bizony nincs jogod, és ha mégis ott élsz, akkor ő jogosan vár el tőled ezért cserébe pár dolgot, mert valamit valamiért. persze nem azt mondom, hogy normális amit csinál, ezért mondom, keress neki szakembert. de felnőtt férfi vagy, ne csak azt ne hagyd, hogy anyukád dróton rángasson, hanem állj a magad lábára!
2012. nov. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. De a dolog nem ilyen egyszerü. Mert anyámat Én jól ismerem 34 éve. Múlt pénteken személyesen voltam a háziorvoshoz (ugyan az az orvos, aki az én házi orvosom is!). Délután ki jött az orvos és segédje. És anyámmal beszélt a doktor nő. De anyám egy akaratos, eröszakos és makacs személy. De az orvos sem tudta meggyözni hogy kezelésre van szüksége. Anyám szerint mindig és mindennap "ufok" üldözik öt és ezért szorong és fél egyedül otthon. 2012 október közepe óta pánikol. Nem létezö dolgoktol retteg. De nincs betegség tudata, és nem fogadja el a külsö segitséget! Anyám rám gyanakszik hogy Én jelentettem be az orvosnál. És jogaival jön hogy öt otthonából akarták "kényszeriteni" mentövel elvitetni a korházba. És most a jogai megsértését sérelmezi, és feljelentést fontolgatja, miközben a család tagjai jogait korlátozza! Meg állitása szerint öt mindenki kihasználja a családban, ez nem igy van. Otthon ülve nem találok munkát. Anyám gyanakvó, és már nem bizik a családtagokban sem. Rokonok nagy része nem tartja kapcsolatot velünk és vidéki. (Én és bátyám állástalanok vagyunk. De Én sok helyre beadtam az önéletrajzot.) Anyám ugy kezel mintha gyerek lennék. Magához akar láncolni. Én nem akarom.
2012. nov. 13. 20:14
 8/46 anonim ***** válasza:
Anyád nem beszámítható. Kész, pont.
2012. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 betlindis ***** válasza:
az a baj, hogy felnőtt férfi létedre túlságosan anyáddal vagy elfoglalva. ez még akkor is túlzás, ha éppen vele élsz. nem akarja, hogy elmenj otthonról, NAÉS??? sétálj ki az ajtón és kész, mit tud tenni, felpofoz? ha nem állsz a sarkadra, persze hogy azt csinál veled, amit csak akar. ne ezekkel foglalkozz, hanem mindenáron találj munkát minél hamarabb, és húzz el onnan!
2012. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Értem. De igy elszoktam menni otthonról. Anyám elmebeteg, azt hisszi ö kell hogy legyen mindig a középpontban lenni! Nekem is van életem, nem fogom tönkre tenni miatta, mert neki már sikerült. Amint van állásom, célom hogy albérletbe menjek!
2012. nov. 13. 20:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!