Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudjam, hogy Apa...

Honnan tudjam, hogy Apa barátnője tényleg kedves vagy csak megjátssza? Hogyan döntsem el?

Figyelt kérdés
Apának van egy barátnője aki nagyon kedvesnek tetteti magát szerintem de nem tudom hogy tényleg ilyen e. Olyan mintha mindig csak nyalizni próbálna és nagyon figyelmes próbál lenni. Úgy tesz mintha segítene. Például azt mondja ne segítsek vacsorát csinálni majd ő segít. Pedig eddig mindig én segítettem. Tudok főzni még Anya megtanított amikor élt Apát is én tanítottam vagy receptből. Azt mondja inkább játsszak pedig szerintem csak azt akarja mutogatni hogy tud főzni. Azt is elkezdte egyszer magyarázni hogy őneki pont megvan, fáj a hasa és kérdezgetett. Mintha valami dedós lennék. Pedig tudom hogy működnek a dolgok és van is betétem elrakva ha majd kell. Ma is felhívott mivel itthon vagyok megfáztam, hogy mit csinálok. Húgaimhoz is mindig kedves hogy megszeressék. Az idősebbik most elsős és kapott egy fekete pontot ami miatt sírt. Ő meg vigasztalta pedig én is megtudtam volna. Meg mindig ezt csinálja. Közben meg azt hiszi tök buták vagyunk. Hallottam hogy mondja Apának hogy nem alszik nálunk pedig biztos csinálják azt is mivel felnőttek. Apa is szokott nála lenni meg már régen is beszéltünk erről amikor még nem Barbival járt hogy szokott randizgatni mert a felnőtt létbe ez is beletartozik. De őket sosem hozta haza. Szóval nem tudom mit gondoljak erről a nőről. Nekem úgy tűnik hogy csak be akarja nyalni magát hogy megszeressük mert Apát akarja mi meg járunk vele. De nem tetszik hogy ilyen megjátszós. Valamikor azért tök aranyos és hülyéskedünk a hajamat is jól meg tudja csinálni és egyszer meg is ölelt. De lehet ezt is csak azért csinálta hogy megkedveljem mert a két kis húgom is eléggé szereti mivel velük is kedves. Pedig szerintem saját gyereket is akar. Nemrég voltunk kirándulni és akkor jósoltatott magának, a jósnő azt mondta hogy egy fia lesz és akkor rámosolygott Apára. Pedig itt már nem fér el több gyerek. Meg szerintem nehéz is eltartani négy gyereket akkor többet kellene Apának is dolgoznia.

2012. nov. 16. 09:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kicsi Lány! Teljesen megértelek, hogy gyanakszol, de ezzel nem fognak megoldódni a kételyeid. Édesapádnak asszony kell a házhoz előbb-utóbb, hiszen három gyerekről nehezen tud/na gondoskodni hosszú távon. Tudom, hogy édesanyádat senki nem pótolja, senki nem léphet érzelmileg a helyébe. De gondold végig. Ha ez a hölgy édesapád mellett marad, egymást választják, akkor a nyakába szakad négy ember /apukád és ti hárman/ ellátása. Sok nő ezt fel sem vállalná. Aki pedig megteszi, meg kell becsülni érte. Az pedig teljesen jogos lenne a hölgy részéről, hogy egy közös gyerekre vágyik. Ettől őt megfosztani nem lehet. Egyébként hidd el a nagy igaztságot: ahol három gyxerek megvan, ott a negyedik is elfér. Fő a szeretet, az elfogadás, az alkalmazkodás. De bátran beszélhetsz vele négyszemközt az aggályaidról is.
2012. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem azért kedves mert tudja ,hogy nektek most nagyon nehéz. Apudnak is nagyon nehéz most. Én nekem anyum nem is randizott apa halála után pedig 45 éves volt anya,mivel a mi érdekeinket is nézik. Te szerencsés vagy ,hogy egy kedves lányt fogott ki apukád. Szerintem ne láss bele rosszat a dologba biztasd apukádat is illetve a lányt is ,hogy maradjon estére nyugodtan te is jól érzed magad vele stb.


Mindenkinek nehéz nagyon ebben a helyzetben. A hölgy mindent megtesz ,hogy befogadjátok. Mindenképpen segítsd őt ebben és biztasd ,hogy apukád is meg ti is lehessetek még boldogok az életben!

2012. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12 és fél éves vagyok. Lehet néha kicsit tényleg túl aggódom a dolgokat. Apa is szokta mondani, hogy majd ő megoldja és csak menjek a dolgomra. De azért szerintem jó neki ha segítek kitalálom mit együnk vagy játszok a húgaimmal.

Barbival még nem beszéltem erről, hogy szerintem csak megjátszós, de Apának már mondtam. Ők meg szoktam rólam beszélni van hogy hallom. Szóval lehet tudja de még nem mondta hogy ne mondjak ilyeneket róla.

2012. nov. 16. 10:18
 14/23 anonim ***** válasza:

Fogadd el azt a helyzetet, ami most kialakult, ill. kialakulóban van. Nem írtad, hogy hány éves vagy, de egész biztosan még nem kellene, hogy egyedül a te feladatod legyen a családban a házimunka gondját-baját a nyakadba venned. Szép, hogy ezt felvállaltad, csinálod amikor nincs más, ezzel is segítel a papádnak. És amikor ezek szerint Barbi nincs nálatok, akkor is elsősorban te csinálod a vacsit és a hugival kapcsolatos dolgokat, dicséretes tőled.


Most azt mondom, fogadd el, hogy az élet egy kicsit mentesít ezek alól, és amikor Barbi ott van, hagyd hogy ő csinálja.

Másrészt légy nyitott, ha a papáddal jól megvannak, és szeretik egymást, és úgy néz ki, hogy veletek is normálisan tud viselkedni, légy vele barátságos, és fogadd el őt.

(Tudod te azt, hány olyan új kapcsolat szövődik, ahol a korábbi házasságból született gyermekeket alapból utál a mostoha???)


Másrészt, ha papád azt tapasztalja, hogy jól megvagytok együtt, az összeköltözés után ha valami nem fog benne tetszeni, és szóváteszed a papának, jobban fog neked hinni, nem fogja azt mondani, hogy már a kezdetektől kezdve ellenséges voltál.


Várd ki, hogy mi lesz belőle, légy türelmes, hiszen még kiderülhet az is, hogy valóban semmi alakoskodás nincs benne!!! :))))

2012. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Na jó azért nem én csinálok otthon mindent :) Nem is egyedül szoktam főzni hanem Apával, de van hogy négyen szoktunk. Szóval nem dolgoztat. Meg én szeretem csinálni. Tesóimnál meg tényleg szoktam segíteni mert egyébként még délre sem érnék be a suliba reggel, Apa nem valami szigorú velük, hússzor visszafordulunk egy játékért.
2012. nov. 16. 10:40
 16/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok a mostoha tényleg gonosz. Szerintem azt Apa nem is tűrné, nem olyan bamba.
2012. nov. 16. 10:41
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező.

Én hasonló természetű vagyok mint apukád barátnője... :)

Az én páromnak is van két gyermeke akik nálunk vannak, tehát mostoha anyuka vagyok...

Nagyon szeretem a gyerekeket és nincs az a hiszti ami ki tudna hozni a sodromból... :)

Ráadásul abban hiszek, hogy mindent meg lehet oldani kedvességgel és a kiabálás semmit sem ér. Szóval igen van akit több türelemmel ajándékozott meg a természet...

Valószínűleg apukád barátnője azért mondja, hogy nem kell segítened, mert szeretné ha gyerek lennél... Hiszen a korod alapján neked még játszanod kellene nem vacsorát készíteni.

A többiek jól írják, hogy valószínűleg azért gyanakszol, mert eddig neked kellett azoknak a dolgoknak egy részét csinálnod amit most ő csinál.

De nekem inkább úgy tűnik, hogy ez a nő jót akar neked.

A hajadat is valószínűleg nem azért csinálta meg mert a húgaidét is megcsinálta, hanem mert kedveskedni akart neked is... :)

Próbáld meg elengedni magad, és örülj, hogy újra gyerek lehetsz.

2012. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mondom, légy vele nyitott, hiszen ő most nemcsak neked akar kedveskedni, hiszen ha szereti a papádat, őelőtte is vizsgáznia kell a házi-munka-ismeretekből, a főzési ismereteiből, abból, hogy mennyire képes felnőtt módra viselkedni, gondolkodni, cselekedni. Neki sem lehet annyira könnyű.


Másrészt, ha engeded, hogy egy kicsit közelebb kerüljetek egymáshoz, alkalom lesz rá, hogy megkérd, ne akarjon feltétlenül az anyukátok lenni, legyetek "csak" barátnők. Mert azért ez egy kicsit más szerepkör az életben neki is, és neked is. És mindkettőtöknek hagy egy picivel több levegőt, egy picivel nagyobb szabadságot, önállóságot. Jó lesz ez, meg ügyes, okos lány vagy, majd kialakul, ne aggódj!

2012. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Lehet idegesítő vagyok egy kicsit és nem kellene a húgaimmal "anyáskodnom" de azért csinálom hogy megtanulják. Apa mindig összeszedi után a játékokat is míg nekem mindig magam utána kellett elpakoljak ha valamit szétszórtam míg Anya élt. Ezért mondom nekik hogy szedjék össze. Apa pedig rám szól hogy ne irányítsam őket majd ő tudja mit kell csinálni. És amúgy tényleg jó apa de nem mindig tud mindent. Megengedi azt is hogy összevisszaságos ruhába menjen a húgom iskolába. Barbi is eléggé ilyen szerintem. Ezért nem akarom hogy ő is beleszóljon. De akkor lehet inkább megpróbálom nem csinálni ezt.
2012. nov. 16. 10:54
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

fél órája keresem az előző kérdések közt és nem találom azt, ahol egy 12 éves kissrác azt kérdezte hogyan mondja meg apa barátnőjének - akivel hamarosan összeházasodik -, hogy szeretné anyának szólítani, és az sem lenne baj, ha megszidná amikor rosszalkodik ... a történet kerek lett, mert a végén még az anyukajelölt is írt, és köszönte mindenkinek a tanácsokat, és nagyon boldog, hogy anyukának akarja a kisfiú (persze nincs két egyforma helyzet, a kisfiú nem ismerte anyukáját)


sajnos nem találom azt a kérdést, és feladtam a keresést

2012. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!