Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 éve együtt élünk. A vőlegény...

3 éve együtt élünk. A vőlegényem mégis a szüleinél tölti majd a szentestét. Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

2009-ben én is náluk ünnepeltem, de 2010. nyár végén minden megváltozott, az anyósjelölt nagyon csúnyán viselkedett velem, én azóta nem mentem el hozzájuk.


Tavaly is ez volt, és anyámék elhívtak, hogy ne legyek egyedül karácsonykor, de mire hazaballagtam, már nem voltak otthon, hanem anyám élettársánál. Kicsit bonyolult....

Idén is ez lesz...

Magányos vagyok, pedig nem vagyok egyedülálló. :(


2012. nov. 16. 15:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez érdekes...


Mi a párommal 6 hónapja élünk együtt és most ketten számítunk "egy családnak". Szenteste nem mászkálunk sehova, itthon fogjuk tölteni kettesben, ez egyértelmű volt mindkettőnk számára. Eszünkbe se jutna azon agyalni, hogy most éppen az ő szüleihez vagy az én szüleimhez menjünk. Egyrészt messze laknak, másrészt nem lenne igazságos vele szemben ha pl. az én szüleimnél töltenénk a szentestét. Az meg, hogy külön, elképzelhetetlen...


25.-én és 26.-án megyünk a szülőkhöz.

2012. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem amíg nem vagytok házasok szenteste a családnál, utána meg együtt a helyes. Vagy 1 nap egyik szülőnél, 1 nap másik szülőnél.
2012. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk én vagyok abban a helyzetben, hogy engem várnak haza Karácsonykor, a párom viszont nincs jó viszonyban az egyik szülőmmel. De a szentestét mindenképp együtt töltjük, kettesben, sőt még a 25-ét is, a szülőket 26-án szoktam meglátogatni.
2012. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mi összejöttünk a férjemmel onnantól kezdve közös a szenteste. Én el sem tudtam képzelni nélküle.pedig akkor csak pár hónapja jártunk. Mióta külön élünk a szülőktől, szenteste átmegyünk mindkét családhoz egy kicsit.
2012. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
47%

Azért ez durva.3 éve együtt éltek.

Ilyenkor már közös karácsony van.Vagy az egyik szülönél,vagy a másiknál.Esetleg a szülök menjenek hozzátok.Legalábbis nálunk így volt és így van máig is.Mink a férjemmel 15éve vagyunk eggyütt. :)

2012. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
91%
Hát basszus, mi mindenhová együtt járunk karácsonyozni, barátokhoz, ismerősökhöz, ezer éve nem látott rokonokhoz is, nem ez lenne a normális?
2012. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
7-nek igaza van, miért nem mentek együtt meglátogatni a szülőket? Akár egy este a két családhoz.
2012. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Párom anyjának nem vagyok elég jó, mert felnőtt fejjel érettségiztem, náluk meg illik diplomásnak lenni.

Azt a hangot, amit akkor megütött velem szemben, sose felejtem el és nem bocsátok meg neki. A szüleim se érettségiztek le, szakmával elmentek dolgozni és felneveltek 2 gyereket. Szóval anyós nem csak engem minősített, hanem a családomat is. Ez pedig, hogy a párom hazautazik szenteste, még rá is erősít arra, hogy nem vagyok a család tagja.

Nem is illek én közéjük. :(

2012. nov. 16. 15:52
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

Mintha az előző kapcsolatomról olvasnék...

Mi 4,5 évig voltunk együtt, de ez idő alatt egyetlen egy karácsonyt sem töltöttünk együtt. Ugyanis a párom anyja kijelentette, hogy addig amíg nem vagyunk egy család (mármint férj és feleség) addig mindenki karácsonyozzon otthon. Első évben még megérettem, hiszen fél éve voltunk együtt...na de a többit?? Mi mondjuk egyetemista korunkban jöttünk össze, messze laktunk egymástól, de ha akartuk volna, akkor biztosan meg lehetett volna oldani valahogy az együttlétet meg a családlátogatásokat is.

Ha valakinek ezt elmeséltem, alig akart hinni a fülének...szerintem nagyon furcsa.

2012. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
75%
Na az ilyen vőlegény után sem sírnék! Te bolond vagy, komolyan!!!! Én is felnőtt fejjel érettségiztem, gyerekkel, jövőre diplomázom és akkor mivan ha felnőtten tanul az ember?? Ha ilyen tuskó a családja, és még a vőlegényed adja alájuk a lovat azzal hogy otthagy szenteste, az mindennek a teteje! Nem érdemel meg téged!
2012. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!