Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa, hogy egy...

Csak nekem furcsa, hogy egy 30 éves nőt az anyukája még mindig babucinak hív, és még mindig ő főz rá? Holott a lány már a barátjával él együtt, az anyjától külön háztartásban.

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Hát,nem csak neked,nekem is furcsa,sőt elég gáz!

Viszont én is ismerek olyat, hogy 30 körüli hajadon, és az anyja csomagolta neki melóba a kaját, még fel is "katonázta":))

2012. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha 12 órát melóznék, nekem is főznének a szüleim, illetve nekünk, hogy a párom tudjon mit enni míg haza nem érek.
2012. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Egy szerető édesanyának mindig is a "babucija" marad a gyereke akárhány éves is. :)
2012. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Totál beteg ez a társadalom.
2012. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, én értem azt, hogy a babucija marad....csak nekem furcsa, hogy egy nőt így szólít az anyja még a munkahelyén is, vagy a boltban, nyilvánosan. Munkatársnőm, és elég komoly helyen dolgozunk, és amikor jön az anyukája mindennap hozza neki az ebédet pedig 40-km kocsival az út a házuktól, akkor betoppan az irodába, és megkérdezi, hogy hol van babuci? Ezen mi mindig nevetünk, mert hát...mégis csak egy felnőtt nőt így nevezni? Olyan mintha még mindig ovis lenne.

Ó igen! Az ő anyukája is felkatonázza neki az kenyeret is, hogy a munkahelyén neki már ezzel ne kelljen fáradnia:-)

Nem 12 órát dolgozik, 8-at is alig.

2012. máj. 2. 12:10
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát azt hiszem a 12:07-es rátapintott a lényegre.
2012. máj. 2. 12:11
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

# 2/4


Ja, és ezt hívom én társadalmi beletörődének.


Mert, már bocs, de ha a munkát egy ember vállalja, és egy fizetést kap érte, akkor a család többi tagjának miért kell besegítenie, bedolgoznia alá, azzal hogy főz, mos takarít utána, mert a másiknak már ideje nem marad ráő?



Emiatt emelkednek a munkaóraszámok megállás nélkül.

15 évvel ezelőtt még túlórának számított ha valaki 12 órázott, most meg már az a normál szinte mindenhol, csomó helyen elfelejtik már a pótlékokat is, ha éjjel mész ha este ha délelőtt ugyanazt a pénzt kapod.


5 év múlva majd elérjük, hogy mindenki 16 órázni fog a 100 ezerért avgy a 120 ért, amíg szanaszét nem hullanak a családok, és a végén mindenki beledöglik a nincstelenségbe, kivéve akik már hülyére keresték magukat ezen..

2012. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

7.

én csak azt írtam, hogyha úgy alakulna, hogy 12 órát kell dolgoznom, hétköznap főznének a szüleim (nyugdíjasok), hogy a párom tudjon főtt ételt enni, ha hazaér.

Szó nem volt arról, hogy mosna vagy takarítana helyettem bárki is.

2012. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagynéném elmúlt 60, és még mindig az anyukája segítsége kell ahhoz, hogy begyújtsa a sütőt...........

Vannak emberek, akiknek megfelel ez a fura helyzet.

Barátnőm is elmúlt 30, két kicsivel van otthon, anyukája egyszem gyereke, és a mama főz és vasal rájuk.

2012. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok, külön élek, de ez nem változtat semmit azon, hogy szeretem az anyukámat (47), és ő főz a világon a legjobban. Van, amikor megkérdezi, hogy főzzön-e valamit, van, amikor mondja, hogy mit csinált, és hozzon-e belőle.


És még mindig "Csibém"-nek szólít, és ezt nagyon szeretem. Persze, nem kiabálja utánam, de ha valaki meghallja, hát istenem, ha annyira zavarja, szörnyülködjön a gyakorin.

2012. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!