Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jóba az öcsémmel?

Hogyan legyek jóba az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves öcsém és nem szeretem. Idegesít mert egy kis hülyegyerek, mindig árulkodik, én kapok helyette és azt kéne csinálni amit ő akar. Ha megverem akkor is mindig én kapok de ő piszkál egész nap. Nem lehet vele soha semmit csinálni mert neki nem jó semmi utána meg sír. 1 perc nyugtom sincs tőle. Van pár utcával arrébb egy erdő, egyszer otthagytam demár megbántam. Néha ijesztgetni szoktam, szórakozok vele és csicskáztatom. Úgyhogy én se vagyok normális, de nem tudok vele normálisan bánni mert ilyen kis majom. Szoktunk egyedül lenni, tegnap is én vigyáztam rá és egy barátjára és este tök kedvesen bejött hozzám és sokat beszélt a csajról, magyarul szerelmes. Nem gondoltam hogy ezt pont nekem fogja elmondani, most is itt van a csaja és így ahogy elnézem nem is olyan utálatos mint ahogy eddig gondoltam. Sokszor próbáltam már vele játszani de kb évente egyszer sikerül normálisan... utcára meg nem szívesen megyek vele. Néha lehet vele beszélgetni és ha van kedve akkor titkot is tud tartani de az általában nem működik. Szeretnék jóba lenni vele de nem lehet.

17/F


2012. nov. 17. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
5 éves, szerelmes, csaja??? Te vigyázol a "szerelmespárra"?? Te se állsz a helyzet magaslatán :DD
2012. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Otthagytad az erdőben az öt éves öcsédet? Anyádék nem törték össze a csontjaidat érte?
2012. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sosem bíznám egyik gyereket a másikra. Nem ők vállalták ez soha nem lesz az ő feladatuk.


Ettől függetlenül ez azért szemétség volt, nagyon megijedhetett.

Viszont ha ez megnyugtat, nagyon sokan nincsenek jóban a testvérükkel. A szomszédom is utálja az öccsét, én is utálom az öccsét, mert egy kiállhatatlan kis izé, pedig mi már jócskán elmúltunk 20 évesek. Agyonkényeztetett, nem lehet elviselni.

Húgommal azóta vagyok jóban, mióta ő is felnőtt. Gyerekkorunkban kölcsönösen utáltuk egymást, féltek is a szüleim, hogy felnőtt korunkra is megmarad, de ez úgymond elmúlt. Nem vagyunk világi jó barátok, mindkettőnk jobban szeretett volna egyke lenni, de nem vagyunk egyáltalán rosszban. Majd ha ő is nagyobb lesz, akkor ellesztek.

2012. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát kaptam érte de utána ő is amiért elmondta. Szerintem ritka amikor egy kicsi és egy idősebb gyerek jóba vannak de addig valamit kéne csinálni hogy ne veszekedjünk 24ből 22 órát.
2012. nov. 22. 14:55
 5/6 Hágzi válasza:
Nem kezelheted őt szintén 17-nek, hiszen még nagyon kicsi. Nem is fogja fel,hogy neked milyen lehet 1-2 dolog. Ebben a korban a gyerekek csak a saját nézőpontjukat látják, nem tudnak mással azonosulni. Lehet még neked is érned kell kicsit (ezt te is belátod gondolom :)) A másik dolog, h öcséd valószínűleg most van a dackorszakában, ez is minden gyereknél megjelenik. Inkább hagyd rá, ha a szép szóra nem hallgat, ne kiabálj vele, szépen halkan közöld vele, h "okos enged, szamár szenved".
2012. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már bocs, de te 17 vagy, ő meg 5. Szerinted kinek kéne, hogy több esze legyen? Amiket írtál, hogy művelsz vele az borzalmas. Ezek után pedig még mindig bízik benned, bemegy hozzád, és elmondja a gondolatait. Mert TE vagy a testvére!!! Kiben bízhatna, ha nem benned?

Bocs, de már majdnem felnőtt vagy, felelősség, gondolkodás, stb... Tudod? Ez az amit a felnőttek csinálnak (vagyis kéne nekik).


Védelmezned, és tanítanod kéne a kistestvéred, nem pedig csicskáztatni, és az erdőben hagyni.


Te vagy a nagy testvér, te vagy az egyik példaképe. Ha te egy gyökér vagy, akkor ő is az lesz. Mitől lenne más? Ha egy kis hülyének jellemzed, akkor nézd meg, hogy te hogy viszonyulsz hozzá, és mondd meg, hogy hogyan kéne viselkednie azok után ahogy te bánsz vele.


Nem tud titkot tartani? Könyörgöm, 5 éves! Hogy tudna titkot tartani? Hogy várhatod el tőle? Őszinteségre, és tisztességre kéne tanítani, és nem arra, hogy a te titkaidat őrizgesse!


Egy gyerek olyan lesz amilyennek nevelik, és amilyen "mintákat" a környezetében tapasztal. Ha azt akarod, hogy normális legyen akkor nem elég megmondani neki, hogy mit csináljon, hanem példát is kell neki mutatni.


Például ha egy gyereknek a szülei dohányoznak, elég nagy eséllyel fog ő is dohányozni, hiába mondják neki, hogy ne csinálja. Miért ne csinálná, ha a szülei is csinálják? A látott minta erősebb mint a kimondott szó. Ráadásul milyen jogon tiltja meg a szülő azt amit ő maga is csinál (gondolhatja a gyerek)? Ugyanígy van ez minden mással is.


Szóval ha azt akarod, hogy az öcséd "normális" legyen, akkor neked kell előbb annak lenni.

2012. dec. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!