Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bocsátanak meg az...

Miért bocsátanak meg az anyjuknak? Részletek lentebb .

Figyelt kérdés
Egy barátomat az özvegy anyja 15 évesen kidobta szószerint otthonról , hogy ő belefáradt a nevelésébe ( pedig nagyon jó gyerek volt , de a nő a pasiját választotta ) . A gyerek intézetbe került , rengeteget szenvedett , de később dolgozott szorgalmasan és kijutott külföldre . Most 33 évesen ausztriában él , jól keres , van felesége , egy lánya és egy háza , autója . Az anyja 18 évig nem kereste , nem érdekelte , hogy a gyerek meghalt - e , van ugyan mit ennie , mi van vele ? A nő most pedig a fiát húzza le pénzzel , és az ad neki . Egy másik barátomat az anyja 18 évesen elzavarta otthonról , a gyerek hatodmagával lakott egy albérletben öt évig és egy gyárban dolgozott , majd munkaközvetítővel kijutott angliába . Odakint most már 27 évesen van barátnője , autója , a nő pedig most kiment hozzá élősködni . Egy harmadik nő ismerősömet is 16 évesen az anyja kidobta és belekergette egy kapcsolatba . A csaj a pasijának szült 3 gyereket , a srác vállalkozó , jól keres , a " nagymama " pedig most már jár a 28 éves lányához és szedi el a pénzüket , de 12 évig az se érdekelte , a lánya mit eszik , él - e ? Hogy lehet ilyen görény anyának nem nevezhető hárpiákkal szóba állni , aki pokollá tette az életüket , és még az anyjuknak meri hívni magát ? " Csak az anyád bármi van " szöveg nem érdekel , ész érvek kellenének .
2012. nov. 17. 16:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

"az özvegy anyja 15 évesen kidobta szószerint otthonról , hogy ő belefáradt a nevelésébe ( pedig nagyon jó gyerek volt , de a nő a pasiját választotta ) . A gyerek intézetbe került , rengeteget szenvedett "



Ha ez igaz, akkor valami azért kimaradt a történetböl, ugyanis ha egy kiskorú gyereket kirakja a szülö, akkor a szülöt felelöségre vonják érte - a gyereket meg csak indokolt esetben teszik intézetbe, föként ha a magaviselete indokolja.


Ez sem stimmel:

"Egy harmadik nő ismerősömet is 16 évesen az anyja kidobta és belekergette egy kapcsolatba ."


Elöször itt sem lehetséges, hogy ennyi idösen kitegye az anyja, másrészt olyan nem létezik, hogy "belekergetnek" valakit egy kapcsolatba.


Ezt utólag sokszor adják igy elö, de a legtöbbször tinikori lázadás az oka az egésznek, amikor a 16 éves nem akar úgy viselkedni, ahogy elvárható, nehezen nevelhetö lesz - és intézetbe kerül, vagy annyira erölködik, amig - gyámhatósági engedéllyel férjhez mehet 16 évesen, hogy az anyja ne "zsarnokosokdjon" rajta.


Szóval ezek a történetek igencsak sántitanak és az, hogy nem (csak) a szülö volt a hibás jelzi az is, hogy a gyerek felnöttként érzi, hogy adósa a szülönek.

2012. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

Én csak a magam példáját tudom mondani. Anyám agresszív alkoholista volt. A verés, a megaláztatás mindennapos volt gyerekkoromba. Úgy nőttem fel, hogy semmit nem tudtam a női mivoltomról, nem volt önbizalmam, semmim. 17 évesen amikor befejeztem a szakmunkás iskolát, egyik napról a másikra kidobott a lakásból. Arra mentem haza, hogy 2 szatyornyi ruha a folyóson volt és már be sem engedett. Dolgoztam így volt pénzem hogy szobát béreljek. 20 évesen egy házasságba menekültem, hogy talpon tudjak maradni. A fiamat is 20 évesen szültem. Azt hittem az unoka majd kibékít minket, hisz mégis csak az anyám. Tévedtem. Verekedésig fajult a vitánk, és megfogadtam soha többé nem vagyok hajlandó szóba állni vele. AZ életem ment tovább. Elváltam, a fiam felnőtt el. Jó magam is Angliában telepedtem le. Ma jól élek, boldog vagyok. Anyámmal lassan 20 éve nem tartottam a kapcsolatot. Ha hazamentem apámat mindig meglátogattam. Ahogy tavaly nyáron is. Apám 20 év után először hozta szóba anyámat. Mondta, hogy üzent hogy ha otthon lennék látogassam meg, mert megváltozott, és szeretne újra a lánya életének része lenni. Nem érdekelt, nem mentem el hozzá. A harag még bennem volt.

Idén nyáron is terveztem hazamenni, végül elhalasztottam jövő tavaszra. Apám 2 hónappal ezelőtt írt egy levelt, hogy anyám meghalt.

Ma néha eszembe jut, hogy lehet hibáztam hogy nem bocsájtottam meg. Most úgy gondolom, hogy bármilyen rossz anya is volt, mégis az anyám. megszült, nem tekerte ki a nyakam, nem dobott a szennyvíz csatornába (nemrég hallottam hogy egy anya az újszülött csecsemőt a szennyvízcsatornába dobta) Ha nem is volt boldog gyerekkorom, a felnőtt kor kárpótol érte. Ma már egy kicsit sajnálom, hogy amikor üzent nem adtam esélyt a békülésre. Néha egy kicsit elkeserít hogy nem emlékszem rá. Nem ugrik be az arca, a hangja.. Semmi. Csak pár régi kép az ami emlékeztet hogy ő az anyám.

Az ember akármit is mond a legerősebb köteléket nehezen tudja elszakítani. A legtöbb gyerek bár tudja az anyja olyan amilyen mégis meg akar bocsájtani, esélyt akar adni, és nem akarja hogy neki legyen rossz a lelkiismerete.

40/N

2012. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Az utolsó válaszoló elmondott mindent, amit erre a kérdésre válaszolni lehet. Kérdező, olvass és okulj, ne a haragod vezessen.
2012. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%
Én pedig a saját magam példájából kiindulva nem tudom a választ a kérdésedre. Nagyon hasonlóan a helyzet nálunk is. Négyen vagyunk testvérek. Apánk egy alkoholista állat volt, fel is akasztotta magát (ekkor már én is és egy bátyám is elköltöztünk. Bátyám 16, én 17 évesen) Anyánk meg ahelyett, hogy éltünk volna legalább onnantól békében, az árvaságiból, mi is visszaköltözhettünk volna, inkább összeszedett egy másik hülyét, aki még csóró is volt mellé. 3 éven belül az öcsém és a húgom is elköltözött, nagyon nehéz volt. Még ha négyen is voltunk, de albérletet fent tartani, úgy hogy a két kicsi tanult. Sokat nélkülöztünk, nekünk kellett kikeríteni mindent 17 éves korom óta. A lényeg, hogy én speciel soha nem tudnék megbocsátani anyámnak. Sem azért mert az alkoholista agresszív apám mellett kellett felnőnöm, sem azért, hogy utána mi lettünk kidobva. Már felnőttek vagyunk, mindannyian 30on túl, de egyikünk sem tartja vele a kapcsolatot azóta. Nem is fogjuk. A dehát ő szült duma nagyon nem jó.. sosem kértem, és sokszor éreztem, hogy nem kellett volna. Hülye embereknek nem való gyerek. Csak sajnos ez nem így működik
2012. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
Előző vagyok, még annyit szeretnék írni, hogy egy kiskorú simán el tud menni otthonról. Attól, hogy leírjátok, hogy egy szülő köteles eltartani. Ugyan ki jelenti? Mint írtam bátyám 16, én 17 évesen költöztünk el. Öcsém szintén 17 volt, mikor hozzánk költözött, húgom 15. Anyánknak eszébe nem jutott jelenteni. A két kisebbnél az volt a lényeg, hogy árvaságit nem adott ki a kezéből. Ezt kerek perec megmondta. És mivel oda voltak bejelentve, mi meg sehova, csak albérletben éltünk, nem tudtuk volna jogilag elszedni őket. Szóval addig nem kérhettünk egy forintot sem, míg nem lettek 18 évesek, és nem kérhették saját maguk számlájára.
2012. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

12. válaszoló


most hogy mondod, tényleg, micsoda rendes szülő az aki nem dobja bele a gyerekét a szennyvízcsatornába!!

2012. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is van egy volt osztalytarsam, akit kisbaba kora ota az apja es a nagyszulei neveltek, mert az anyjanak viszketett. Nem kereste 17 eves koraig, akkor elkezdte zaklatni. Aztan elballagtunk, enm tudom, mi lett az osztalytarsammal, de egy bizonyos: tele van pakolva a facebook anyukas, olelkezos, puszilkodos kepekkel, alatta igy meg ugy szeretlek draga egyetlen anyukam meg pici lanyom... Na mar most nem tudom, egy ilyen alak mit tudhat az anyasagrol, meg azt se, hogy az osztalytarsam hogy tudta ilyen konnyen tultenni magat azon a tenyen, hogy milyen korulmenyek kozott nott fel. Mindegy, szerencsere nekem sohasem fog kelleni ezt megertenem, es megeskuszom, hogy az en gyerekeimnek sem fog kelleni.
2012. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
79%
Azért mert ők tudják mikor cserben hadnak.Egyszerűen ők nem akarnak olyan gonoszok lenni mint egykor az anyjuk volt velük.
2012. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%

Engem is elhagyott az anyám,15 éves voltam. Egyszerűen elment egy másik férfi kedvéért, elváltak. Nem láttam nagyon sokáig 18-20 évig. Egyszer csak előkerült.

Gyakorlatilag ha összefutok vele az utcán valahol, akkor a köszönésen kívűl nem teszünk mást. Először az elején haragudtam rá mert elhagyott de az idő múlásával a harag elszállt és egyfajta közöny lett az úr . Már nem érdekel él e hal e...Nem foglalkozunk egymással....Élem az életem vannak gyerekeim nagyon szeretem őket soha nem fogok úgy tenni mint az anyám. Ez egészen biztos.

2012. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!