Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt feleségem egy önző,...

Volt feleségem egy önző, nagyképű gyereket nevel a fiunkból, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ő vált el tőlem, mondván én pénzéhes és agresszív vagyok. De mégsem valami jó gyereket nevel a 16 éves fiunkból. Eltipeg a plázáig, meg a konditeremig, közben a gyerek akármit csinálhat egész nap, bandázhat, a tanulás felejtős. Helyes, okos gyerek volt, most meg egy hanyag, divatcentrikus kölyök. Ez a másik..az anyja azt mondta, hogy ne vegyek neki ruhákat, miközben ő 20 ezres pólókat, meg 50 ezres cipőket vesz neki, kondibérlet havi 20 ezer szintén. Én max könyveket tudok venni, mert már mindene van, ilyen felesleges szarságok, amik nem is kellenének. Tetoválást akar legújabban, az anyja ezt legalább nem engedi, de idő kérdése és a gyerek engem nyaggat. Az anyja annyira erőltette a művészi pályát neki, most már a szolfézsórákra se jár be, nem gitározik, semmit nem csinál. Nem értem, miért neveli ilyennek, mikor pont ő nem bírta, ha valaki hanyag és lesz*rom típus? Nem úgy viselkedik vele, mint egy anya, hanem mint egy nővér.

Mikor legutóbb ott voltam, akkor is a gyerek és a haverjai szétsörözték magukat a nappaliban, kérdeztem, "fiam, anyád nem lesz mérges?" mire az volt a válasza, hogy úgyse tudja meg és kiröhögtek.


2012. nov. 18. 13:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%

Hát ez nehéz ügy :S


A feleségedre kellene hatni,esetleg az ő anyjára, hátha az tudna vele beszélni.

2012. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nem tudnál erről felnőtt emberek módjára beszélni az anyukával?

Egyébkét azt gondolom, hogy a korát tekintve, alapjáraton ebben az időszakban van. Gondolok itt a kifelé mutatom, hogy kemény fiú vagyok, hogy nem szeretek tanulni és a legutolsó divat szerint öltözködöm.


Talán ha kettesben vagy vele, beszélgethetnél vele is komolyan ezekről a dolgokról. A jövőről, életéről.

Mint apa a fiával. Aztán mint férfi a férfival.


Nekem kicsit az jött le és szólj, ha tévedek, hogy anya hordja a nadrágot, leginkább ebből:

Fiam, anyád nem lesz mérges?"

És te? Te mérges vagy?

Mert tulajdonképpen bármilyen is anyuka, neked is a fiad. Ha hiányolod a megszorításokat, miért nem veszed kézbe az ügyet?


Ugye semmit se várjunk el a másiktól, amit mi nem teljesítünk alapon, kicsit szigorúbb lehetnél, ha nem tetszik a fiad viselkedése. Nem állítom, hogy helyes, ahogy a volt feleséged gondolkodik, de kicsit te is segíthetnél neki!

2012. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

2. válaszoló!


Válás után ez nem olyan egyszerű. Szétszedi a válás a családit, alapból az egyik szülő lehúzza a másik tekintélyét, mintha nem létezne.

A fiú baja is ez, ezért ilyen, mert nincs családja. Majd idővel vagy kiheveri, vagy örökké ilyen látszatember marad.

2012. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Tudom milyen, gyerekként én is átestem ezen. És az öcsém is.

De mégsem lehet egymásra mutogatni és közben semmit sem tenni, mégha nehéz helyzet is ez.

2012. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Persze értem én mit akarsz, de ha a láthatás alapból korlátozva van és az apa csak bankszámlaként számít bármit, akkor akármit tehet szerencsétlen, nem fog menni.


Gyerekelhelyezés módosítását kérheti, de a fiú 16 éves, az ő véleménye a döntő, ő pedig nyilván nem akar kibújni egy ilyen helyzet alól. Ez a gyerek belülről szomorú és ezzel fedi a dolgokat. Tipikus elvált szülők gyermeke.

Az anyával kellene komolyan elbeszélgetni, az megoldás lehet.

2012. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Bocs, az "anyja" alatt a volt feleségemet értem, csak nem akartam leírni 10-szer. Hát mivel vele él, ezért ő van rá nagyobb hatással. Én se vagyok 100-as, nem ezt mondom, csak nem tudom, mégis igyekszem példát mutatni. A legfőbb probléma talán az egész dologban, hogy mi nagyon fiatalon lettünk szülők (én 20, ő 19), nem várt gyerek volt, mi meg még félig gyerekek. És nem annyira nőttünk fel a gyerekhez, a feleségem meg már rámunt és mindent be akart pótolni, ami kimaradt az életéből. Én is megváltoztam és nem mondom, hogy mintaapa vagyok, de pár dolgot nem tattok helyesnek. A fiamnak meg az anyja a mindene, engem inkább havernak tekint.
2012. nov. 18. 13:20
 7/24 anonim ***** válasza:

"gyerek és a haverjai szétsörözték magukat a nappaliban"


Kinek a nappalijában?

Én egy jó adag sértödöttséget érzek belőled a fiad felé, ami igazából a te hibád ugyanis abból ered hogy nem tudod őt kezelni.

Nekem ilyet tolna a 16 éves fiam és a haverjai pont oda szúrnék ahol a legérzékenyebb. A haverjait úgy b@sznám ki a lakásból csak pislognának, ők is és a fiam is. Utána pedig tisztáznám a fiammal hogy ki kicsoda az életében.

2012. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én meg úgy értettem a volt feleséged anyjával beszélj.

Ő tudna hatni az exnejedre.


Miért ne lennél százas? Igaz,amit a volt feleséged mondott, hogy agresszív vagy?

2012. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Látod én is valami hasonlóra gondoltam, mint a 7-es válaszoló.

Azt gondolom, egyiken sem kezelitek igazán jól a helyzetet.

2012. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem, a saját házukban történt, de nem tartottam jónak, hogy dorbézolnak otthon az elkényeztetett haverjaival, sörösüvegek mindenhol stb. Nincs jó társaságban, anno a feleségem erőltette, hogy barátkozzon aranyos, csendes gyerekekkel, most meg olyan haverokat felszedett, akik nem az eszükről híresek. Nem tudom, nekem csak az a problémám, hogy nem bírom, ha valaki ilyen hanyag, főleg nem a saját fiam, akit totál máshogy neveltünk.
2012. nov. 18. 13:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!