Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a feleségem...

Mit tehetnék, hogy a feleségem ne ölje meg a gyerekemet?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, a feleségem 32. 4 éve vagyunk házasok, nem terveztünk babát, de (kínos, nem kínos) kiszakadt a gumi, és mivel ezt nem vettük észre (inkább csak sejtjük)mégiscsak becsúszott a bab. Én nagyon boldog vagyok, hisz mindkettőnknek van munkája, lakás, autó van, tökéletes lenne minden a gyermekvállaláshoz. Azonban a feleségem nem akarja megszülni a babát, ő még a karrierjét építgetné inkább (orvos). Már készül rá, hogy egy kollégájával elveteti, ráadásul a szülei is mellette állnak, az én szüleim pedig Amerikában laknak, nem sokat tudnak segíteni. Mit tehetnék? Nem akarom, hogy elvetesse a gyerekünket! Soha nem bocsátanám meg neki, de szeretem, és nem akarok semmit rákényszeríteni. Úgy érzem, a baba megölésével tönkretenné az életem..

2012. okt. 12. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/263 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudsz mit tenni, ez az ő döntése, ráadásul egy párkapcsolatban, legyen bármiről is szó, muszáj konklúzióra jutni, ebben is azt kéne.
2012. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/263 anonim ***** válasza:
93%
Mondd el neki hogy mit érzel. De rákényszeríteni egy nőt sem lehet az anyasagra
2012. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/263 anonim ***** válasza:
71%
hát ez nehéz döntés :( Én megkérdezném tőle, hogy bár még nem idős, de mégis mikor akar gyereket, ha nem most?
2012. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/263 anonim ***** válasza:
92%
Beszéld meg vele nyugodt hangnemben, de csatlakoznék a többiekhez: nem lehet rákényszeríteni őt az anyaságra, ha még nem áll rá készen.
2012. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/263 anonim ***** válasza:
29%
Hát ez szomorú. Elképzelhetetlen, hogy 32 évesen és anyja által is támogatottan (milyen anya?) nem akarja a GYEREKETEKET (így mondd: közös) Milyen "karrier" az, amiért feláldozza őt, és - azt hiszem, a kettőtök boldogságát, békéjét? Azt hiszem, megmondanám, nem tudnám megbocsátani. És vége is lenne a dolognak, ha nem enged.
2012. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/263 anonim ***** válasza:
21%

Nem minden előttem szólóval értek egyet. Ez egyáltalán nem csak a nőnek a döntése. A gyermeked ugyanúgy, mint ahogyan az övé.

Szerintem (már bocsáss meg) de a feleségednek elmentek otthonról... Nincs annál szebb és csodálatosabb dolog, mint egy szerelem beteljesülése. Kezdve a házassággal és folytatódva egy tündéri aprósággal akit ti magatok nevelhettek fel.

4 éve, hogy házasok vagytok és nem akar gyereket? Hát élni akar e még? Orvos? Örülök neki, hogy szép karriert futott be eddig, de egy baba mellett is lehet folytatni. Nem az életét teszi ezzel tönkre, csupán 1-2évet kihagy a kórházból és a családjának szenteli.

Miért akar dolgozni, ha nincs kért dolgozzon?

Orvos létére meg tudhatná, hogy 35 éves kor fölött már elég kockázatos a gyermekválalás és a gyereksírást is könyebb fiatalon elviselni.

Örüljön neki, hogy összejött a baba, nagyon sokan szeretnének, nekik pedig nem sikerül.

Most elveteti, mert nem kell. Pár év múlva meg mégis kéne? Milyen dolog ez.... Gondoljon bele, hogy hogyan fogja bánni, ha később már nem lehet. pl.: menetközben nőgyógyászati problémák léphetnek fel a szervezetében. Mostanában nagyon sok fiatal ismerősöm (pedig ők 30 év alattiak) nőgyógyászati műtéten esett át. Sajnos ezt nem lehet kiszámítani. Van olyan is köztük, akinek problémát okoz ezután a gyereknemzés.

Nem lehet, hogy neki inkább pszichés baja van, mint az hogy karriert akar csinálni? Karriert lehet kisgyerek mellett is. Különben meg az az apuka dolga, az anyuka nevelje a gyerekeket. Lehet fél hogy nem lesz jó anyag, vagy megváltozik a teste, vagy fél a szüléstől vagy bármi.

Mindenesetre ne hagyd a babátokat, mert Ő a TIED is!!!!!

2012. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/263 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg nem szabad így gondolni, hogy az ő döntése...

Ez egy több éves házasság, a ti gyereketek, a ti döntéseteknek kell érvényesülnie. Szerintem ha elveti a gyereket, akkor azzal téged teljesen semmibe vesz, viszont te se kényszerítheted arra, hogy anya legyen. Próbáltatok megoldást találni?? Mi lenne, ha te mennél gyes-re a babával??

2012. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/263 anonim ***** válasza:
41%

Ez szerintem is egy közös döntés. Ha ő azt hiszi ez rád nem tartozik, és mivel ő nem akar anya lenni, így te is búcsúzz el a gyermekedtől, akkor nem hiszem , hogy ő a neked való nő.


Esetleg, ha te maradnál otthon a babával? Más sajnos nem jut eszembe! :(


Ez egy gyönyörű dolog, nem pedig egy folt az életében, karrierjében. Különösen, ha adott az anyagi hátteretek.


Minden jót kívánok neked! Remélem sikerül elérned a célod! Ne add fel!

2012. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/263 anonim ***** válasza:
83%
Már miért venné semmibe a felesége a kérdezőt? Le van írva, hogy NEM TERVEZTEK gyereket, éppen ezért VÉDEKEZTEK is. Ergo nem akarták, hogy gyerekük legyen, közös döntés alapján. Oké hogy másképp alakult, de a feleség csak az eredeti "tervhez" tartja magát. Ha azt vesszük a gyerek egy életre szóló felelősség, az abortuszon viszont előbb-utóbb túlteszi magát az ember. Abba gondolj bele kérdező, hogy ha gyerek úgy születik meg, hogy a feleséged nem akarta igazán, akkor mindhármótok élete tönkremehet!
2012. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/263 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem vállaljátok a babát és menj el te Gyedre, ha minden feltétel megvan hozzá!
2012. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!