Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állítsam le anyát felnőtt...

Hogy állítsam le anyát felnőtt létemre? Korlátoz, befolyásolni akar.

Figyelt kérdés

magányos és le akarja kötni minden szabadidőmet(amikor van)ilyen-olyan ürügyekkel. kapcsolatomat sem nézte jó szemmel, de ez hagyján, most simán látszik rajta, hogy tart attól, hogy kibékülünk.

nem akarok a szellemiségében élni, azt átvenni.

szabályosan kamuznom kell miért nem érek rá, mert ha igazat mondok, elkezd ordibálni, hogy hálátlan vagyok, meg stb.

mindezt ismétlem felnőttként kapom.


2012. nov. 18. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor meg mondd meg neki felnőttként, hogy ő is kezeljen aként, és ha ő azt, hogy neked van saját életed, amibe ő már nem szólhat bele, hálátlanságnak veszi, akkor így járt. Lehet, hogy gallyra fog menni a kapcsolatotok, de legalább te jobban leszel, míg ha nem teszel semmit, akkor csak te rokkansz bele.
2012. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az őszinteség nem jött be sajnos. nem lát túl magán, az egóján :(


eddig azt hittem ezt fiús anyukák csinálják csak, akik nem akarják elengedni a gyereket egy másik nővel felnőttként élni(vagy a pénze miatt, vagy anyai féltékenység, önzőség nem tudom)


kezdem azt hinni, ezért nem vagyok még teljesen önálló, ezért vagyok valahol kapcsolatfüggő, és minden ilyen nyavajám ebből a neveltetésből jön.


ha simán nem szorulnék senkire, lehet egészséges életet tudnék élni, de olyan, mintha nem hagynák.(pszichikai szempontból)


tehát bárhova vitt az élet, mindig ide esek vissza. anya szárnyai alá. és lehet pont ezért. tehát próbálok lábra állni, anyát "elhagyni" de mindig ugyanaz és ugyanaz. nem tudok "kirepülni".

2012. nov. 18. 15:17
 3/4 sanyika007 válasza:
A igazi kérdés, eltudsz e szakadni édesanyádtól? Bár nem tudom a korodat, de úgy vélem, hogy a fiatal felnőttekben ez a szülő-gyerek viszony általában egy fajta lázadás. Ha nem ez a jellemző, akkor neked és édesanyádnak szakemberhez kéne fordulnia. A magányosság, az érzés, hogy felesleges vagyok, a szeretethiányban szenvedők, ezen átesnek. Bár a könnyebbik út, hogy édesanyád előtt minden ajtót bezársz, de ezzel sebeket okozol neki. Tehát, ha úgy vesszük, akkor ez egy trauma, amit anyukádnak fel kell dolgoznia. Ha lehet akkor egyedül... Ehez pedig idő kell és sok türelem...
2012. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A megoldás, az ANYAGI függetlenség.


Ha ő fizeti a rezsit, és abban a lakásban/házban laksz ami az ő munkája által jött létre, akkor joggal várja el, hogy ezt tiszteld, még ha nem tetszik is.


Ha a saját albérletedben laksz, és magad keresed a fűtésre, kajára, ruhára, meg a szempillaspirálra a pénzt - akkor nem kell alkalmazkodnod ahhoz a stilushoz, ami neked nem tetszik.


De ha az ő segítségét igénybe veszed, akkor bizony ennek az az ára, hogy ezt minimum becsülnöd, és nagyra értékelned kell!

2012. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!