Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzánk költözik a két unokate...

Hozzánk költözik a két unokatesóm, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Anyu be akarja fogadni a két apai ági unokatestvéremet a családba, de a két tesóm és én ezt nem szeretnénk. A két gyerek félárva, az apjuk meghalt, az anyukájuk (apám húga) külföldre akar menni ápolónőnek.


Ebben az a ciki, hogy anyám és apám elváltak hét éve, apámmal nem is lakunk egy háztartásban, anyámnak szinte semmi köze nincs az unokatesóimhoz, csak megsajnálta Magdit, a nagynénémet, mert nem tudnak megélni.


Anyu dolgozik napi 10 órát van távol. Az öcsém és a húgom osztjuk be a házimunkát, mert anyunak a csipcsuposabb dolgokra nincs ideje. Én 21 vagyok, főiskolába járok és semmi kedvem nincsen egy 12 éves meg egy 9 éves fiúra vigyázni. Időm meg pláne nincs két hiperaktív, debil gyerekre, akik a saját anyjukat sem tisztelik, verekednek és nem tanulnak jól.


2012. nov. 21. 13:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 Jégtánc ***** válasza:
63%
Tudod ezt nevezik családi összetartásnak.Minden tiszteletem édesanyádé.21 éves vagy,ha nem tetszik költözz el.
2012. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
58%
Hogy mondhatsz ilyeneket a rokonaidra. Megértem,hogy felborulna az eddigi életetet de anyukád is meg kéne értened. Beszéltetek erről anyukáddal? Mennyi idősek a testvéreid? A másik egy 9 és 12 éves is bevonható a háztartásba... ergo ha egy hiper aktyv feladato kap akkor nem lesz az. A másik le kell előre fektetni a szabáylooakt.. nincs más aki befogadhatná? Pl apukád?
2012. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
57%

Miért vagy szívtelen?

Ez egy olyan döntés, ami nagyon tiszteletreméltó!

Gondold el fordított helyzetben, ha annak idején, mikor ennyi idős voltál, valaki a családból segít rajtatok. Azt gondolom akkor jól esett volna és boldog lettél volna, hogy léteznek még ilyen emberek.


Ha oda mennek hozzátok nyilván változni fognak. Ott a ti játékszabályaitok vannak érvényben és azt hiszem, hogy meg fogja oldani anyukád, hogy mindenkinek a legkevésbé legyen ez megterhelő.

Mondjuk azt nem tudom a 9 éves gyerek hol lesz, míg mindenki távol van?

2012. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
60%
Pedig igazán tanulhatnátok anyukátoktól. Hiába hogy nem olyan hú de közeli családtagok, de mégis segíteni akar rajtuk. Szerintem anyukátok el tudja dönteni, hogy be tudja-e vállalni a két gyereket. Ha te amúgy is fősulira jársz, akkor nem sokat vagy otthon. Vagy költözz koliba, nagykorú vagy, és bocs hogy ezt mondom, hogy anyudnak nem kötelessége 18 éves korod után téged eltartani. Szóval én inkább csendben maradnék, és megpróbálnék segíteni. Az elején biztos lesznek összezörrenések, de szerintem meg lehet beszélni két ekkora gyerekkel, hogy mi hogy működik nálatok.
2012. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
85%

Na, nem kell álszenteskedni. Őszintén, ti az összes rokonotokat szeretitek, és zokszó nélkül összeköltöznétek velük (főleg, ha problémásak)?

Amúgy vagy megbeszéled anyukáddal, vagy tényleg csak a költözés marad.

2012. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:
Hm... elmondok egy esetet... családi összetartás. Kaptam apámtól egy iPhone-t a 18. születésnapomra, vigyáztam rá, az éjjeli szekrényemen tanyázott, mert az anyjuk mindig ide dugta be őket hétvégére (sokszor anyám is unta ezt, mert nem tudott pihenni se szombaton, se vasárnap). A nagyobbik kölyök már ekkor volt 8-9 éves, tehát elvileg szorult bele valamennyire értelem már. Beosont a szobámba (ahová nem lett volna szabad!), aztán belenyomta a telefont a vizesbögrémbe. Aztán én voltam a hibás, mert nem zárom kulcsra az ajtót... ja, hogyne.
2012. nov. 21. 13:58
 7/72 Jégtánc ***** válasza:
34%
Igen,képzeld,szó nélkül.Mondjuk nem 21 éves vagyok hanem 38 és saját családom van.Nem gondolkodnék egy pillanatig sem,ha valakit be kellene fogadni,és szerencsére a társam is ugyanígy gondolkodik.
2012. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
81%
a vízesbögre a hibás
2012. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 Jégtánc ***** válasza:
52%
:D
2012. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell a kérdezöt lehurrogni.Megértelek.

Igen egy 9 és 12 éves gyerekre figyelni kell,kaját az asztalra tenni,nem kevés pénzbe kerülnek.....

Más megoldás nincsen???

Más rokon??

Beszéljetek nyugodtan anyuddal.Mondd el neki,hogy ti nem szeretnétek,hogy hozzátok kerülne még 2 gyerek.

Ez egy nehéz döntés.Felelösség lesz rajtatok.

Bárni történhet,még az anyjuk nincsen otthon.Próbálja meg magával vinni a gyerekeit.

2012. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!