Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzánk költözik a két unokate...

Hozzánk költözik a két unokatesóm, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Anyu be akarja fogadni a két apai ági unokatestvéremet a családba, de a két tesóm és én ezt nem szeretnénk. A két gyerek félárva, az apjuk meghalt, az anyukájuk (apám húga) külföldre akar menni ápolónőnek.


Ebben az a ciki, hogy anyám és apám elváltak hét éve, apámmal nem is lakunk egy háztartásban, anyámnak szinte semmi köze nincs az unokatesóimhoz, csak megsajnálta Magdit, a nagynénémet, mert nem tudnak megélni.


Anyu dolgozik napi 10 órát van távol. Az öcsém és a húgom osztjuk be a házimunkát, mert anyunak a csipcsuposabb dolgokra nincs ideje. Én 21 vagyok, főiskolába járok és semmi kedvem nincsen egy 12 éves meg egy 9 éves fiúra vigyázni. Időm meg pláne nincs két hiperaktív, debil gyerekre, akik a saját anyjukat sem tisztelik, verekednek és nem tanulnak jól.


2012. nov. 21. 13:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
52%

Tudod, abban igazad van, hogy megváltoznak a dolgaitok. De családi okok miatt neveltem az öcsémet 14 éves korom óta. Én voltam vele a legtöbbet.

Az egész csak hozzáállás kérdése. A gyerekek nem buták, kis emberek. Érzik, hogy szereted-e őket. Ha megpróbálnál 21 éves nőként viselkedni azzal a 2 gyerekkel, hidd el, hogy megkönnyítenéd a helyzeted is , hiszen ők is másképp állnának hozzád.

2012. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:

Hát, ti nagyon altruisták vagytok szerintem!


Anyu is sokáig vacillált, hogy elvállalja-e őket, vagy sem. A nagynéném itt sírt, hogy csak 1, maximum 2 év, amíg összeszedi magát anyagilag. Hm... máskor is arról volt szó, hogy a 2 fiú 1 napig marad, aztán valamikor 2, egyszer meg 4 nap lett belőle, mert Magdi elment kirándulni a pasijával.


Csak itt az a probléma, hogy már vizionálom, hogy az én nyakamba szakad mindkettő külyök, mert 100-ból 99x így történt.


Nem, nem fogok a saját házamból lelépni, tök kényelmes, 10 percre lakom a fősulitól.


Az öcsém 17 éves, a húgom 16.

2012. nov. 21. 14:07
 13/72 anonim ***** válasza:
32%

Nem gondolom, hogy 2 évről volna szó. Egyáltalán. Biztosan egy pár hónap és könnyebb lesz neki.

Elhiszem, hogy neked kényelmes és ez így jó, de azért lehetnél kicsit önzetlenebb.

Ordít a soraidból az önteltség, és nem akarlak bántani!!


Az anyukád biztos úgy fogja alakítani, hogy ne rád háruljon. De ha belegondolunk más 21 éves, az iskolája mellett dolgozik, szóval ha a családodért és anyukádért az iskolád mellett megteszed azt, hogy mondjuk kensz nekik egy szendvicset, akkor szerintem nem esik le az ujjadról a gyűrű.

2012. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:
Más rokon nincs, Magdi egyke, az anyja alkoholista állítólag, biztos azért nem akarja odarakni. Apám meg ugyan nagyon jól áll anyagilag, de eléggé csajozós és nem neki való a gyereknevelés. Pl. ezért is váltak el anyámmal.
2012. nov. 21. 14:10
 15/72 anonim ***** válasza:
63%

Ìrtam neked pár perce.Azt szeretném írni plusszban,hogy 1-2 év alatt nem fogja magát összeszedni.

Attól is függ,hogy hová megy dolgozni.#

Jobban fog élni,de mi lesz utána??

Küldd pénzt a gyerekeit ellátni??

Az élet nem áll meg.Öltöztetni,iskolázni kell +2 gyereket.

Ismét írom beszélj anyuddal komolyan.Mondd el neki a félelmeidet.Mi lesz ha a két gyerek végleg nálatok marad????

Ez nem egy olyan kérdés,hogy egyszerüen azt mondom,persze költözzetek ide!

2012. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 A kérdező kommentje:

Ha nem 1 évről lenne szó, hanem rövidebb időről, akkor Magdi nem hirdetné a lakásukat :), anyám meg nem menne a gyámhivatalba nevelőszülősdis procedúrát indítani.


És igen, a bögre a legnagyobb hibás, mert csalogatta a gyereket, hogy DOBJ BELEEEE!

2012. nov. 21. 14:12
 17/72 anonim ***** válasza:
91%
Elhiszem hogy nem bírod őket, én is kilennék akadva ha rám fognának ilyen dolgot. Beszéld meg az anyukáddal hogy te csak akkor mész bele, ha ezt meg ezt a szabályt életbe léptetitek, felnőt vagy tudjál parancsolni két kisgyereknek. Ha meg egyáltalán nem müködik a dolog mondd meg anyukádnak hogy ez így nem fog menni és elköltözöl, ha ő ezt nem akarja akkor oldja meg valahogy a gyerekeket, elhiszem hogy családi összetartás így meg úgy de szerintem anyukádnak előbb kellene arra gondolnia hogy a családjában ne legyen feszültség egy döntés miatt. Mert akkor lehet hogy segített rajtuk de téged meg elüldözött. Mondjuk 21 évesen nem gáz ha az ember megpróbál egyedül élni, előbb utóbb úgyis egyedül kell boldogulnia.
2012. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:

Még valami.Beszéljen a testvérével.Mármint aputokkal!!!

Hagyja ott a 2 gyerekekt.

2012. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
78%

F*sza muterjük lehet, miért nem viszi a kölykeit magával?


mennyi álszenteskedő, méghogy szívtelen a kérdező meg stb., belegondoltatok már, hogy mi lenne, ha ennyi idős korotokban feltúrná az életeteket két idióta hülyegyerek (ez jön le belőle, hogy azok). Nem hiszem, hogy jópofát vágnátok hozzá.

Anyukád szerinten nem gondolta át kétszer.

2012. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 Jégtánc ***** válasza:
27%
Örülök hogy nekem nem olyan családom van,mint itt egyesek:)
2012. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!