Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam kívül is van olyan...

Rajtam kívül is van olyan tinilány, aki imád iskolába menni, de hazajönni egyenesen utál?

Figyelt kérdés
A suliban mindenki kedves velem. Itthon meg soha.

2012. nov. 22. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a barátnőm is ilyen volt (már leérettségiztünk azért azóta :), de soha nem akart hazamenni, akárhol lógott barátokkal, legyen az iskola, vagy ottalvás, csak haza ne kelljen menni. Most külföldön él, egy évben egyszer, ha hazanéz. Ott a szülőkkel volt gond, besokallt, most boldog. Nálad mi a baj?
2012. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szülők... De nem komoly, csak az egész napi feszültségeiket mindig egy személyben rám öntik. Egy pici türelmük sincs délutánra. Főleg nem egy kamaszlányra.
2012. nov. 22. 18:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, ott is ez volt, sajnos. Nem bántották fizikailag (néha kapott egy-egy pofont, de semmi drasztikus), soha nem hallgatták meg, én is így éreztem. Mindig nekem mesélt. Hidd el, egyszer te is felnősz, és most megtanulod, milyen szülő nem akarsz lenni. Ez is egy fajta tanulság. Csak ne feledkezz meg erről a mostani érzésről, ha majd szülő leszel, emlékezz! Addig pedig igen, keress egy jó barátot és oszd meg vele azt, amit a szüleiddel nem tudsz. Érdemes idősebbet keresni, hogy nagyobb rálátása legyen az életre, egy nagynéni, nagybácsi, unokatestvér esetleg? De persze, egy korodbeli barátnő is tök jó tud lenni.
2012. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is ilyen voltam. Rossz volt hazamenni a depresszióba, a változtatni nem akarásba.


21/L

2012. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én is így voltam, otthon sosem várt az a légkör aminek kellett volna.

most már más a helyzet, elköltöztem a barátomhoz és itt nyugi van :)

2012. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én sem szeretek hazamenni, de suliba sem
2012. nov. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát és még én panaszkodjak? :/

Amúgy általába tudok velük beszélni, csak mindig lesz utána belőle valami. Nem az a baj, hogy nem hallgatnak meg. Csak túl türemetlenek, és elég csak egy icipici rossz dolog és az egész este el van rontva.

2012. nov. 22. 20:02
 8/12 anonim ***** válasza:

te "legalább" még tudsz velük beszélgetni.

én soha nem tudtam anyámmal két értelmes szót váltani anélkül, hogy a végén ne én jöjjek ki rosszul...

2012. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az iskolát is utáltam,meg hazamenni is.Így maradt az utca.
2012. nov. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Próbáltad már elmodani ezt a szüleidnek? Ahogy így leírtad nem tűnnek menthetetlennek. Ha nem agresszívak, akkor meséld el nekik, hogy mit érzel, ha nem is egyből, de pár nap után biztos átgondolják az egészet. Illetve volt itt már olyan szülő-gyerek probléma, amikor egy válaszadó azt javasolta, hogyha a gyerek nem tudja elmondani a szüleinek, akkor mutassa meg a kérdést nekik meg a válaszokat. Abban az esetben be is jött! Hajrá!

Amúgy jársz valamilyen sportra? Ha nem, lehet el kéne kezdened, mert segítene levezetni a feszültséget, illetve ott is tudnál bandázni. Aztán nyáron/hétvégenként meg versenyek/felkészítőtáborok/edzőtáborok stb... akkor egy csomót otthon se kéne lenned, ha menthetetlen a helyzet.

2012. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!