Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komoly, hogy ezért hagy el?

Most komoly, hogy ezért hagy el?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal, nem régen eljegyeztük egymást. Régebben is szóba jött már, hogy ha összeházasodunk, akkor nem veszem fel a nevét. Nem nagyon izgatta, vagyis nem reagált különösebben semmit. Most, hogy élesbe fordultak a dolgok, nyilván megint szóba jött és mondtam, hogy nem változott a véleményem, nem akarom felvenni a nevét, szeretném a sajátomat megtartani és ebben a formában ahogy van. Tehát sem kettőzni nem akarom a vezetéknevet, sem azt nem akarom, hogy né formában elékerüljön az én nevemnek. Erre nagyon mérges lett, ezzel sikerült engem is kihoznia a sodromból és mondtam, hogy ha szerinte ez az összetartozás jele, akkor vegye fel ő az enyémet. Erre elhagyott. Én arra gondolok, hogy ez csak ürügy volt részéről. Szerintetek is van más a háttérben?

Ne gondoljátok amúgy, hogy különleges nevem van, vagy bármi ilyesmi, de szeretem a nevem és így vagyok én magam.

Ez olyan érthetetlen, hogy ezért szakítunk?


2012. nov. 26. 00:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod ez csak ürügy. Ha valaki ennyiért elhagyja a másikat, azzal valami gond van.
2012. nov. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Van más is a háttérben,nemcsak ez.Az is lehet,hogy bepánikolt a házasságtól.
2012. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Biztos volt több apróság is aztán így együtt kijött belőle az érzés h nem akar téged. Ettől függetlenül én a te gondolkodásmódod is furának tartom, engem is zavarna sztem.
2012. nov. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ő is ezt mondta, hogy furán gondolkozok, de nem mondta el, hogy miért tartja furának. Te segítesz nekem? Mi ebben a fura?
2012. nov. 26. 01:02
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Hát...nemtudom hogy lehet ezt megfogalmazni. Én bár csak 23 vagyok, de egyszer szeretnék feleséget, és sztem egy házasságban illik felvenni a nőnek valamilyen szinten a pasi nevét. Valahogy sztem ez illik a társadalomba, hogy a férfi az a férfi, és én úgy érezném, hogy engem vmilyen szinten megtagad a nő akkor ha nem veszi fel az én nevem. Nem azt mondom hogy a sajátját dobja el, de vannak köztes megoldások, de én speciel sértőnek érezném, ha semmilyen formában nem venné fel a feleségem a nevem. Az meg hogy még fordít is a helyzeten, az meg csak olaj a tűzre. Durván fogalmazva olyan mintha a nő mondaná a pasinak, h na, ma én duglak meg.


Biztos én dramatizálom túl így hajnal 1kor, de számomra ez a neves dolog lehet apróság, de valahol mégiscsak egyfajta "elfogadlak uramnak" érzést ad.


Igazából sztem elsősorban magadban gondolkozz el, hogy miért annyira fontos neked megtartanod a neved, és beszélj vele, fejtse ki hogy számára miért fontos az h felvedd az övét...plusz mivel egy házasság nem 2 napra szól, sztem illene valami közös megoldást találnotok, és az segíthet.


De amúgymeg mondom, azért ha ilyen könnyen otthagyott akkor biztos vannak egyéb gondok is, ezt szintén meg kell beszélni....de mondom, nekem így végiggondolva nem esne jól ha házasság előtt a képembe mondanák hogy nem akarom felvenni a neved...meg kicsit olyan, hogy ha már most egy nagy NEM-mel indulna a közös élet, akkor mik jönnek még később...de tuti vannak még ott egyéb problémák is ezt nektek kell már megbeszélnetek.

2012. nov. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Mukedli, ha neked ezen áll vagy bukik a férfiasságod, az már rég baj. Meg hogy nem tudsz gondolkozni, csak ismételgetni, hogy "társadalom, szokások".
2012. nov. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

"elfogadlak uramnak"

Hát én nem fogadok el senkit uramnak! Nekem párom van, egyenlő felek vagyunk a kapcsolatban.

Nem a neven múlik egy kapcsolat.

2012. nov. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Nekünk idén volt az esküvőnk először nem akartam felvenni a nevét de a férjemnek ez nagyon rosszul esett.

Azt mondta azért mert ez is az összetartozás jele, ahogy az is, hogy ő is viseli a gyűrűnket.


Megegyeztünk a kötőjeles verzióban aztán a bejelentkezésnél gondoltam egyet és -né formátumban adtam le.


Olyan kis boldog volt nekem nagyon megérte, és ezzel nem érzem magam alárendeltnek.


Egyébként ez mindig megosztó dolog valamilyen szinten "uradnak" fogadod el az eskü szerint is...


Szerintem másban is rájött,hogy nem egy a gondolkodásmódotok. Nem olyan nagy dolog ha nem akarod felvenni a nevét szerintem de ezek szerint neki nagyon fontos volt.

2012. nov. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
én sem akartam felvenni a párom nevét...mert az én nevem xy...egyszerüen fura az egész, hogy legyen másik nevem, -né nem akartam soha lenni...de mivel láttam, hogy neki ez nagyon fontos, úgy döntöttem, hogy júniusban felveszem (akkor lesz az esküvőnk...)...kötöjeles formában, bár elég hülyén hangzik, de inkább mint a -né...beszéld meg vele....lehet, hogy tudtok kompromisszumot kötni...
2012. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem egész biztos, hogy nem ezért szakított. Az, hogy felveszed-e a nevét, annyira huszadrangú kérdés!

Illetve ha mégis komolyan ez volt az indok a szakításra, akkor szerintem inkább örülj neki! Ha ennyi elég ahhoz, hogy eldobjon, akkor nem igazán szerethet téged, és akkor meg jobb nem házasodni, mint fél év után elválni.

2012. nov. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!