Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondtátok már testvéreteknek,...

Mondtátok már testvéreteknek, hogy utáljátok néha, hogy van?

Figyelt kérdés
Nem én mondtam, hanem valaki. Érdekelne, hogy van-e itt valaki, aki mondott hasonlót a testvérének.
2012. nov. 26. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs tesóm,de más családtagnak már mondtam ilyet.
2012. nov. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mondtam már. Én vagyok az idősebb, és az idegeimre ment, hogy mindig rám bízták. Kiakadtam és mondtam, szüleim jelenlétében, hogy nem én vállaltam gyereket, hanem ők, és elegem van, hogy folyton nekem kell rá vigyázni, meg mindig gondolnom kell rá. Azóta felnőttünk már, jó a viszonyunk nagyon. De volt olyan pont, amikor az agyamra ment, igen.
2012. nov. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tesómnak nem mert nem hátráltat, muteromnak már mondtam

20/F

2012. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, minden nap mondunk és mondtuk is ilyeneket egymásnak. Nem hinném, hogy ez ritka dolog.

És egyébként jogos is. Én vagyok az idősebb és soha nem akartam testvért. Mivel ebben nem volt döntési jogom, másnak sincs döntési joga abban,hogy én hozzá hogyan viszonyulok.

Nem mindig jó dolog kihagyni a családi döntésekből,(lásd gyerekvállalás) a családot.

2012. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, veszekedésekkor kiskorunkban mondtunk mindent egymásnak. Szó szerint öltök meg gyilkoltuk egymást néha, de az a vicc, ha idegen csak csúnyán mert nézni valamelyikünkre, akkor a másik már ugrott is megvédeni. :D


Már felnőttek vagyunk, és imádjuk egymást. :)

2012. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, nehéz helyzet.

Köztünk a tesómmal 15 hónap van, az ő javára, mondhatni egymás mellett nőttünk fel, és sokmindenben megelőztem, pl jobb bizonyítványom volt, hamarabb lett nyelvvizsgám, jobb suliba kerültem, hamarabb lett munkám, ilyenek. Ő ezért engem a mai napig nagyon "utál" pedig nem utál, egyszerűen csak irigy, mert a társadalmi elvárás az lett volna, hogy ő az idősebb, neki kell "előre menni".


Sosem mondta, hogy utál, de néha elég látványosan keresztbe tett nekem, benne túl nagy a versengés, nem tudja túltenni magát dolgokon.


Már felnőttünk, én elköltöztem, családom van, ritkán járunk haza. Amikor meg feljön a "mi újság a munkával" téma, lezárom a témát 2 tőmondattal, mert látom a fejét, hogy bántja, hogy ő még nem fejezte be a főiskolát, nem akarom hergelni.


Egyébként jóban vagyunk, jókat tudunk beszélgetni.

2012. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, de sokszor gondoltam és gondolom is sajnos.
2012. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 testvérem van. A kettő kisebbet imádom, nagyon jó lelkű rendes gyerekek. A nagyobb testvérem kiállhatatlan. Egyszerűen borzalmas személyiség, pedig nem ilyen volt.. Míg a kisebbekkel néha vitatkozunk, volt, hogy mondtuk, hogy "utállak", de tudtuk, hogy nem így van.. Ellenben a nővéremnek nem mondjuk, de gondoljuk.. Az talán sokkal rosszabb... Tönkre teszi a saját életet és a miénket is.. Élősködő, zsarnok és hisztérika.. Utálom.. 23/L
2012. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!