Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a szüleimnek?...

Igaza van a szüleimnek? Hülyeség ott hagynom a sulit?

Figyelt kérdés

Nem sokára 18 leszek, 11.be járok. Ott szeretném hagyni a sulit és el akarok menni dolgozni. Nem érdekel az amit a suliban tanítanak, abba sem vagyok biztos, hogy sikerülne leérettségiznem. A szüleim szerint nagy butaságot csinálok. Nagy szükség van a pénzre, tele vagyunk adóssággal. Majd talán egyszer jelentkezem estire és ott leérettségizek, ha annyira fontos.

Mit csináljak? Maradjak vagy ne?

L


2012. nov. 26. 22:52
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Hiába lesz érettségim, akkor is egy nagy nulla leszek. Tökmindegy, hogy 8 általánossal vagy érettségivel leszek munkanélküli.
2012. nov. 26. 23:15
 12/32 anonim ***** válasza:

érettségi nélkül mehetsz maximum utcaseprőnek...ezt akarod?!


ha nem bírod az osztálytársaid,akkor menjél át másik gimnáziumba,de mindenképp érettségizz le....



ha leérettségizel,akkor elmehetsz dolgozni esetleg gyárba vagy valami,és segítesz a szüleidnek...most suli mellett elmehetsz a mekibe vagy szórólapozni diákmunkára!


az érettségin nem igazán bukik meg senki,ha kicsit tanulsz,legalább a 2-es biztos meg lesz évvégén és félévkor is a tárgyakból jövőre!


NE ADD FEL A TANULÁST....


Hallgass a szüleidre,ők jót akarnak neked!


(mondja ezt egy 20-on éves nő,aki az egyetemet már többször majdnem otthagyta,mire lediplomázott!)

2012. nov. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az utolsó! A Mc'Donald's tárt karokkal várja a diákokat,tudom,ott dolgoztam,nem diákként.És a diákok ott nagyon jól tudnak keresni és sok is a diák.Próbáld meg így a szüleidnek is segítesz,mégsem kell a sulit otthagynod!
2012. nov. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
78%
Ugyanezen mentem keresztül, csak én érettségi előtt 5 hónappal találtam ki. Akkor nem tudtam volna leérettségizni abban az iskolában. ...és ez nem az én hibám volt. Elmentem dolgozni. Visszairatkoztam suliba, de október közepén tudtam először bemenni és akkor is csak a papírjaimért. Utána következő évben beiratkoztam egy teljesen más iskolába. Ott nagyon jók a tanárok és iszonyú könnyen ment az érettségi, de főleg a szóbeli :) Inkább válts iskolát!!!!!!!!
2012. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Ja, nem kell mindenkinek érettségizni, főleg ha úgysem tanulsz tovább, de szakmát feltétlenül csinálj, mert anélkül lóf@sz.


Menj át szakmunkásba és csinálj valami szakmát, ez a legjobb megoldás, de középiskolát végezni kell és pont. Nem csak úgy lelépni a semmibe, mert kurv@ra meg fogod bánni. Legyél cukrász, szakács, már női villanyszerelő is van, válassz.

2012. nov. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Tényleg, legyél cukrász. Igaz hajnalban kell melózni, mert a pékségekben így szoktak, de szerintem nagyon jó munka. Ha meg van a szakmád, küldj nekünk sütit :)
2012. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

A cukrász mióta pék, utolsó?

Nincs cukrász munka. Országos Szakma Kiváló Tanulója versenyen 2. helyezést értem el, mégsem találok munkát egyik szakmámban sem. Üdv!

Egy pék-cukrász

2012. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor levonhatjuk azt a következtetést, hogy tulajdonképpen senkinek sincs idehaza munka, diplomás, szakmunkás, okj-s és a többi. Viszont etikátlan azt tanácsolni a kérdezőnek, hogy kösse fel magát, mert így se úgy se, meg nyilván azzal sem jut előrébb és boldogabb sem lesz, ezért változatlanul azt tudom mondai, hogy csináljon szakmát, mert ha külföldre szottyan kedve menni, akkor még mindig többre mehet vele. Egy cukrász is tud 8 órát állni a szalag mellett, de legalább van egy kicsi fény az alagút végén. Már ha értitek mire gondolok. De nyolc általánossal... semmi.
2012. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Én szakmát tanulok,már most elsőben is, azaz kilencedikben, és nekem ez jobban fekszik mint egy sima érettségi: szakács-->rendes főzős gyakorlattal, épp egyik érettségis barátnőm mondta, hogy tiszta csúcs lenne a hét egyik napján csak főzőcskézni,és szakmai gyakorlatot elsajátítani, amiből majd vizsgázunk:).

Szerintem is szuper:).

Aztán, hogy évek múlva mi leszek. . . Azt nem tudom, de most még azt hiszem lennének lehetőségeim szakácsként.

2012. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mondjuk,lehet úgy is lehet fogalmazni, hogy már sehol sem lehet: De mindenki azt hangoztatja, hogy jó szakácsra szükség van. . . Majd meglátjuk.
2012. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!