Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a szüleimnek?...

Igaza van a szüleimnek? Hülyeség ott hagynom a sulit?

Figyelt kérdés

Nem sokára 18 leszek, 11.be járok. Ott szeretném hagyni a sulit és el akarok menni dolgozni. Nem érdekel az amit a suliban tanítanak, abba sem vagyok biztos, hogy sikerülne leérettségiznem. A szüleim szerint nagy butaságot csinálok. Nagy szükség van a pénzre, tele vagyunk adóssággal. Majd talán egyszer jelentkezem estire és ott leérettségizek, ha annyira fontos.

Mit csináljak? Maradjak vagy ne?

L


2012. nov. 26. 22:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy sokat adnál az itteni válaszokra, de én azt mondom, ne hagyd ott a sulit.

Az írásaidból arra következtetek, hogy egy értelmes lány lehetsz (vetted a fáradtságot, és helyesen írtál), ami ugye manapság nem menő. Szimplán csak lusta vagy.

Egy érettségi önmagában tényleg nem egy nagy dolog, esetleg még ha kitanulsz mellé valami szakmát, sokkal nagyobb esélyed lesz munkát találni.

Menj diákmelóra! Ha sikerül egy jobb céghez kerülnöd, jól dolgozol, akár fel is vehetnek teljes állásba, miután befejezted a sulit.

22/F

2012. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Amíg van lehetőséged befejezni a sulit és továbbtanulni, addig hülyeség abba hagyni!
2012. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 ßđkan válasza:
32%

Figyelj......Én nem akarok hülyeséget mondani neked,de javasolnék valamit!!

Munkanélkülin keresztül vannak ezek a gyorstalpaló tanfolyamok egy olyat elvégzel és 3-6-vagy 9 hónap múlva van egy szakmád!!

Egy érettségivel Magyarul kitörölheted a segged!

Jah és ezeken a tanfolyamokom Te kapsz 40-60ezer Ft-ig

2012. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha hülyeséget nem is, de elég pontatlanul írtad amit írtál. A támogatott OKJ-s képzések, (amiket te gyorstalpalónak nevezel) olyanoknak van kitalálva, akik elveszítették a munkahelyüket, és az eredeti szakmájukban esélyük sincs elhelyezkedni. Annak, hogy a költségeket kinek NEM kell megfizetni, szabályok alapján döntenek. Egy alig 18 évesnek, aki érettségi előtt lelép a suliból mert unja, és inkább műkörmös szeretne lenni, pl. biztosan nem fogják az ingyenes lehetőséget felajánlani.
2012. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Most szenvednél két évig, de ezzel megspórolnál későbbi 20 év szenvedést.
2012. nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Maradj. Ha másért nem, legalább azért, mert iszonyat ciki 8 általánosos végzettséggel maradni ma. Gondolj már bele, nem égne a pofád, hogy jahm, 8 általánost végeztem, mint a faluvégi putrisok.


Nagyanyám 70 éves, neki van 8 általánosa, de a négy évvel fiatalabb húga már gimnáziumban érettségizett. Anyám 45, de a 8 általánost végzett anyjuk már 31 évvel ezelőtt is felfogta, hogy a gyereket olyan helyre adja, ahol legalább egy érettségit a kezébe nyomnak, te meg 2012-ben ott akarod hagyni a sulit?


Nem elég, hogy munkát nem fogsz találni, de még ciki is leszel.


Anyádék adósság gondjai nem a te problémáid. Ők csinálták, nekik kell megoldani, így legalább kapnak utánad családit, meg annyival kevesebb villany fogy, hogy nem ülsz egész nap otthon, mintha sulit otthagyva munka nélküliként tennéd.


Ha otthagyod a sulit, biztos, hogy úgy jársz, mint ahogy nem akarsz, hogy sose lesz pénzed semmire, és majd társaságban szégyellni fogod, hogy semmi végzettséged. Meg majd, ha valakit felbosszantasz, vagy valakinek nem leszel szimpatikus, akkor ha nem is előtted, de a hátad mögött csak úgy emlegetnek majd, hogy az a nyolc általánosos ostoba p1csa.


Kereshetsz diákmunkát, de azért abba se éld bele magad, hogy itt azt mondták, hogy tárt karokkal vár a meki. Mindenki tudja, hogy ott jól lehet keresni és mindenki ott akar dolgozni. Oda se könnyű bekerülni.


Egyelőre érettségizzél le, aztán majd lesz valami.

2012. dec. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:

nem olvastam végig a válaszokat,de egy példát feltudok neked hozni.

öcsém 2 közép iskolát kezdett el,mindegyiket otthagyta,konkrétan 8 általánosa van 24 éves és többet volt munka nélküli mint amennyit dolgozott,főleg mostanság amikor 8 általánossal semmire nem mész,lassan még egy szakmunkással se.

a szüleidnek azzal segítesz ha tanulsz hogy jó fizető munkahelyed lehessen és ne kerülj olyan bajba amilyen ők vannak.

még én is vissza ülnék az iskola padba ha megtehetném pedig én már 29 vagyok,mert érzem hogy iszonyat kevés ami van,egy szakközép.

tehát jól gondold meg!

2012. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Igaza van a szüleidnek, nagyon nagy butaság lenne ott hagyni a sulit. Figyelj, én terhes lettem 17 évesen, és ott akartam hagyni a sulit, mondván hogy majd később leteszem az érettségit. Az egyik tanár erőltetett, hogy ha most nem csinálom, sosem fogom, és babával a hasamban folytattam, valahogy letettem az osztályvizsgákat. MÁrciusban szültem, májusban elmentem az érettségire, mondhatom sokat nem tanultam két hónapos babával, de elmentem. Csak egy tárgyból buktam, azt lepótoltam. Annyira hálás vagyok annak a tanárnak, mert igaza volt hogy ha akkor nem csinálom sosem fogom, és marha nagy hátrányban vagy ha nincs érettségid. E nélkül max segédmunkás vagy wc pucoló lehetsz. Ilyan életet képzelsz magadnak? MOst 38 éves vagyok, és nagyon bánom hogy nem tanultam többet, és az összes velem egykorú ezt bánja szite, hogy míg tehette volna akkor kellett volna többet tanulni. Ha most ezt még nem is érted, hallgass a szüleidre, mert ők szeretnek, és bízz bennük, hogy okosabb döntést tudnak hozni mert sokkal több tapasztalatuk van az életről. Egyszer nagyon hálás leszel nekik. És anyagilag is sokkal többet tudsz majd segíteni ha meglesz az érettségid. Másrészt azért tudnod kell, hogy akinek 8 osztálya van azért azt elég rendesen lenézik, mert még egy szakmát vagy érettségit sem tudott összekaparni. Ettől még fogysz szenvedni később, ha otthagyod a sulit. Ezeket gondold át.
2012. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 ßđkan válasza:

De hiába okoskodnak itt páran egy érettségivel mit érsz??Szart se......

egy szakmunkás bizonyitvány 100* többet ér manapság...

2012. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
ZSneikém, a kérdező nem hajlandó még a 12 osztályt se kijárni, ami messze nem agysebészet, majd pont szakmát tesz le szerinted?
2012. dec. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!