Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez a dolog apám...

Normális ez a dolog apám részéről?

Figyelt kérdés
Szóval kaptam pénzt mamámtól karácsonyra, (igen tudom hogy még csak november van :D) és vettem magamnak egy márkás ruhadarabot, aminek az ára kb 4szeres, mintha kínaiba vagy valami olcsó boltba vettem volna. Apám mindig is kétkezi munkás ember volt és soha nem keresett sok pénzt, nem is éltünk soha nagy fényűzésbe, épp megvoltak a dolgok amik kellettek. Szóval itthon gyakorlatilag dugdosva kellett haza hoznom, meg itt figyelve tudtam csak megnézni, hogy nem jön-e át, mert ha elmondtam volna neki hogy mennyibe került, mert ha olyanja van, tuti itt szidta volna az eget hogy képes voltam ennyit kiadni érte. szerintetek jogosan?
2012. nov. 27. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha tőle várnád el, hogy megvegye a kis fizetéséből, azért cirkuszolnál, vagy ha a tankönyv árát verted volna el erre, akkor lenne jogos.


A karácsonyi pénz, az karácsonyi pénz, arra költöd, amire akarod. (Najó, nyilván ha drogra vagy ilyesmire költenéd, akkor lenne beleszólása, de ez csak egy ruha.)

Ha ez volt a szíved vágya, akkor megvetted, elhordod, szeretni fogod, jól érzed magad benne.

Én nem látom ezt olyan szörnyűnek.

2012. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

meg lehet érteni ... ő sosem költött luxuscikkekre, és arra gondol, hogy ebből hány napig élhetnétek


téged is meg lehet érteni, hogy ilyenre - is -vágysz

2012. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kapott pénzből vetted nem kellene beleszólnia. Ugyanakkor megértem, hogy szerinte felesleges 3-4szeres áron ruhát venned. (bár én is inkább a jó minőségűt veszem meg, inkább legyen 4 jó nadrágom, mint 10 szar)
2012. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Igen jogos en egyszer nagyon osszevesztem kamasz l;anyommal aki az en napi fizetesemet koltotte egy darab kozmetikai dolograa Total kibuktam en gurizek megvonok mgamtol sok mindent o meg butasagokra szorja (sajat) penzet.Abbol az osszegbol a csalad egessz havi kozmetikuma kijott volna de o markas dolgot akart mert megerdemli.Hitt a hulye fogyasztoi tarsadalomnak aa reklamnak a szep csomagolasnak elkabult tole nem kozmetikumot vett hanem jo erzest sstatuszszimbolumot.

Hosszu beselgetesek kovetkeztek az eset utan es azt hiszem megertette egy mulando dologra csak a neve miatt penz kiadni hiu es onzo dolog.

2012. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es, de nem gondolod, hogy a mama karácsonyi ajándékánál kivételt lehetne tenni?

Mármint tegyük fel, ha a mama kézenfogja a gyereket, elviszi, hogy most veszünk valamit, amire vágysz, akkor a gyereknek kötelessége lenne olyasmit válazstani, ami olcsó és praktikus?

Végtére is ruhát vett belőle, még csak nem is hülye számítógépes játékot vagy ilyesmit. Tehát hasznos is, csak végre egyszer, egyetlenegyszer olyasmi, amire mindig is vágyott, és amit nem várhatott el a szüleitől.


Magam is puritán ízlésű vagyok, de nem tratom megbocsáthatatlannak, ha egyszer végre a fa alatt nem a legszükségesebbeket kapja a gyerekem, hanem valamit, aminek örül. Még emlékszem, nekem is milyen sokat jelentett az a ritka alkalom, amikor hozzájutottam valami minőségihez. (Pl. a kínai pulóver nagyon nem bírja addig, míg egy minőségi... ezt is meg kell gondolni.)

2012. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Igen valahol mgertem a vagyat de remelem a kislany iws megerti a karacsony nem errol szol es a hiu dolgok nem boldogitanak.

De megertem az apat iws mert ez fajdalmas lehet annak aaki szuken el fizikai fajdalmat okozhat a tudat valaki pocsekolja a penzt.

Valahol beszelni kell errol kozossen es apanak elmondani egyszeri alkalom nem bantasnak szanta.

2012. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahol apukádat is meglehet érteni,és Téged is.Mindkettőtöknek igaza van.Igazából én azt mondanám,ha muszáj volna dönteni,hogy a mamád karácsonyi ajándékra szánt pénzéből tényleg azt vehetsz,amire igazán vágysz,tehát érthető,hogy olyan dologra költötted el a pénzt,aminek tényleg örülsz.A mamád célja is az volt,hogy örömet szerezzen ezzel Neked karácsonyra.Nem látok ebben olyan nagy problémát.
2012. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Karácsony többek közt arról is szól, hogy örülsz annak, hogy boldognak látod a szeretteid. Ezzel számomra ellentétes, hogy keresztülverjem a gyerekemen, hogy mondjon le arról, amire vágyik. Ha nem lenne rá pénz a családban, akkor meg kellene értetnem vele, de ha kapott pénzt?


És akkor mit vegyen a karácsonyi pénzen? Adja be a kasszába villanyszámlára? Persze, ha nyomor van, akkor még ez is elképzelhető, de a kérdezőnél azért a szükséges dolgok megvannak. Nem nyomorognak, csak épp egy-egy ilyen dolog hiányzik.

2012. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!