Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem bírom már....

Mit tegyek? Nem bírom már. Lassan ott tartok hogy édesanyámra már nem tudok anyaként nézni. Bővebb lent.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, még anyukámmal élek. Csak 2en lakunk. Én egy ideje pánikbeteg vagyok, és elég súlyos. Nem igazán tudok aludni, max 1-2 órákat, napközben is rosszul vagyok midnig, 1 hónap alatt lefogytam 44 kilóra. Édesanyám nem igazán érti meg, éjjelente pl állandóan ordít velem, meg szerinte megkeserítem az életét. Mostanában rászoktam hogy tv-vel alszom ilyenkor kicsit könnyebben alszom el, de ordít velem mindig hogy ő nem tud aludni, mert zavarja a szobájába beszűrödő fény. egyébként a tv halkan megy és az ajtóm is zárva van, nagyon kevés fény szűrödik ki. Most is pl bejött ordibált velem hogy huzzak el otthonról mert ő nem bír elviselni. A gyógyszer és az orvosok nem tudnak segíteni, szerintük csak akkor fogok meggyógyulni ha kapok valakitől lelkitámaszt. Anyukám ezelőtt normális volt, de most egyszerűen kifordult magából. Ha fulladozni kezdek, elkezd üvölteni velem, hogy nem vagyok normális minek veszek ekkora levegőket. Úgy érzem egyáltalán nem szeret már, csak teher vagyok neki, beszélni pedig nem lehet vele, mert meg sem hallja. Mit tegyek????

2012. nov. 28. 04:13
1 2
 1/15 anonim válasza:
60%

Ördögi kör ez, ettől a helyzettől lehetsz beteg, és ebből kifolyólag is van a vita, ami ráerősít a betegségre, ami meg a konfliktusra és így tovább karácsonyig.

Arra kéne rájönni hogy mi a bajnak a gyökere.

Azért azt megérheted hogy ha dolgozik egész nap és pihenne akar és te ebben zavarod (mert mint mondtad ő ezt nem érti meg, számára ez úgy jöhet le hogy csak beképzeled magadnak az egészet és tudatosan csinálod), akkor őt sem fogja érdekelni hogy mi bajod van, ha te sem vagy rá tisztelettel.

Nem várhatod el tőle hogy ő mindent eltűrjön, amikor téged sem érdekel hogy ő nem tud aludni ezt beláthatod.

Meló,iskola megy? (Mert ha egyik sem akkor meg ne is csodálkozz hogy miért ideges)

Neked nem lelki támasz kell hanem fel kell oldanod azt a blokkot ami ezt az egészet kiváltja, erre szerintem még az állami ingyenes pszichológus is elég lenne hogy meg keressétek hol van a baj, és feldolgozni a problémát.

Ja és csak mondom hogy az orvos meg a gyógyszer nem fog meggyógyítani ha nem te nem teszel érte, csak várod hogy történjen valami.

Ott mondja neked a megoldást, menj el otthonról, vagy ha nem megoldható akkor járj el sportolni, hidd el ha lefárasztod magad nem fogsz 1,2 órát aludni.

És ha most azt gondolod magadba hogy jólvan persze..., akkor nem is fog semmi sem történni.

Ha változást akarsz akkor idézd elő a változást és tegyél érte, mert máshogy nem fogsz ebből kikerülni csak ha saját magad teszel a haladásért.

Ne azon gondolkozz hogy ő miért nem szeret meg ő a hibás, legyél te a bölcsebb és tegyél azért hogy szeressen téged

Gyógyulást.

2012. nov. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Google > mire jó a jóga
2012. nov. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszodat. Dolgozom én is egyébként nem csak otthon ülök és pszichologusnál is voltam elég sokszor. Sajnos tudom az okát, apukám halála, de képtelen vagyok feldolgozni. Anyukám pedig kevesebbet dolgozik mint én, direkt levettem a válláról a terhet h ő csak 1 helyen dolgozzon én meg 2 helyen vagyok. Sajnos ő ezt kicsit sem értékeli. Tisztában vagyok vele h csak én tudok változtatni, de igy nem megy. Egyedül a nagyszüleimtől kapok szeretetet.
2012. nov. 28. 05:44
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Anyukádba sem sok empátia szorult.Biztos vagy benne, hogy ő nem járult hozzá, hogy pánikbeteg lettél?

Na mindegy.Szóval, én is pánikbeteg voltam, már lábalok ki belőle.Anyámmal már azelőtt nem volt felhőtlen a kapcsolatunk, meg egyéb problémáim is voltak az életben, mindez ide vezetett.

Gondolkozz el azon, mik lehetnek az életedben, amivel nem tudsz megbírkózni, vagy amitől menekülsz, félsz, azok ellen próbálj tenni, ha meg nem tudsz tenni ellne, akkor a hozzáállásodon változtass.Nekem ez segített, hogy ezt megértettem.Rengeteg féle gyógyszer van erre, ha az egyik nem segít, másikat írnak fel, de idő kell, míg kialakul a hatásuk, minimum 1 hónap.6 hónapig kell szedni általában, utána fokozatosan lehet abbahagyni.

Ha anyukád nem jó lelki támasznak, beszélgess barátokkal, barátnőkkel, lelkisegély szolgálathoz is fordulhatsz, vagy vannak pánikbetegeknek fórumok, ahol hasonló cipőben járókkal ismerkedhetsz, beszélgethetsz.

Az ajtódra rakjál vastag sötétítőfüggönyt,reluxát, vagy fesd le az üveget.

2012. nov. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Nagyszüleidhez nem költözhetnél?Hogy bírsz így dolgozni járni?
2012. nov. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azért az anyát is meg lehet ám érteni. Először is rengeteg olyan ember van, akik szerint a depresszió es a pánik betegség csupán hiszti, nem betegség. Én magam is igy gondoltam, egészen addig, amíg engem is utol nem ért. Azóta másképp látom, de emlékszem rá, hogy mennyire "elnéztem", hisztis pnak tartottam a depressziós embereket. A pánik betegség ha lehet meg rosszabb, hiszen konkrétan ok nelkul, a legváratlanabb pillanatban láz rosszul az ember es hiába érzi, hogy uristen, infarktusom van, mindjárt meghalok, az egész csak a fejeben létezik. Először edesanyadnak meg kell érteni es elfogadni, hogy beteg vagy. Az alvás zavart kezelni kell es bizony nem tv-vel. Az orvos ír fel altatot es nyilván azt is elmondta, hogy fizikailag is el kell faradnod. Nekem közösségi sportot javasolt, de nem ment, igy maradtam a futasnal, de tulajdonképpen bármi lehet, ami lefaraszt. A tvt ne kapcsold be, attól csak rosszabb lesz. Ráadásul pl engem is zavar a legkisebb fény is éjszaka, úgyhogy megértem édesanyádat. Mellesleg az orvos téved, nem a lelki támogatás a legfontosabb, bár segíthet sokat, az igaz, hanem az, hogy magadon segíts.
2012. nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Kurv@ egyszerű. Költözz el.
2012. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
A saját egészséged érdekében szerintem költözz el a nagyszüleidhez, amennyiben ez megoldható.
2012. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél anyádnak szemtakarót meg füldugót.
2012. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pontosan azt akartam írni amit az utolsó. Szemtakaró, esetleg füldugó, és se lát se hall...
2012. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!