Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te meg tudnál bocsátani a...

Te meg tudnál bocsátani a saját anyádnak így?

Figyelt kérdés

17 volt anyám amikor születtem,nagyszülők nevelgettek inkább,aztán összekerült a férjével,lett egy kisöcsém.Tizenéves koromtól dolgozom (persze tiniként feketén).

Neki nem volt kedve visszamenni dolgozni öcsém 3 éves kora után,inkább vállalkozni kezdett,boltot nyitott úgy hogy a házhoz lett építve.

Rengeteg pénz kellett hozzá,hitel-hitel hátán,majd apeh büntetés,nekik már bár lista,stb,így ali 18 évesen rávett hogy csinált nekem hamis munkáltatóit,és nevemre vett fel kölcsönt.

Naiv voltam,belementem,nem akartam hogy a házat vigye a bank.

Nem sokkal később leérettségiztem,nem birtam már velük,elköltöztem,saját erőmből lediplomáztam,dolgozom.

A hitelt ő fizette,hisz neki kellett.De jóideje nem fizette be,levelet én nem kaptam meg,mert nem adta ide,nem szólt,csak már a végrehajtó telefonon ért el,azt se tudtam miről van szó elsőre.

Rengeteg veszekedés után nem tudtam mit csinálni,fizetgetem,éhen nem halok,de albiban élünk párommal,jó lenne gyűjtögetni és havi majd 40ezer hiányzik.De már csak alig 1 év és kifizetve.

Nem is beszélünk azóta nagyon,főképp hogy ők továbbra is csak költekeznek,és ha időnként összefutunk nagyszüleimnél,akkor amit látok az új ruha,új gép öcsémnek,új ezaz,sorolja szépen.

Békülni akar viszont nagyon,kérte hogy jöhessenek fel megnézni hol élünk (2 év alatt nem is tudta hol élek),belementem,kaptam virágot is.De kinos csönd volt amikor öcsém nem beszélt.

Most jön a karácsony,nagymamámtól hallottam hogy anyám meg akar hivni minket is.De nekem nincs kedvem ezzel elrontani a karácsonyt,látni a nagyzolőást,az óriási pazarlást ami mindig is volt,közben meg nyögöm a hitelét.

Te meg tudnád bocsátani és elfelejteni?

25/N


2012. nov. 28. 11:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a történetünk nekünk is. Nálunk bátyámmal vetették fel a hitelt fiatalon, mert vállalkozni akartak (anyám és az új férje). Aztán nem lett belőle semmi. Dolgozni meg egyik sem ment el, a férfi alkoholista is. Mi elköltöztünk (hárman vagyunk testvérek). Anyám sem fizette soha a hitelt, mi hárman fizetjük, mivel nem akartuk mi sem szarban hagyni a bátyánkat, ugyanúgy minket is átverhettek volna. Mi öt éve nem láttuk anyánkat. Nem hiszem hogy valaha megbocsátunk neki (más okok is vannak egyébként)

Kérdésedre válaszolva: Én nem. Nem tudok sem megbocsátani és elfelejteni.

2012. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

És az jobb ha a fizumból vonják?

Mit tudok tenni úgy őszintén?

2012. nov. 28. 11:41
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez nagyon gáz, részvétem!

A részéről ez a sok "igyekezet" fura, inkább a hitelt kellene fizetnie, gondolom, azt többre értékelnéd. Szerintem ezt mondd el neki, de ha a szándék sincs meg benne, nem kell jó arcot vágnod a próbálkozásaihoz.

2012. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Kettes! Te mit nem értesz azon, hogy az ő nevén van a hitel és neki kell fizetni? A párja pedig ezért miért hajítaná ki? Az enyém is elfogadja, hogy fizetem bátyám hitelének a harmadát, pedig úgymond semmi közöm nincs hozzá. De ő is megtenné értem. Erről szól a család, a párkapcsolat. (egyes voltam)
2012. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mondod anyádnak, hogy fizesse a szarát. Mert itt nem arról van szó, hogy segítesz nekik, mert kenyérre sincs pénzük, hanem hogy te azért fizeted, hogy ők jól ellegyenek, meg megvegyenek mindent, amit kedvük tartja.
2012. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
Basszus, miért nem költözöl vagy legalább jársz hozzá látogatóba, élvezni a jólétet?Ez járna neked, ha már fizeted helyette a hiteleket, legalább etessen meg ruházzon néha, nem igaz?Ha élelmes vagy, ezt teszed, ha büszke vagy, nem tartod vele a kapcsolatot.Rajtad áll, melyiket választod.
2012. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom mitől a nagy békülési igyekezet.

Nagyim szerint sejti hogy lassan lejár a hitel,őt pár hónapja büntette meg az apeh,nekem most lett jobban fizető melóm (kollégám kitett közösségi oldalra képet arról hogy megünnepeltük).

Én remélem hogy ennyire aljas ember nincs.

Bár nemhinném hogy egy forintot is adnék,igy is rengeteg amivel lehúzott.


Párom nem szól semmit,nincs összefüggésben azzal hogy mennyire szeret.Jó anyósa nem lesz,az tuti.


Mondtam kismilliószor,kértem szépen,kértem veszekedve,sőt,fenyegetőzve is hogy tudok a stiklijeiről a vállalkozásával kapcsolatban.De utóbbit nem tehetem meg,öcsém inná meg a levét,ő még kicsi

2012. nov. 28. 11:51
 8/30 A kérdező kommentje:
Elég sok km van köztünk ahhoz hogy ne érje meg 2 vacsoráért oda járni,főképp hogy a látványtól is hányingerem támad...
2012. nov. 28. 11:52
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Amikor betöltöttem a 18 évemet anyám nagyon sokszor próbált rávenni hogy vegyek fel neki hitelt. De ismertem, tudtam hogy hol dolgozik hol nem, hol fizetne hol nem. Így nem vettem fel neki soha. Te ismered anyádat, tudtad milyen, Ennek ellenére felvettél hitelt. Bár utólag kár pálcát törni feletted de te is hibás voltál.

Hogy én most mit csinálnék a helyedben?? Nem jópófiznék. Egyenesen megmondanám, (sőt amikor először megnézte hol élek, akkor megmondtam volna) hogy a hitelt amit nekik vettem fel, én nyögöm ki. Jó lenne ha minden hónapban egy nap elmennék és odaadnák a törlesztőrészlet összegét.. Ha nem , akkor nincs miről beszélni. Akkor ne raboljuk egymás idejét, és hazudjunk egymásnak. Én meg is szakítanám a kapcsolatot..

2012. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
A helyedben én nem mutattam volna meg nekik, hogy hol lakom. Nálunk is hasonló a helyzet, hitel-hitel hátán, párom fizette az apja hitelét, holott semmi köze nem volt hozzá, csak annyi, hogy egy házban éltek. Utálom az olyan szülőt, aki képes kihasználni a gyerekét. Én nem bocsátanék neki. Sőt nagyon gyanús ez a hirtelen jött érdeklődés. Kifizetném a hátralévő összeget és el lehet felejteni. Még megpróbálnék beszélni a családdal, hogy havonta adjanak valamennyit nekem, ha már a banknak nem fizetnek. De igazából már az sem érdekelne, csak tűnjenek el az életemből.
2012. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!