Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit választanál ebben az esetben?

Mit választanál ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Sajnos több hónapig nem volt munkám, mert elég speciális a szakmám..pontosabban nem is speciális, csak nehéz ezen a területen munkát találni. Most VÉGRE van biztos két lehetőségem, akik sokáig kerestek munkát, azok tudják, hogy ez micsoda megkönnyebbülés.. Szóval az egyik helyen, olyat kellene csinálnom amit előtte soha, gyerekekkel foglalkozni.. mindezért kapnék kb. 70 ezer forintot..de azt fixen megérkezne a számlámra. A másik munka pedig olyan amihez értek, hisz a szakmám és nagyon szeretem és jól is csinálom. Ezért fizetnének 190 ezer nettót..viszont nem fizetnek pontosan..van, hogy 1-2 hónapot is késnek.. (Igen, sajnos vannak ilyen cégek..megtehetik. Ha nem tetszik, van száz másik a helyedre) Szóval a kérdés, hogy mit csináljak? Olyat amit nem csináltam még, de fix pénzes.. vagy olyat amit szeretek..csak a kifizetéssel gondok vannak.. (mindig kifizetik az embert, csak késéssel..)
2009. aug. 17. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha gyakran előfordul a késés és neked/ a családodnak pont akkor kellene a pénz valami fontos dologra... hiába értesz a szakmához és szereted nem túl előnyös ha nem tudsz fizetni és kikapcsolják az áramot,elviszik az autód,kikapcsolják a fűtést stb. Ha viszont biztos van miből megélni addig amíg ki nem fizetnek rendesen akkor jó a hely.

A másik ahol olyat kéne csinálnod amit eddig még nem és ez a gyerekek...nem tudom pontosan milyen szakmában dolgozol szóval erre pontos választ nem tudok adni (ha szereted a gyerekeket és "értesz a nyelvükön" akkor sztem nyert ügyed van) és ott fixen megfizetnek, nem kell aggódnod azért, hogy holnap lesz e kenyér az asztalon.

Gondold át ezeket a dolgokat, bízom benne hogy helyesen döntesz.

Sok sikert kívánok !

2009. aug. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szakmámat (hivatásomat) választanám. Azt írod, mindig kifizetik - ha szerinted a 70000-ből meg tudnál/tudnátok élni, akkor annyit már az első fizetésből tartalékolhatsz, és még így is többet költhetsz el, mint a másik lehetőséggel. Tehát csak annyit kellene tenned, hogy nem elszórod a pénzt, hanem készülsz arra, hogy egy-két hónap késéssel kapod a következő ellátmányt.

Ha már ennyit tudsz, hogy késéssel fizetnek, akkor azt beszéld meg velük, hogy mivel most nem volt munkád, így az első fizetést legalább időben megkapd.

2009. aug. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 190EFt majdnem a 3x-osa a 70E-nek, tehát ha rendszeresen félreteszed a 120E Ft, amennyivel több ez az összeg, akkor alkalmanként kibírható, ha néha csúszik a fizetés. A 70E Ft-os helyen van fejlődési lehetőség? Ha nincs, akkor erősen meggondolnám, hogy mire mennék ezzel a fizetéssel, mert szerintem ebből se félretenni, se fejlődni nem lehet.
2009. aug. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Másfelől van ismerősöm hasonló helyről.. 1 évig robotolt, fizu meg sehol, azóta sem. Mert megtehetik...

Azóta máshol dolgozik, kevesebbért, de legalább megkapja..


Én utánaérdeklődnék a 190e-resnél, megkérdezném a dolgozókat, milyen gyakran kapnak fizut.

2009. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!