Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szenvedek a családi helyzetemt...

Szenvedek a családi helyzetemtől. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, gimibe járok. 14 éves koromban elváltak a szüleim én apukámnál maradtam, tesóm anyukámnál maradt. A családi életünk a válás előtt borzalmas volt, apukám pszichiátriára került, ott majdnem meg is halt. Anyukám a probléma oka, soha nem tudott fölnőni. az összes munkahelyéről folyton elküldték, nem tudta beosztani a pénzünket stb. nem volt jó anya, nem nyújott nekünk biztonságot. Mióta a szüleink elváltak, 14 éves korom óta egyedül maradtam. apaukámnak van egy bnője, folyton vele van. és elvannak 3-masban a nő fiával, én ebből a körből kimaradtam, mivel a nő más mint apukám, job életszinvonalon is él stb. nem egy komoly kapcsolat csak hozza visszi és kész. Nem egy igazi támasz, de apukám ki van szolgáltatva neki mivel, a nő a főnöke és ha összevesznek, elveszítené az állását és az katsztrófa lenne a mai Mo-i helyzetre nézve. újat nem igazán találna. A húgomat mindenben neünk kell támogtatni, anyukámnak sincs nagyon pénze megvenni neki a dolgokat. hugom is szenved, mivel anyukám elég problémás, 2 hónapja összevesztem vele a születésnapomkor, mert nagyon csúnyán viselkedett velem. akkor nem beszéltünl, de most újra meglátogattam, mert szüksége volt rám, beteg lett a karja, én meg mgesajnáltam, mert igazából ő csak rám számíthat. Nincs kiegyensúlyozott életem, nem érzem magam biztonságban, emiatt nem tudok sokszor vidám lenni és nincs is annyi önbizalmam. Szenvedek ettől a helyzettől, hogy ilyen széttesett az életem. Ki akarok menni külföldra minnél hamarabb, dde ez csak érettségi után lehetséges. Szüleim megváltozni nem fognak, beszélni nem lehet velük, másra nem számíthatok. A barátaim meghallgatnak, de segíteni igazából nem tudnak. Kapcsolatom nincsen, sokan szép lánynak mondanak de mivel nem tudok igazán vidám és magabiztos lenni, nem sikerül bevonzani egy igazi kapcsolatot az életembe, a családi hátterem rányomja a bélyegét az életemre. Az önbizalam 7-8 évesen elment, mikor csúfoltak a haja miatt. Ez mély nyomott hagyott bennem és a mai napig bennem maradt.Otthonról koleszba nem tudok költözni. anyukám gyakran művel különböző dolgokat, nem akarom ragozni, de lehet, hogy orvoshoz kellene vinni, de nem jönne el. tesómat áthozni nem tudjuk tőle, sokba kerül a per, nagyszülők részéről menne a családi cirkusz, ők olyanok, hogy mindnekire ráerőltetnek minent, de anyukámékat ők támnogatják anyagilag, apukámat meg a saját szülei. szerintem ez is rossz, dehát nem tudnánk normálisan megélni. szorgalmasan tanulok, vannak terveim, de jelenleg szenvedek ettől a családi helyzettől.
2012. nov. 30. 16:27
 1/2 A kérdező kommentje:
ha valakinek van valamilyen hasznos tanácsa, stívesen fogadom.
2012. nov. 30. 16:29
 2/2 anonim ***** válasza:
Amint vegzel az iskolaval el tudsz költözni ha lesz majd rendes allasod es akkor talan minden rendezösik benned !
2012. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!