Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én mint szomszéd mit tehet...

Én mint szomszéd mit tehet ezekért a szerencsétlen gyerekekért?

Figyelt kérdés
Négyemeletes tömbházban lakom. A felettem lakó „anya” reggeltől estig üvölt és feltételezésem szerint veri a gyerekeit. A gyerekek nem járnak óvodába, sehová. Egész nap be vannak zárva a lakásba. Fel-alá rohangálnak kínjukban. Az anyjuk legkedvesebb szava a „fogd be”. Gyakorlatilag folyamatosan azt hallom, hogy „anya ne, anya ne bánts!”. A ház többi lakója is hallja. Nem csak hozzám hallatszik le. Mégis szemet hunynak felette... pedig ez egy nagyon előkelő környéknek számít. Modern lakótelep álkulturált felnőttekkel. Én mint szomszéd mit tehet ezekért a szerencsétlen gyerekekért?

2012. nov. 30. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Telefonálsz vagy bemész személyesen a legközelebbi családsegítőhöz. Utána majd ők intézkednek.
2012. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Gyamhivatal. Akar nevtelenul is tehetsz bejelentest.
2012. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
A helyedben felvennem ezeket a hangokat, es ezzel mennek be a GYamhatosaghoz, csaladsegitokhoz stb. TEhat ha valoban segiteni akarsz, akkor lepj, hiszen nem valoszinu, hogy a tobbi lakok is szivesen allnak nyilvanossag ele, viszont ha mar ott tartanak, kornyezettanulmany, s itt meghallgatjak a tobbi lakot is pl.
2012. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaja, készíts hangfelvételt és névtelenül küld be. Ha mindenhonnan hallatszik, nem tudnak majd beazonosítani úgysem. Nem jó, ha kiderül, hogy te tettél feljelentést, mert az idegbeteg nő esetleg neked is nekedesik ha összefuttok a folyosón:( Esetleg rendőrséget is ki lehet hívni, hogy bántalmazást hallotok. Mekkorák a gyerekek? Ha iskoláskorúak kb. akkor pedig mindenképp elő fogják venni az anyát, mert köteles iskolába járatni. Esetleg a kerületi védőnőt is megkérdezhetnéd diszkréten hogy mit lehet tenni ilyen esetben. Aztán lehet hogy elmegy "véletlen2 családlátogatásra, és akkor ő meg tudja tenni a hivatalos lépéseket.
2012. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Történt valami változás? Annyira elszomorított, amiket leírtál! :-(
2013. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!