Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném ezt meg...

Hogyan beszélhetném ezt meg az anyósommal?

Figyelt kérdés
A nagyobbik fiunk allergiás és ekcémás, így sok mindent nem ehet. Anyósom mindezek ellenére állandóan ilyen ételeket hoz neki és utána persze én vagyok a szívtelen gonosz anyósom és a fiam szemében is, mert nem engedek neki enni ezekből. Hogyan tudnám megértetni az anyósommal, hogy nem viccből kell diétáznia a kicsinek, hanem azért, hogy ne legyen beteg? A családban ő az egyetlen aki képtelen elfogadni ezt, még a 87 éves nagymamám is megtanult 1-2 speciális receptet, de anyósom meggyőzhetetlen. Van remény, hogy egyszer megértse vagy hagyjam rá és hallgassam a szidalmait? Persze azért is én vagyok a hibás, amiért a kicsi nem lehet náluk a mi felügyeletünk nélkül.
2012. nov. 30. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka, Pisti allergias a mogyorora. Ha megeszi, jo esetben csak kiuteses lesz es veresre vakarja magat, rossz esetben meg is halhat. Tessek neki inkabb narancsot adni, vagy banant, attol nincs baja. Kicsi meg, o nem erti meg, hogy miert nem lehet megennie, nem tudom meg elmagyarazni neki, de anyuka se akarja hogy szenvedjen, ugye?


Valami ilyesmi. Mennyi idos a gyerek es mire allergias?

2012. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan képeket a neten amin a következmények láthatók.
2012. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A tejre és a lisztre. 2,5 éves


Már látta, hogy mi történik, ha ilyen ételeket ad neki, de szerinte ez néhány nap után magától elmúlna.

2012. nov. 30. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát így elég nehéz :-(


Esetleg ha egy orvos beszélne vele?

2012. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
O, az gaz, az szinte mindenben van. Esetleg vasarolj be egy nagy adag valamit, amit a gyerek ehet es nagyon szeret, es amikor jon a mama, add oda neki, hogy "nezd, Pistike, a mama mit hozott neked"
2012. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, a gyerek egészsége fontosabb neked, mint anyuka lelkivilága. Ha nem tartja be a szabályokat, a gyerek közelébe se engedném. Hátha fontosabb neki, hogy láthatja az unokáját, mint hogy konok marad. Nekem a szüleim tudatlansága miatt 10 éves koromig kellett tejet inni, pedig laktóz allergiás vagyok. Szerintük sz egészséges. Én meg folyton beteg voltam tőle. Aztán anyám beszélt valami orvossal és az meggyőzte. De nem volt jó 10 évig betegnek lenni emiatt...
2012. nov. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Vállald a gonosz szerepét,de nehogy kettesben hagyd a kicsit anyósoddal 2 percre is,mert garantáltan megtömi piskótával.


Férjed nem tud erélyesebben beszélni vele?


Bár én már rég eltiltottam volna a gyerektől a szipirtyót.

2012. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!