Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az anyósommal?

Mit csináljak az anyósommal?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a kislányom (5 hónapos), egyre jobban idegesít az anyósom. Régebben is olyan mindenben nagyon okos asszony volt, de mióta megvan a kicsi még jobban. Nekem folyamatosan beleszól, hogy mit csináljak, meg mivel etessem már a lányomat! Persze ha nem adok még neki olyat amit ő mond, akkor kiakad, hogy mit féltem annyira. Tényleg úgy érzem lassan, hogy mindent amit mond, már piszkálódásként mondja. Engem pedig egyre jobban idegesít, ha a kicsihez hozzányúl, vagy pl. ahogy cumisüvegből eteti. Legszívesebben kivenném a kezéből a kislányt. Páromnak már mondtam hogy szóljon az anyjának, erre azt mondja, nem rosszindulatból csinálja, csak segíteni akar. Persze szólt neki, hogy ne szóljon bele a dolgainkba, majd én tudom hogy neveljem a kicsit hisz én vagyok az anyja. Erre azt válaszolta, ő nem is szólt eddig sem semmibe bele. Ezek után is ugyanúgy folytatta az észosztást. Most már egyre inkább zavarnak a beszólásai, és finoman azért visszaszólok neki. De félek egyszer elönt a düh, és akkor nem fogom magam vissza. Mit csináljak vele??? A veszekedést el akarom kerülni, viszont a szép szóból úgy látom nem ért!!
2012. szept. 7. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne menj a közelébe.
2012. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy ne menjek a közelébe, és mondjuk én nem is megyek hozzájuk, de azt nem tilthatom meg neki, hogy eljöjjön megnézni az unokáját!
2012. szept. 7. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne halld meg. A cumisüvegre meg csak azt, hogy a férjed is felnőtt mellette akkor gyerekednek sem lesz semmi baja.
2012. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek sosem változnak.

Mindig ők akarnak lenni az okosabbak, merthogy ők az idősebbek.

Drága anyósom-apósom is így látják magukat, eddig mindenbe beleokoskodtak, nem hagytak élni sem minket.

De hiába 50 felettiek könyörgöm ha egyszer mindkettőt a jómódú szülei pátyolgatták mindig, szinte életképtelenek.

Ők úsznak a hitelekben, mi pedig akik már tinédzser korunkban leszakadtunk, nagyobb élettapasztalattal rendelkezünk mint ők, és az anyagi körülményeink is jobbak holott ők diplomásak nekünk meg csak érettségink/képzésünk van.


Na mindegy, elszakadtam a témától :D

A legjobb amit tehetsz, hogy kerülöd. Persze engedd be, de ne figyeld mit csinál a babával, ameddig nem csinál semmi galibát. Akkor nyugodtan megmondhatod neki a magadét.

A közelébe se menj, ha elkerülhetetlen a közelsége és okoskodni kezd, válaszolj valami jelentéktelen dolgot és ügyesen válts témát.

Így legalább feltűnő ki az okosabb :))

2012. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Azt nem tilthatod meg, hogy megnézze az unokáját, de NEM kell minden alkalommal beengedni, ha éppen ahhoz van kedve. Egyszerüen közlöd, hogy nem érsz rá, legközelebb szóljon elöre, ha jönni akar.

2. Amig csak megjegyzéseket tesz, hogy szerinte mi lenne a jó, addig egyszerüen ne halljad meg. Ö mondja, amit akar, te meg csinálod, ahogy neked tetszik.

3. Viszont ne hecceld magad ellene, neki is joga van az unokához, és a lányodnak is a nagymamához.

2012. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

3-as válaszoló azért ez nem minden esetben igaz.

Nem tudtam elképzelni hogy miért olyan rohadt beteges, asztmás, allergiás stb. a párom, majd amikor összeköltöztünk hirtelen minden tünetmentes lett (Hál' IStennek).

Nem tudom anyósom mit művel, de még a kutyája is állandóan megbetegszik. És óvónő ;)

2012. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadod a dolgokat és lenyeled a békát. Nálunk is ez volt a helyzet. A férjem minden alkalommal leállította és végul észre is vette magát. Most is volt , hogy mogyoroval etette a gyereket, meg hagyta,hogy a gyerek a gyogyszereket adja szájaba. Persze egy elgurult és azota sincs meg. Gondolhatod, hogy kiakadtunk. De mindég a férjem beszél az anyjával, én soha sem szolok be neki.


másfél éves kislány anyukája

2012. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is akkor szólogatott be az anyja mikor a férjem dolgozott és ő meg átjött unokázni.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy a férjem megmondta anyukának, hogy csak akkor jöjjön amikor a férjem is itthon van.

Most a hátam mögött beszél, de az meg a kutyát nem érdekli (:

2012. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Ne félj tőle. Nem kell bunkó paraszt módjára kiabálnod vele, de nyugodtan megmondhatod neki, hogy állítsa le magát, meg beszólhatsz neki te is, nem kell félni tőle, meg a következményektől, hogy mégis csak a párod anyja és nem akarsz te lenni a rossz meny stb.


Van egy jó kapcsolatotok, egy 5 hónapos közös gyereketek, nem fogja az elrontani, ha egyenlő félnek tekinted magadat anyóssal és kiállsz magadért, de az már annál inkább, ha csak csendben fújod fel magad egyre jobban.


Igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy a férjed rendezze le, de nem kizárólag. Ugyanis, nem lehet mindig ott, és akkor továbbra is az lesz, hogy ha úgy van, beavatkozik, de anyósod még mindig feletted állónak fogja tekinteni magát, mert úgysem mersz mondani semmit, az meg, hogy havonta egyszer szól a fia, hogy hagyjon békén téged kit érdekel, nem túl hatásos egy egész havi én jobban tudom után.

2012. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!