Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak az anyósommal?

Mit csináljak az anyósommal?

Figyelt kérdés

Papíron nem az anyósom, de a fiával már ezer éve együtt vagyunk.

Egyszerűen nem bírom ki őt!

Komolyan, sikítani tudnék, ha beszélnem kell vele!

Állandóan, állandóan és állandóan kioktat, és nevelni próbál, pedig 25 éves múltam, 4 éve élek a gyerekével, a hócipőm tele van vele ez az igazság!


A beszélgetés abból áll, egy pár udvarias mondat után, hogy "oktat", tanítónő volt, ezt szokta meg.

Oktatást kapok a "jó életről", a helyes viselkedésről, a jó főzésről, a női szerepekről, az öltözködésről, a szabadidő helyes eltöltéséről, amit én csinálok, az természetesen sz.ar mondanom sem kell...


Oktat, és nekem hallgatnom kell, mint egy birkának, mert ha visszaszólok, akkor meg van sértődve!


Próbáltam visszaszólni, hogy majd én tudom, semmi eredmény, nem mentem hozzá, semmi eredmény!


A fiát is folyton oltogatja ellenem, de ezt már bánja a fene, csak nekem ne kellene hallgatnom őt!


Kezdettől fogva ez van, úgy érzem magam, mint egy hülye taknyos, ha hozzám szól, és mindenbe beleszól!


Mit csináljak ezzel a nővel?

Már nagyon kezd az idegeimre menni, sokszor úgy érzem, hozzávágok valamit, de ezt talán mégse...


Van jobb ötletetek?



2012. nov. 6. 15:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem felvenni!

Egyik fülön be, a másikon meg ki. Ilyen egyszerű.

Az én anyósom ennek a fordítottja, szinte meg sem szólal, ha ott vagyok, nehogy megbántson, rosszat szóljon...

Ha valakit védeni kell, mindig én vagyok az akit pártfogol...


Tényleg az az egyetlen megoldás, ha nem veszed fel, vagy esetleg, ha megkéred a párodat, hogy szóljon rá a mamára...

2012. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom nem éltek vele. Ne látogasd, ne nyiss neki ajtót, zárd ki az életedből.

Én mondjuk nem hagynám, hogy kritizáljon, mert a saját apámat leugatom, ha beleszól bármibe is, nemhogy egy idegentől nyeljek le bármi ilyet.

2012. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

Ha ennyire nem tudod elviselni, szerintem egyáltalán ne találkozz vele. Nem kötelező vele tartanod a kapcsolatot és így nem tud téged kioktatni, beleszólni a dolgokba stb.


Sokszor ez jobb megoldás mint a beszólogatás és így a konfliktusok is elkerülhetőek.

2012. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kértem a páromat, de azt mondja, hogy ilyen az anyja, fogadjam el!

Erre mondtam neki, hogy ő meg elfogadhatna engem úgy, ahogy vagyok, mert kezdek megőrülni az állandó neveléstől, és kritizálástól!

Erre azt mondta, hogy én ne cirkuszoljak, hanem alkalmazkodjak az anyjához.


Nem bírom megszokni!


Komolyan!


Próbáltam, de nem megy, megőrülök tőle!


Belegondolok, hogy mi lesz, ha gyerekünk lesz...

Én ezt nem fogom bírni!

Nem akarok egész életemben az anyósommal meccselni, hogy hagyjon már végre békén!


Ha ez nem változik, akkor szét fogunk menni, mert az idegeim már pattanásig vannak feszülve az anyjától.

NEM AKAROM HALLGATNI AZ ÁLLANDÓ KIOKTATÁST!!!!

Ordítani tudnék!

2012. nov. 6. 15:47
 5/25 A kérdező kommentje:

Ne találkozzak vele?

Szerintetek ezt megtehetem?

Úgy értem, megértenétek, ha ezt tenném?

Ez látszik az egyetlen megoldásnak, mert már tényleg ki vagyok tőle!

2012. nov. 6. 15:48
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez jó... Mi az, hogy te alkalmazkodj az anyjához és fogadd el így?


Akkor az anyja miért nem alkalmazkodik?


Az lenne a normális ha ő is vissza venne egy kicsit.


Vagy nem találkozol vele, vagy tűrsz mert innentől kezdve nemcsak a fiát hanem az anyóst is "megkapod" egy életre, vagy nem maradtok együtt.

2012. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
nekem a saját anyám ilyen, ha ez vígasztal. Találkozz vele kevesebbet és engedd el a füled mellett, amit mond... mondd, hogy "igen, persze" - aztán csináld másként:)
2012. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ha kerülöd az anyósodat, akkor a párod meg fog haragudni rád előbb-utóbb.

Az előzőkhöz csatlakozva azt tanácsolnám, ne vegyél tudomást róla.

Vagy ellenkezőleg: helyeselj buzgón: tényleg?, jaj de jó ötlet!, köszönöm a tanácsot!, stb. (magadban meg szórakozhatsz a szituáción)

Megváltoztatni úgysem fogod tudni.

2012. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Én is ezt a hármat látom járható útnak:

1. Szétmegyünk

2. Tűrök, mert nem bírok az asszonnyal, pláne, hogy a kisfia bemegy TV-zni, és hagyja, hogy anyuka engem osszon a konyhában, vagy ahol ér

3. Nem találkozom vele


A "Nem találkozunk" látszik járhatónak, illetve ha más nincs akkor a szakítás, mert ezt nem tudom eltűrni!!!!


MINDENBE beleszól, szabadidő, munka, külső, öltözék, világnézet, a családomat is szapulja, nem bírom tovább, nagyon kibuktam a hétvégén, nyugtatóval alszom azóta, mert különben felrobbannék.


Túlcsordult a pohár valahogy, eddig tartott a türelmem!

2012. nov. 6. 15:55
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Jobban teszed ha még most állsz odébb, mert ha tényleg gyereketek lesz te a diliházba jutsz. Majd megmondja neked hogyan fürdess, szoptass, mibe öltöztess, és természetesen, hogy hogyan neveld, hova írasd be, kivel barátkozhat stb. És minden szar lesz amit csinálsz. El nem bírod képzelni mi lesz még. A kedves párod meg ha most is mellette áll, akkor is ott fog.
2012. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!