Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám kirakhat míg tanulok?...

Apám kirakhat míg tanulok? Nem köteles támogatni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, még középiskolás idén végzek. Utána el akartam költözni, munkát keresni, esetleg később tovább tanulni, de előtte szerettem volna leérettségizni. De összevesztünk apámmal, elküldött. A barátnőmhöz jöttem át egy hete. De az ő szülei sem tudnak tartani, meg mire fel?

Nem akarom kerülni a munkát, tudom, hogy nagykorú vagyok, tényleg csak ezt a fél évet akarom lehúzni.

Arra gondoltam, hogy váláskor is fizetni kell gyerektartást, illetve árvasági is jár, míg tanul a gyerek egy felső korhatárig. "Normál" esetben nincs ilyen?

Nem örülök én sem, hogy rá kell szoruljak, lehet nem is "jár" semmi, de ha 18 évet lehúztam mellette, míg mást nem is tehettem volna, akkor még egy kis ideig p is tarthatna. 10-20 ezer is jó lenne, hogy ide le tudjam adni.



2012. nov. 30. 18:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

ez amit írsz ebbol azt vezsem hogy nemszép tole sot kotelessége lenne.De hát mindenki azon van hogy 18 menj dolgozni meg stb.

szeretet hiánya?

2012. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
31%
18 éves korod után nem köteles gondoskodni rólad.
2012. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%

Kérj bocsánatot, nagykorú vagy így igen megteheti.

Gyerektartás csak akkor járna ha az egyik szülőnél élnél, szóval ilyen esetben nem jár semmi. Béküljetek ki.

2012. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztos oda kell adnia legalább is a családi pótlékot, illetve kérheted, hogy mivel máshol laksz, a te számládra küldjék. Ettöl függetlenül valószinünek tartom, hogy érettségiig kérhetsz "gyereltartást" töle.
2012. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én sem lakom egyik szülőmmel sem, de még nappalin tanulok (21 vagyok), és kapom a gyerektartást.
2012. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

És annak mi értelme, hogy csak akkor jár, ha az egyik szülőnél élek? Ennyi erővel nekik se járjon. Na mindegy.

Kibékülni nem hiszem hogy ki tudunk, én sem nagyon akarok, de muszájból megtenném viszont ő biztos nem akar. Már sokszor fenyegetőzött hogy kidob.

(Egyébként alkesz, anyám meg csak hallgat, ő sem tud pénzt adni, mert apám kezeli a pénzt)

Akkor megérdeklődöm, hogy tudnék e úgy menni dolgozni egy gyárba, hogy mindig éjszakás legyek. Vagy a suliba megérdeklődöm, hogy most átmehetek e levelezőre, vagy ugrik az év

2012. nov. 30. 18:29
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Igen utolsó mivel a szüleid akarják adni de nem kötelezheti rá, főleg nem gyerektartásra mivel 18. év felett csak rokontartás járna neked is.
2012. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
mondanám hogy keresd meg a családsegítőt, de velem nagyon szemetek voltak
2012. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
Azért mert a másik szülőt segíti a nevelésben.
2012. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, helyesbítek, rokontartást kapok
2012. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!