Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom őket a családomnak...

Nem tudom őket a családomnak tekinteni. Nagy baj?

Figyelt kérdés

2 hetes voltam amikor anyám meghalt, 8 évesen apám lemondott rólam és így sok nevelőszülőhöz kerültem. 1 éve megálltam ennél a családnál (egy nő, egy férfi és 2 vérszerinti gyerek) de nem szeretem őket. De nem velük van a baj, ők mindent megtesznek hogy jól érezzem magam de én ezt valamiért nem akarom, tudom hogy nem ide tartozom és hülyén érzem magam főleg amikor rosszat csinálok (ami elég gyakran van) és kicsit kiakadnak rám. Legszívesebben elszöknék de eddig minden családnál megtettem és felesleges volt mert pár nap után megtaláltak és amúgy se lehet úgy élni. Délelőtt suliba vagyok, délután meg az utcán vagy haverokkal vagy egyedül és este hazajövök. Utálok velük beszélgetni meg bármit csinálni pedig mostanában egyre többet akarnak velem beszélni. A másik 2 gyerek is mindig hív hogy csináljak velük ezt meg azt de nem csinálom soha mert az nekem nem jó. sokszor megbántom őket és gonosz vagyok de csak azért mert azt akarom hogy hagyjanak békén. Amúgy is sokat rosszalkodok mert úgy érzem hogy tök felesleges jónak lenni mert akkor én leszek a szar és amúgy se kapok vissza belőle semmit. Vagyis általában nem. Csak 1-2 embert engedek közel magamhoz de van sok haverom. Sok dolgot az utcán tanultam amit még nem bántam meg (nem divatból csináltam mint ahogy mostanában szokás) ezért haragszanak a "szüleim". Egyszer a tanárokkal együtt elküldtek pszichomókushoz de nem mondtam neki semmit. Lehet hogy hülye vagyok de én a halott anyámhoz szoktam néha beszélni ha szar kedvem van. Sokszor szokták mondani hogy ha nem fogok megváltozni akkor majd börtönbe fogok kerülni de igazából ezt is magasról leszarom mert csak 1 ember vagyok a sok közül és nem is biztos hogy oda fogok menni. Ezekre nem szoktam reagálni nem tudom mit gondolhatnak. Szerintem nekik is jobb lenne ha megszabadulnának tőlem mert éljék a saját életüket. Ha nagykorú leszek elköltözök. Addig van valami megoldás?

15F


2012. máj. 4. 23:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kamaszkor,ilyenkor az ember a saját szüleit is gyűlöli,nemhogy idegeneket.Ennyi idősen én is alig vártam,hogy elmenjek otthonról,most meg,hogy eljöttem,alig várom,hogy néha hazanézzek.

Nagyon nehéz lehet neked,hogy sok családnál voltál,sokféle fazonhoz,szokáshoz,életvitelhez kellett alkalmazkodnod.De nem az a megoldás,hogy utáld őket meg utcán tekeregj.

Egy év alatt nem találtál bennük semmi olyat,ami szimpatikus lenne?Amiért tudnád őket szeretni?

Meg kéne próbálnod ismerkedni jobban velük,több időt tölteni otthon.Gondolj arra,kaptál egy lehetőséget,hogy elindulj az életben.Segítenének neked meg támogatnának,de te nem hagyod,elzárkózol előlük.Ha nagykorú leszek elköltözök....ja persze mindenki így van ezzel,de gondold meg,nem lenne jó,ha néha lenne hová hazamenni tanácsért,amikor szar helyzetben vagy,vagy egy sütiért,egy sörözős beszélgetésért?Az utcás haverok most lehet,hogy haverok,de 10 év múlva is azok lesznek,ha úgy alakul,hogy szükséged lesz támogatásra?

Az alapján,amit írsz és ahogyan írsz,nem tűnsz hülyegyereknek.Kár lenne érted,ha elvesznél az "utcán"

2012. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Van egy szerető családod, még ha nem is vér szerinti, becsüld meg őket.
2012. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod elfogadni azt a normát amit ők kínálnak. Saját pedig nincs. A lélek nem bírja az üresjáratot azért kell megboldogult édesanyádhoz beszélned. Nézd, kamaszkorban vagy, és a szeretethiány nagyon sebezhetővé tud tenni valakit ebben a korban. Fogadd el a felkínált szeretetet és békélj meg a sorsoddal. Ne fordítsd a tüskéidet feléjük, hanem vedd észre a kapaszkodót, amit nyújtanak neked. Ölellek szeretettel.
2012. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor is ilyen lennél, ha a saját családodban nevelkednél. Kamasz vagy, és a kamaszok néha furik. :)

Én mégis azt mondom, hogy próbálj meg nekik esélyt adni. Nem kell segget nyalni, nem kell jópofizni, csak ne bántsd őket, és viseld el, ha valamit akarnak veled csinálni. (programra gondolok, nem erotikus tartalmú csúnyaságokra:D)

Csak egy esély. Ennyit mindenki megérdemel.


24/n

2012. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem tehetnek semmiről és segíteni akarnak nekem de valamiért nem szeretem ha kedvesek velem az emberek. Vannak jó tulajdonságaik de nem tudom őket megszeretni és nem hiszem hogy később vissza fogok jönni hozzájuk. Nem szeretek itthon lenni mert hülyén érzem magam hogy itt vagyok és inkább kitalálok minden hülyeséget csak ne kelljen itthon lenni. Szoktam rajtuk látni a csalódottságot de nem tudok vele semmit csinálni..volt már olyan hogy maradtam velük de rossz volt. Sokkal másabbak meg nem tudom de nem jó.
2012. máj. 5. 00:09
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogyha az igazi szüleivel élne akkor is hasonló lenne, de nem lenne szabad ilyennek lenni egy kamasznak sem. Szerintem az tett be neki, hogy az apja is elhagyta.


Nem tudsz semmit csinálni, csak alkalmazkodni. Örülnöd kellene, hogy befogadtak és foglalkoznak veled, nem pedig rossz körülmények között élsz mint sajnos sok gyerek. Gondolj bele, sok gyerek bármit megadna, hogy családja legyen, te pedig inkább kerülöd a szeretetet és a kedvességet, most őszintén, neked jobb az utcán csavarogni, mint otthon lenni olyan emberekkel akik szeretnek? Én sem bízok sok emberben de szerintem a legtöbben megérdemelnek egy esélyt, főleg ha normálisan állnak hozzád. Ezt a szíved mélyén te is tudod, te nem ilyennek születtél, felesleges lenne elrontani az életedet. Azért lettél ilyen, mert túl sok időt töltöttél az utcán és az utcai haverjaiddal, akikre nem igazán számíthatsz a bajban, de a szüleidre igen! Gondolj arra, hogy szerinted anyukád mit szól hozzá, hogy ilyen vagy? Vele is így viselkednél?

2012. máj. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Elmondásaid alapján biztos vagyok benne hogy a nevelő szüleid nagyon szeretnek téged! Fontos vagy nekik, csak lelked most ezt nem akarja elfogadni. De ezt soha ne feledd el! Mert rájuk számíthatsz a bajban, lehet most ezt nem értékeled de hidd el idővel később ahogy felnősz egyre jobban fogod. Ne fordíts majd hátat nekik, idővel egyre többet fognak neked jelenteni meglátod, mégha most nehezen is hihető. Ők őszintén és önzetlenül törődnek veled..
2012. máj. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam,hogy rossz lehet neked,hogy ilyen sok helyen megfordultál már,de közben átgondoltam és másra jutottam.Te nagyon szerencsés vagy,mert beleláthattál egy rakás család életébe.Ezzel olyan tapasztalatokat szereztél,olyan információk birtokába juthattál,amilyeneket mi sose láttunk,hallottunk.Hatalmasat profitálhatsz ebből az életben,ha már a saját utadat járod.Emlékezni fogsz,mi hogy működött ebben a családban,hogy csinálták ott,min veszekedtek amott.Neked egy rakás kérdésre problémára ingyen válaszod van,mintád,hogy ne kövess el hibákat.Ez nagyon jó!:)

De ennek még nem jött el az ideje.Tudom,hogy szeretnél önállósodni,de 15 évesen még nem kell felnőttnek lenned,ez az a kor,amikor még bőven hagyatkozhatsz,hagyatkoznod kell másokra.

Képzeld el,nekik is milyen rossz lehet,hogy mindig szomorú vagy morgós vagy ,ők hiába igyekeznek,látják rajtad,hogy a pokolba kívánod őket.Próbáld meg beleképzelni magad egyenként az ő helyzetükbe.Pl. mit érezhet az anyuka,amikor hülyeséget csinálsz?Mit érezhetnek a gyerekek,amikor szeretnének veled lenni kicsit,te meg otthagyod őket?

Szeretnél egyedül lenni,hagyjanak kicsit békén,ez érhető.De úgy éred el,hogy hülyeséget csinálsz.Ezzel ellentmondasz saját magadnak,ha hülyeséget csinálsz,csak még jobban felhívod magadra a figyelmüket.Ha szeretnél kicsit elvonulni,akkor mondd meg nekik,ez nem bunkóság,(persze normális stílusba)mindenkinek kell kis magány.

"Ha nagykorú leszek elköltözök. Addig van valami megoldás?"

Van.Tanulj,sportolj,még legyél csak kamasz.Legyen célod.Ne az utcán töltsd már a délutánt olyanokkal,akikkel meglehet most jobban érzed magad,de hosszútávon nem szolgálják sem az érzelmi sem az értelmi fejlődésedet.Amikor gyűlöltem otthon lenni (szintén ennyi idősen,unott,kihalt,poshadt kisváros a legfejletlenebb régióban,agresszív,alkoholista nevelőapa,lelki,fizikai terror,rettegés,anyagi gondok,sulis csesztetések,megverések...stb....)mindig arra gondoltam,hogy addig fogok tanulni és felküzdeni magam,míg úgy nem élhetek,ahogy akarok.Most itt vagyok Mo. egyik legtutibb városában,legjobb egyetemén.lassan,de biztosan beérik a gyümölcs.

Nem kell feladni,nem kell hülyeségeket csinálni,bízd magad rájuk.Szerintem szeretnek.

2012. máj. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

örülj neki hogy legalább szeretnek. engem a saját apám csesztet mindenért ami a világon van. 2 éve külföldön élek, hazajöttem hozzá 1 hétre de már nem bírja, ma este is veszekedett hogy mikorra értem haza (este 10 és 26 éves vagyok) miért nem főztem, miért nem kapáltam a kertben stb.

káromkodik kiabál, mindenben van valami hiba, olyat én még nem csináltam ami megfelelt neki, igazából ebben nőttem fel hogy egy értéktelen sz.r vagyok aki semmire nem jó és semmit nem csinál. és még lány is vagyok ráadásul, általában a lányokkal az apukák kedvesebbek - na nem velem. ugy rám tud veszekedni hogy a joghurtos dobozt a saját szobámban az asztalon merészeltem hagyni fél napra, hogy el se hinnéd.

szóval én nagyon örülnék ha kedvesen hívnának itthon hogy csináljunk valamit vagy menjünk valahova. engem dolgozni szoktak hivni kizárólag.


az meg hogy nem bírod a kedvességet azért van mert nem vagy hozzá szokva és irritál, furcsán érzed magad tőle. nálam ugyanez volt, ilyen apa mellett nem sok kedvességet láttam, én is inkább irritálónak találtam, zavart. próbálj ellene küzdeni, sajnos nálad van a hiba ebben de nem tehetsz róla, viszont ne keményítsd meg a szíved mert később sok bajod lehet belőle.

2012. máj. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy akkor nem tudják az emberek értékelni, amilyük van, amikor még van. Én is voltam így, utólag mit meg nem adnék,ha volna valaki, akire számíthatnék. Kamasz vagy, ilyenkor a hormonok miatt sokan ilyenek. Családodnak csak hosszabb idő után tudnád őket érezni, türelem. Mondd el nekik is, hogy furcsa még neked a helyzet, de próbálj meg örülni annak, amit kaptál, mert hidd el, hogy később (ha most nem is gondolod úgy)nagy kincs lesz neked ez a háttér! Sokaknak a rendes család nem nyújt semmit.
2012. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!