Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig elszomorít anya,...

Mindig elszomorít anya, amikor felhozza, hogy mennyire szeretne unokát, én is szeretnék gyereket, de nem tudom valaha lesz-e gyerekem, nehéz feldolgoznom, mert úgy néz ki, hogy pár éven belül sem lesz, hogyan dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, több, mint 2 éve élek külföldön a párommal, a rossz otthoni helyzet miatt jöttem ide, itt nem azt csinálom amit szeretnék, de legalább megélek és félre is tudok tenni, nem úgy, mint otthon. Viszont most fogok elkezdeni egy főiskolát, ami 4 év legalább, addig nem tudom, hogy beleférne-e egy gyerek, itt nem tudom azért megengedni, hogy valakit alkalmazzak, a párom pedig egy fizetésből nem tudna eltartani, itt nincs gyes,gyed, ilyenek. Nem akarom feladni az iskolát semmi miatt, mert sikeres akarok én is lenni, szeretném azt csinálni, amit igazán szeretek, amiben ki tudok teljesedni, de ha nem tanulok, akkor csak az aljább munka marad. Anyának én vagyok az egyetlen gyereke, otthon mindig látja, hogy családtagok, barátnőim már anyukák, vagy úton vannak az anyaság felé, én 30 évesen a küszöbén sem állok, párom is csak akkor akarna, ha minden körülmény adott, rendben van, de nincs még, én meg az a típus vagyok, aki jól meggondolja, mérlegel, oszt-szoroz, de most nem férne bele egy gyerek, főleg hogy még viszonylag új vagyok az országban, nem európai ország, szóval itt más a rendszer, nem anya-központú. Mindig úgy látom a két dolog nem mehet egyszerre, és a barátom is így gondolja. Előbb is beszéltem anyával és mondta, hogy mennyire szeretne unokát és mennyire irigyli azokat akiknek már van, őszintén sírtam. Mit csinálhatnék?
2012. dec. 1. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Gyereket. Jobb ötletem nincs.
2012. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Itt nem az anyukád a lényeg, hanem Te. Az a helyzet, hogy mi nők, csak bizonyos ideig vagyunk képesek gyereket szülni, és arra is gondolj, hogy fel is kell nevelni... Mert van, aki 42 évesen szül, de megéri-e, hogy felnő a gyereke?


A karriert is nehéz később építeni, de azt nem lehetetlen... Családot alapítani viszont igen.


Milyen országban laktok?


S mi az álomfoglalkozásod?

2012. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Ne legyél már megrekedve egy nyolcéves értelmi szintjén. Anyukád azt mondta, hogy neki(!) gyerek kell, akkor te sírvafakadsz, felrúgsz mindent az életben, a férjed nyakára terheled az összes anyagi vonzatát és szaladsz teherbeesni? Ébresztő! Legközelebb mondd meg édesanyának, hogy azt a gyereket nem elég megcsinálni, kell neki két kiegyensúlyozott szülő is, meg ennivaló és ruha, gyógyszerek és tanulmányok... Anyuka fizetné mindezt? Nem? Akkor ne az ő siránkozása legyen mérvadó, hanem a felelősség.
2012. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha arra vársz, hogy minden passzoljon, akkor soha nem lesz gyereked. Soha nem értettem meg ezt a gondolkodást, lehet hogy maradi vagyok. Nekem nagyon fontos volt, hogy gyermekeim legyenek, nagyon fiatalon 21 évesen szültem az elsőt, másfél évre rá a másodikat, és sajnos nem rajtam múlt hogy nem lett még harmadik is. Soha nem bántam meg hogy anya lettem, még ha nem is volt mindig könnyű.

Ne érts félre nem itéllek el, hiszen ma sajnos nagyon sok fiatal gondolkodik hasonlóan mint te. Lehet hogy sikeres leszel, de biztos hogy boldog is?

2012. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Fogadj egyet örökbe, ha szülni nem akarsz. :)
2012. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Légy őszinte anyukáddal: mondd meg neki, hogy neked most a tanulás fontosabb mint a gyerek, később pedig valószínűleg nem lehet majd.


Nem kell ide világfajdalom meg egyebek, hoztál egy döntést (?), vállald fel.

2012. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
ne felejtsd el, h nem biztos, h úgy fog összejönni az életed, ahogy tervezed, még ha keményen dolgozol is érte ezzel azt akarom mondani, h lehet, h hiába áldozod fel a gyerekszülést valami másért, mert az (mint később kiderül), így se, úgy se jön össze. gondolj erre. én tudom, miről beszélek. azt hittem, h majd ráérek ez, meg az után szülni és mivel nem terveztem babát, akkor még nem tudtam, nem is tudhattam, h nekem nem könnyű teherbeesni. aztán évek múlva (mikor már tisztában voltam ezzel) a lelkem mélyén el is engedtem a dolgot, kezdtem elfogadni, h talán sosem leszek anya. na, akkor estem teherbe. de azt kívánom, bárcsak 30 évesen történt volna, mert most ennyi idősen sem tartok ott a karrieremben, ahol szerettem volna. tudod, ember tervez, isten végez. akkor legalább több időt tölthettünk volna együtt a gyerekemmel, így mindenképp korán magára hagyom őt :-(. persze minden eset más. nekem nem érte meg.
2012. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Te mit akarsz?

1.,Ha gyereket:

1/1.,Szüld meg és vidd ki édesanyádat aki segít a nevelésben.

1/2.,Te pedig tanulj.

2.,Ha nem akarsz gyereket:-ne cseszd el az életed, holmi lelkiismereti okok miatt.

2012. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

20.33-as hány évesen szültél?

Én 38 vagyok és nagyon szorongok, hogy sosem fogok... :(

2012. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt nem az a probléma, hogy unokát akar, hanem az, hogy a kérdezőnek bűntudata van, hogy nem elég jó az édesanyjának, hiszen nem tudja neki megadni azt, amit szeretne. Az édesanya dolga, hogy így is szeresse a kérdezőt, és biztosítsa arról, hogy úgy szereti, ahogy van.


Te, kérdező, kezdd el az iskolát és meg fogod látni menet közben, hogy beiktatható-e a gyerek. Ha nem, akkor nem. 34-35 évesen szülni nem égbekiáltó bűn, és még csak nem is leszel hú, de öreg. Én hiába gondolom azt, hogy a 35. év a vízválasztó a gyermekvállalásra, ha egyszer az élet megcáfolja a teóriámat: ugyanis akárhány 35 és 40 között gyereket vállaló párral találkoztam, azok mind visszafiatalodtak gondolkodásban, mozgásban, öltözködésben is. Érdekes dolog ez.

2012. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!