Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig elszomorít anya,...

Mindig elszomorít anya, amikor felhozza, hogy mennyire szeretne unokát, én is szeretnék gyereket, de nem tudom valaha lesz-e gyerekem, nehéz feldolgoznom, mert úgy néz ki, hogy pár éven belül sem lesz, hogyan dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, több, mint 2 éve élek külföldön a párommal, a rossz otthoni helyzet miatt jöttem ide, itt nem azt csinálom amit szeretnék, de legalább megélek és félre is tudok tenni, nem úgy, mint otthon. Viszont most fogok elkezdeni egy főiskolát, ami 4 év legalább, addig nem tudom, hogy beleférne-e egy gyerek, itt nem tudom azért megengedni, hogy valakit alkalmazzak, a párom pedig egy fizetésből nem tudna eltartani, itt nincs gyes,gyed, ilyenek. Nem akarom feladni az iskolát semmi miatt, mert sikeres akarok én is lenni, szeretném azt csinálni, amit igazán szeretek, amiben ki tudok teljesedni, de ha nem tanulok, akkor csak az aljább munka marad. Anyának én vagyok az egyetlen gyereke, otthon mindig látja, hogy családtagok, barátnőim már anyukák, vagy úton vannak az anyaság felé, én 30 évesen a küszöbén sem állok, párom is csak akkor akarna, ha minden körülmény adott, rendben van, de nincs még, én meg az a típus vagyok, aki jól meggondolja, mérlegel, oszt-szoroz, de most nem férne bele egy gyerek, főleg hogy még viszonylag új vagyok az országban, nem európai ország, szóval itt más a rendszer, nem anya-központú. Mindig úgy látom a két dolog nem mehet egyszerre, és a barátom is így gondolja. Előbb is beszéltem anyával és mondta, hogy mennyire szeretne unokát és mennyire irigyli azokat akiknek már van, őszintén sírtam. Mit csinálhatnék?
2012. dec. 1. 19:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Most vagy 30 éves. Megkezded a sulit, az utolsó évben pedig elkezdtek próbálkozni a babával. Lehet, h diploma után pár hónappal már meg is születik a baba. Nem tragédia 34 évesen szülni egyáltalán. Amúgy aki 19 évesen vállal gyereket, az se biztos, h sokáig a gyerekeivel lehet majd, mert jöhet baleset, krónikus betegség, alkoholizmus, bármi.
2012. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A 11-es válasza nagyon jó, de csak akkor, ha egy gyereket szeretnél. Ha többet, akkor sajnos nem jó megoldás. Fizetős iskola (esti vagy levelezői)?
2012. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!