Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik egyik napról a másikra léptek ki családjuk életéből?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy előtte mennyi ideig terveztétek? pl. hogy hova mentek, mit fogtok csinálni stb..., hagytatok valami "búcsúlevél féleséget? kerestek az otthoniak utána? Mennyit beszéltél velük? Milyen okból hagytad ott őket? Hány évesek voltatok?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. dec. 2. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha ekkora a gáz akkor nem a lelépés a legjobb ötlet.. Inkább az hogy normális kulturalt emberek módján megbeszélitek a dolgokat.. Aztán ha ez sem jön össze akkor max lépj le, de akkor se úgy hogy odadobsz egy "búcsúlevelet" azoknak az embereknek akiknek talán a legfontosabb vagy...
2012. dec. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem valami 15 éves vagy akkor jelentsd be hogy mittomén holnap költözök és kész. Elmész aztán csá. Nem kell ezt túlzásba vinni szökdöséssel meg hasonló baromságokkal. Ez a való élet nem a barik közt.
2012. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csináltam. Apám és anyám elég régóta éltek szar házasságban, apám rendszeresen terrorban tartott mindenkit. A kitűnő érettségimre csak annyit mondott "hát ez a természetes" a ballagásomra nem akart eljönni, mert ott "sokat kell állni feleslegesen" - végül anyám elcibálta, de bár ne tette volna, egész nap a savanyú, unott képét bámulhattam, amikor egyetemre jártam, akkor is többször megjegyezte, hogy gumicsizmás paraszt leszek, csak kapok róla egy pecsétes papírt (mezőgazdasági mérnök....), egyébként meg gyakran nem is köszönt nekem, annyira nem bírt elviselni... Egyszer hazahoztam az új barátomat, akit szintén lehordott mindennek, totál megalázott mindenki előtt, akkor fogtam egy hátizsákot, és elmentem a barátomhoz. Anyámat azért felhívtam, és mondtam neki, hogy holnap megyek a többi cuccomért is. Másnap már az ajtóban várt anyu, és zokogott, hogy ne menjek el, erre persze apám is rögtön ott termett (mint mindig, amikor le kellett cseszni valakit valamiért), én meg csakazért is gyorsabban csomagoltam. 2 sporttáska ruhával távoztam, és azt mondtam anyának az ajtóban, ha van egy kis esze, nem engem fog rábeszélni, hogy maradjak, hanem ő is elköltözik innen...


Azóta eltelt kereken 5 év. Anyám már a következő héten elment onnan, a kishúgom meg maradni akart. 2 évvel ezelőtt derült ki, hogy őt is hülyére zsarolta, vele fizettette ki a ház rezsijét a diákmunkájából, meg hasonlók, szóval őt is magamhoz vettem, az én kis családomhoz (mert az akkori új barátom ma már a férjem, és van egy kislányunk, aki 11 hónapos).


Hogy apámmal mi van? Fogalmam sincs... A nagy családban keringenek pletykák, hogy milyen szemét vagyok, hogy én kitagadtam őt, de már ez sem foglalkoztat.


26/L

2012. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak, nem pedig az előítéletüket és a véleményüket írták le, mert az nem különösebben érdekel.
2012. dec. 2. 12:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtam máshol kaptam munkát és leléptem. Előtte pár hónapig gyűjtögettem albérletre a pénzt.

Majd állásom is lett ott, ahová mentem. :)

Szóval én munkával indokoltam a lelépést, sosem mondtam el az eredeti okot.

2012. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nővérem 18 évesen ment el egyik napról a másikra itthonról,mert terhes lett és a barátjához költözött. Nekem hagyott egy búcsúlevelet,anyuéktól,meg elköszönt (én épp osztálykiránduláson voltam). Ennek már 14 éve.Azóta született még egy gyereke és feleségül ment.Szóval az ő dolgai jól alakultak,bár azért nekem jobban esett volna,ha személyesen köszön el.
2012. dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen. Találtam egy önálló albérletet+Odaálltam eléjük, és léptem.
2012. dec. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta azt vártam,hogy mikor tudok végre lelépni otthonról, erre először 16 éves koromban került sor, amikor barátomhoz menekültem. Anyagilag ekkor még anyámtól függtem, tehát ha nem is minden nap, de hétvégente annál jobban ment a terror.


Azért léptem le, mert nem várt gyerekként soha nem tudott elfogadni, ahol tudott, ott belémrúgott, megalázott, zsarolt etc...


Nehezen, de mára sikerült tőle jó 300kmre költözni, a mostani életemről nem tud semmit. Mikor eljöttem, kapcsolt, azóta próbál máshogy hozzám állni, (legalábbis annyiban, hogy nem ordít velem) nem haragszom rá,de még egyszer nem követem el azt a hibát, hogy szemernyi információt is szolgáltatok neki az életemről, bmiről ami velem kapcsoaltos. Legalábbis addig nem, míg bocsánatot nem kér...

Amúgy, beszélünk, néhány havonta hazalátogatok, ha tudok.

2012. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hmmm. Elolvastam mindenkit és a terheslett lányon kívül csak azt olvasom, hogy azért lépett mindenki, mert rossz volt a sora. Egy ellenpélda: Én is egyik napról a másikra mentem el otthonról, de nem volt rossz életem, otthon, csak szerettem volna kipróbálni magam az önálló életben. 17! évesen. Suli mellett meló, egy haverral toltuk az albit közösben. Aztán jött egy lehetőség és megvettem, a nagyi önkormányzati lakását, részletre, majd jött a barátnőm, akivel 3 év után kifizettük a fennmaradó összeget a lakásból. Közben suli, meló. Mára a barátnőm a feleségem, van egy két éves lányunk, egy hátunk, megvan a lakás is. Küzdelmes volt eddig, de megérte. Egy hitelünk van a házra, de ha minden jól megy 5 éven belül azt is kifizetjük. Azután nyaralóra kezdjük összerakni a pénzt.
2012. dec. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!