Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban, párkapcsolatban...

Házasságban, párkapcsolatban élők nektek van "B" tervetek?

Figyelt kérdés

Azzal az emberrel,akivel most vagy (teljesen mindegy, hogy házasságban vagy sem) el tudod képzelni úgy az életed, hogy örökké ő lesz a párod, feltétlen megbízol benne? Vagy van egy "B"terved is, ha esetleg beütne a baj, pl:van dugi pénzed, amiről a párod nem tud, de ha bármi olyan történne köztetek, le tudnál lépni?


Tudom, hogy a dugi pénz is közös egy házasságban a vagyonközösség miatt, de írok egy másik pl is: valaki fenntartja az örökölt lakást, hogy tudjon menni ha kell.


Tudom,hogy sok ember számára egyértelmű, hogyha vele vagyok, feltétel nélkül bízok benne, de sokan nem értenek ezzel egyet!


Akiknek nincs "B" tervük: mióta vagytok a párotokkal? miért gondoljátok úgy, hogy nincs szükségetek un."menekülési útvonalra"? Miért bíztok meg ennyire a párotokban, mivel bizonyította, hogy érdemes erre?


"B" tervesek: Ti mióta vagytok a párotokkal? Volt esetleg rossz példa előttetek pl szüleitek stb, akik miatt bizalmatlanok vagytok? Vagy adott okot a párotok, hogy ne bízzatok benne?


2012. dec. 5. 09:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%

"Ha milliomos lennék inkább egyedül élnék..."


Na, én sem lennék a párod. A pénzén kívül kell még tőle más is? Sajnálom őt!

2012. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%

Nekem van B tervem, de nem pénzt dugdosok :-)

nagyjából tudom, hogy mit tennék.

Mióta megszületett a gyermekünk, azóta jobban képzem magam a szakmámban, hogy ha arra kényszerülök, hogy egyedülálló anya legyek, akkor az állásommal ne legyen gond.

Én már biztam meg másban, mégegyszer pofára esni nem fogok. Nem tudom, hogy az előttem szólók égették e már meg magukat.

Nem azt mondom, hogy bizalmatlan vagyok, de így jobban el tudom magam engedni.

2012. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nincs B-tervem.

az élet az esetek nagytöbbségében nem tervek alapján működik...

9 éve élek együtt a férjemmel. 100%ig bízok benne. Hogy mivel bizonyította? Semmivel. A jellemével...ennyi. Ismerem. 27/nő

2012. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Van B tervem.


Volt egy hosszú kapcsolatom, ahol mindent feladtam, az volt az igény, hogy htb legyek, szóval se jövedelem, se munkaviszony, semmi. Amikor lépni akartam, hónapokig tartott, mire meg tudtam oldani.


Most az a B terv, hogy egyrészt van egy külön albérleti szobám, amit fenntartok még, mert minimális költség és egy fix pont. Ezt egyébként a párom is így látja jónak, néha ha elegünk van egymásból, akkor átmegyek és külön alszunk. Nála ezt nem lehet megtenni. Emellett szerencsém van, mert találtam egy szakmát, amiben jó lehetek, de még rengeteget kell tanulnom és minimális egyelőre a jövedelmem. Tehát tanulok gőzerővel, mert ez hosszútávon sokkal jobb befektetés, mint berakni párszázezer forintot a bankba. Persze ez nem feltétlen a B terv része, hiszen a közös életünkben is jó, ha magasabb a bevételünk. Meg mivel ő nagyon sokat keres, ez engem frusztrál, és próbálom megközelíteni.

Emellett van némi spórolt pénzem is, nem sok, kb. 400e. Ezt már évek óta gyűjtögetem, van konkrét cél, de ha úgy hozza a szükség, akkor ehhez is hozzá tudok nyúlni.

A párom elől viszont nem titkolom, pontosan tudja, hogy van egy ilyen megtakarításom.


Szerintem egyébként az igazi B terv az, amikor az ember tudja, hogy meg tudja oldani a dolgot a másik nélkül is. Az előző kapcsolatom végén ha egészen őszinte vagyok, nem is az okozott gondot, hogy megoldjam az anyagiakat, mert azt mindig meg lehet valahogy oldani. A legnagyobb gond az volt, hogy el se tudtam volna képzelni nélküle az életem. Most annyiban változott a helyzet, hogy direkt "edzem" magam arra, hogy bárki nélkül meg tudok élni, nem kell feltétlen pár.

2012. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nincs B terv:


A párom már egyszer megcsalt. Együtt maradtunk. Hosszú évek óta vagyunk már együtt. Ezek után se lett egy b tervem.

Egyszerűen ha valami nem fog működni, úgyis az adott helyzet adja az újabb lehetőséget.

2012. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
27%
10.56: szerintem álszent vagy... Nézd meg a kérdéseket ezen az oldalon is: az emberek tök sokat veszekszenek, kínlódnak egymással. És valljuk be, ami leginkább összeköti az embereket, az a közös ház, autó, gyerek. Ha normális életet akarsz, össze kell bútoroznod valakivel, egyszerű matek, hogy két ember két fizetésből könnyebben fenntartvegy lakást mint egyet. Kell a társ, ha beteg leszel, segíteni egymást. Nem kihasználni egymást, hanem segíteni, jóban-rosszban. Viszont ha van elég (sok) pénzed, ilyenre nem kell gondolnod, nem kell félni a munkanélküliségtől, betegségektől.
2012. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
na megint elszabadult egy elmebeteg pontozó a dilisektől
2012. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, jó olvasni hogy olyan is írt, akinek van B-terve, mert nekem nincs de érdekelt hogy mik lehetnek.

Mi 3 és fél éve vagyunk együtt a férjemmel, nemrég házasodtunk, még 20as éveinkben vagyunk. Mondjuk már kb 8 éve ismerem, előtte haverok voltunk, már akkor is láttam, hogy rendes, intelligens, kedves ember. Mindig is bíztam benne, az elejétől fogva, nem is volt kérdés, ez pedig nálam elég nagy dolog mert alapvetően bizalmatlan vagyok az emberekkel. Talán emiatt is sikerült olyan jól a kapcsolatunk eddig :) Maximálisan bízom benne, ha válnánk akkor is kultúráltan megosztoznánk a félretett pénzünkön és tárgyainkon (autó, lakás még nincs), mindketten egyenes emberek vagyunk, nem használjuk ki az embereket és egymással se tennénk soha, ahhoz túlságosan tiszteljük egymást mint embert, függetlenül a szerelemtől.

2012. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
45%

ma 11:41

Nem igaz, hogy a ház vagy az autó köti össze az embereket. Az embereket az anyagiasság és a kényelem köti össze, nem beszélve az egóról, nem a tárgyak.

2012. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok! Mindenkit pozitívan értékeltem, ez most nem egy olyan kérdés, ahol van jó vagy rossz válasz, számomra tényleg mindenki válasza hasznos, ha értelmesen leírja a véleményét.


Csak azért tettem fel a kérdést, mert páromnak van egy elég érdekes apja, aki végig azt próbálta a fiába nevelni, hogy sohase bízz meg senkiben, legyen dugi pénzed stb... párom édeanyja meg éveken át szenvedett ettől, neki nem volt B terve, nem volt, hova mennie a 3 gyerekkel...kedves apósom folyamatosan kínozta szegényt, mert neki volt de a családnak soha nem adott.


Párom az anyukájára ütött, nincs B terve és nekem sincs, így ketten boldogok vagyunk, együtt indultunk fiatalon az életben és amink van az közös, ha egyikőnknek nincs pl állása, akkor a másik erőn felül dolgozik, hogy segítsen, ha egy hús marad a tányéron, akkor mind a ketten a másiknak adnánk. Szerencsésnek érzem magam és remélem ez így is marad.


De a környezetemet nézve, van ahol nagyon kellene az a B terv, mert van egy pont, ahol már nem tudsz kiszállni egy rossz kapcsolatból. Az egyik jó barátnőm, lassan 10 éve van a barátjával, a srác felvetette vele a diákhitelt 2 M, nincs állása, a lakás a srácé, amit vesznek felesben fizetik, pl mikró, de a srác nevére, tehát ha most kirakná a srác, semmije se lenne, csak egy nagy rakat adóssága. Hiába mondtuk neki, az egyetemi évek alatt, hogy van diákmunka, gyere te is dolgozni, nem jött, mert főzni, mosni kell a párjára...így meg vette fel a rengeteg hitelt.Nincs állása a párjától kér KÖLCSÖN, hogy ne haljon éhen. Persze ez már az ő butasága, kiszállhatott volna, de a helyzet már adott.

2012. dec. 5. 12:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!