Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig én vagyok a hibás! Mit...

Mindig én vagyok a hibás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anya állandóan kiabál velem. Mindenért én vagyok a hibás. Ha kifogy az elem a távirányítóból, ha nem úgy áll a könyv az asztalon , ha beteg vagyok nem érdekli csak kiabál hogy az iskola a legfontosabb még akkor is amikor kórházban voltam.Nincsenek rossz jegyeim , nem beszélek csúnyán, jók a jegyeim , és nem lógok sehonnan , nem cigizek stb.. És már szószerint depressziós vagyok. A nagymamám nem hiszi el hogy ilyen apa meg hasonló anyához. Egy rokonom érti meg hogy mi a bajom, de ö nincs jóban vele. Segítsetek légyszíves mert már úgyérzem hogy egy senki vagyok. 15/L
2012. dec. 5. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen a gyerekkorod, ha megpróbálsz finoman, halkan kommunikálni velük akkor is kiabálnak? Ha igen, akkor egyszerűen ignoráld őket. Ha nem, akkor kérdezd meg mi a bajuk, próbáljátok megbeszélni. (Bár ahogy olvasom ez nem ilyen egyszerű.)
2012. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
neki mindegy milyen halkan beszélek :( akkor is .. És már egyszer szóltam neki halkan hogy ezt megkéne beszélni de csak kinevetett :(
2012. dec. 5. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És nagymamád nem tudna segíteni? Mert gondolom vele nem üvöltene.. Be kell vonni a családot, sajnos, és ha az sem segít, akkor ne félj segítséget kérni pl. a családsegítőktől, vagy a tanáraidtól. Ilyen környezetben nem egészséges felnőni.... Sajnálom, kitartást!
2012. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és az a legszörnyűbb hogy mások előtt eljátszák hogy ők a minta szülők így senki nem hiszi el nekem
2012. dec. 5. 09:59
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben megpróbálom

köszönöm a válaszod

2012. dec. 5. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, annyira átérzem a helyzeted! Az én szüleim is ilyenek, teljesen mindegy volt, mit csinálok, mit mondok, csak fújták a magukét, az, hogy leüljünk és megbeszéljük a dolgokat, teljesen elképzelhetetlen volt, csak kinevettek, hogy ilyen leülős-megbeszélős dolog csak a szappanoperákban létezik, és különben is a gyereknek kuss a neve. Rengeteg igazságtalanság és megaláztatás ért, sokat akkor észre se vettem, mert természetesnek tűnt, de így évtizedes távlatból visszatekintve megdöbbentő, amit csináltak.


Én akkor a menekülést, méghozzá az előre menekülést választottam: kitaláltam, hogy zeneművészetibe akarok járni. Ezt persze maximálisan támogatták, mert ugye a szomszédoknak, ismerősöknek mennyire menő azt mondani, hogy a gyerekből művész lesz. És ugye kifelé a mintacsaládot kell mutatni. Na a lényeg, hogy amikortól ezt kitaláltam, onnantól legalább amikor gyakoroltam, békén hagytak, plusz a sok zeneóra miatt nem sokat voltam otthon. Kilencedik után felvételiztem, így is fölvettek, és onnantól kollégista voltam.

Tulajdonképpen mindenkinek jó volt ez, ők engem alig láttak, mert ha hétvégén koncert volt, akkor nem tudtam meglátogatni őket, így nem volt veszekedés, viszont mindenkinek dicsekedhettek velem.

És egyébként mivel jobb híján a tanulásba és gyakorlásba fektettem az energiáim, a pozitív visszajelzések után az önbizalmam is meredeken emelkedni kezdett.


Tudom, ez elég speciális megoldás, de hátha tudtam valami ötletet adni. Ha jól látom, nálad is csak az segíthet, ha valami módon függetlenedsz a szüleidtől..

2012. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6 Pont ugyanilyen az én családom is.Kifelé azt mutatják,hogy ők a mintaszülők,hogy tökéletes család vagyunk,ugye apa,anya,kisgyerek(én),közösen eszünk stb.De azt már senki nem látja,hogy hogy beszélnek velem,amikor épp nincs vendég.Apám mindenért engem hibáztat.Akármilyen baki történt eddig a házasságukban,azért én vagyok a hibás,én tehetek róla.Úgyhogy ennyit a mintacsaládról.Csak az fájt mindig is,hogy egy kívülálló még képes irigykedni is rám,hogy nekem milyen fantasztikus családom van.HAHAHAHAHAHA!


Kérdező,érintkezz anyukáddal minél kevesebbet,erre csak ez az egy megoldás van.Legyél barátokkal,járj el szakkörökre stb.Nekem is csak akkor volt nyugalmam ennyi idősen,amikor a barátaimmal voltam.

2012. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!