Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért gondolja azt a családom,...

Mért gondolja azt a családom, hogy önző vagyok, csak azért, mert megléptem ami számomra a legjobb döntés volt?

Figyelt kérdés

Volt egy párom egy évig voltunk együtt,de fél év után már pokol volt az egész. Annyira apró dolgokon kiakadt,mint pl az,hogy fújt a szél és neki a hidegben kellett elém az állomásra kisétálnia. Ilyenkor,mikor bekattant,rajtam töltötte ki a mérgét,ordibált,dobálózott,és szidott mindennek,sőt gyakran ökölbe is szorította a kezét. Persze meg nem ütött egyszer sem,de látni az eltorzult fejét semmiségek miatt,hát elég félelmetes volt. Én sosem vitáztam vele,mindig szépen emberi hangon mondtam el a véleményemet,ilyenkor ő mindig idegesebb lett,mert én higgadt tudtam maradni.

Szóval a végén már lek.rvázott és egyre agresszívabb lett,és már akkoris előjött belőle az agresszió,ha pl nekem munka után nem volt erőm a szexhez. Persze a családom előtt tette a szépet,kedves volt,illedelmes,stb. Ezért nem is érti a család,mért szakítottam vele. Nem akartam megvárni,míg elcsattan az első pofon,nem hinném,hogy emiatt önző lennék.És igen,magamat néztem és azt,hogy nekem mi lesz a jó,mert ez a kapcsolat minden volt,csak nem jó. Ő 30 éves én 24.

Ti mit gondoltok?


2012. dec. 5. 13:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%
A családodnak semmi köze ahhoz, hogy te szakítottál a pároddal. Az a te magánügyed. Ennyi. Ezzel nem is kell többet foglalkozni.
2012. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De sajnos annyi köze van,hogy a szülői házba vissza kellett költöznöm emiatt.
2012. dec. 5. 13:57
 3/21 anonim ***** válasza:
99%

Nem értem, MI lenne ÖNZÖ abban, ha egy párkapcsolatot befejezel - kivel szemben vagy önzö?!?!?


A másik, amit nem értek, hogy a családnak mi köze a TE párkapcsolatodhoz?

2012. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azért vagyok önző,mert nem megoldottam szerintük a gondokat,hanem kiléptem a kapcsolatból.És ugye emiatt haza kellett költöznöm.
2012. dec. 5. 13:59
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted, hogy szakítottál. Amikor elkezd a család vitázni erről, akkor én csak odaböfögném, hogy mi volt a helyzet, nem verném nagy dobra, csak elmondanám, hogy nem akartad megvárni, míg vér folyik. Gondolom már idősebbek a szüleid vagy egyetlen gyerek vagy vagy legkisebb, mert akkor szoktak így reagálni az emberek, ha ilyen történik a gyerekükkel. Majd elfelejtik.
2012. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kisebb gyerek.Mondtam már nekik,mi miért történt,de mivel előttük az exem olyan volt,mint egy kezesbárány,így nem bírják felfogni,hogy az csak színészkedés volt,nem az igazi énje. Amúgy nem idősek a szüleim.
2012. dec. 5. 14:02
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Mert egyszerűbb lett volna nekik rásózni téged egy idegenre aki mindegy hogyan bánik veled, mint segíteni mondjuk lakáshoz jutni, hogy elkezdhesd a saját, boldog életedet.

Persze, ők egész mást mondanak.

2012. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közük hozzá, jól tetted amit tettél. 24 éves vagy, ha nem tetszik nekik hogy hazaköltöztél akkor bérelj szobát és költözz el, minimálbérből is megoldható.
2012. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát így hirtelenjében haza tudtam csak költözni,gondoltam,ebből nem lesz gond.Nem is gond,hogy itthon vagyok,de naponta kapom az ívet,de azt még nem ették szóvá,hogy költözzek el.
2012. dec. 5. 14:05
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

"Azért vagyok önző,mert nem megoldottam szerintük a gondokat,hanem kiléptem a kapcsolatból."


Minimum fél évig próbáltad megoldani a gondokat, nem értem, mit várnak még tőled. Mond meg nekik nyugodtan, hogy ha nem ismerik a részleteket, akkor ne is akarjanak "tanácsokat" osztogatni. (Azért idézőjelben, mert ez nem tanács, csak beszólás a részükről.)

2012. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!