Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira felháborító a kérésem,...

Annyira felháborító a kérésem, hogy letegye a cigarettát a családja miatt?

Figyelt kérdés
A férjem jelenleg napi 2 doboz cigarettát szív el. A gyerekeknek ez nem tesz jót, mert bár bennt nem gyújt rá akkor is erződik mindenhol. Ha hosszabb ideig van egy légtérben a kisebbik gyermekünkkel, a pici elkezd fulladni. Én arra kértem, hogy tegye le a cigarettát, ő persze ezen felháborodott, hogy neki ez az egyetlen szórakozása és én még ezt is sajnálom tőle. Az igaz, hogy mostanra szinte tényleg ez lett a számítógépen kívül az egyetlen kikapcsolódása, de csak azért, mert a cigi mellett anyagilag már nem fér bele a régi hobbikból semmi. Hogyan tudnám megértetni vele, hogy ez az egész családunk érdekét szolgálná?
2012. dec. 6. 07:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Egy szenvedelybetegsegbol csak akkor tud valaki kiszállni, ha ő akarja. Itt pedig ő nem akarja. Azt mondjuk nem értem, hogy ha bent nem dohányzik, a kicsi mitől fullad... A ruhák ugyan átveszik a dohány szagot, de attól fulladni azért nem lehet....
2012. dec. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%
Ne haragudj de elég fafejű a férjed. Ezek alapján sehogy nem fogod meggyőzni. Ha neki megér évi kb fél millát az hogy nincs tekintettel a családjára, és még magát is tönkre teszi akkor biztos nem is vágyik másra, elég drága hobby ez ahhoz hogy más már ne kelljen. Mondjuk ilyet még nem hallottam hogy valakinek létszükségletű HOBBY-ja legyen a cigarettázás. Jó szórakozást neki :(
2012. dec. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
60%
A szagtól magától hányni is lehet, nem csak fulladni, saját tapasztalat. Ez nagyon szomorú, hogy ez az egyetlen szórakozása. Valahogy meg kéne beszélni vele, hogy mi az, ami helyettesítené neki ezt a "szórakozást", amiben több örömét lelné. Találni neki valami új hobbit, amire ezt az összegeket költhetné, de mégsem egészségtelen. Akár ígéretet tenni, hogy ha leszokik, mit kap cserébe (több szex, finomabb ételek, nem tudom, mi az amire vágyik) A családomban valakit félév alatt vitt el a tüdőrák, először csak a hasa fájt, félév múlva meghalt, alattomos, gyors betegség.
2012. dec. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

8 evvel ez elott a parom ugy jott el az elso randinkra, hogy le akar szokni a cigirol....fel dobozt szivott naponta, vagyis inkabb szerintem par szallal tobbet. Sokat veszekedtunk rajta a 8 ev soran. Neha ugy voltam vele, hogy feladom. Kabe 2 eve ratalaltam az elektromos cigire, probaltam kitanulmanyozni. Nem, o azt nem akarja...

Csak mondogatta, hogy jo lenne lerakni, de erte nem tett semmit. O rajta mar 5 eve nem erzem, hogy cigizik, mert mindig nagyon odafigyel, hogy ne menjen ra a fust a ruhajara. Sajnos az arcan, kezen erezni lehetett tovabbra is. Mar nem is szerettem vele csokolozni az iz es szag miatt, csak akkor, ha elotte megmosta a fogat, es szajat.

Minden igy ment egeszen kabe 2-3 honappal ez elottig. A munkatarsa elkezdett elektromos cigit szivni es egy nap megkostolta parom az ovet. Nem telt el egy het es mar megvette az ovet. Elszivta kabe 2 het alatt, ami meg raktaron volt cigije neki, aztan mar csak az elektromosat szivta. (elvezi, hogy idebenn is szivhatja:D) Azota csak azt szivja, 16mg-ossal kezdte, most ha kifogy, 12mg-osat vesz, azt mondja. Megmondtam neki, hogy ha lemegy a nikotin nelkulire, nem banom, ha oyat fog szivni, csak ne karositana mar magat. (persze mondogatja, hogy a nikotin nem karos...de azert az is karos en ugy gondolom)

probald meg rabeszelni az elektromos cigire

Pozitiv oldalai koze tartozik, hogy nem okoz rakot, csak nikotin jut a szervezetbe, benn is szivhatja, nem szemetel, es ami a legfontosabb, a ruhairol, kezerol, arcarol szajabol eltunik a szag, es az iz. Azota nem budos parom keze es arca, es barmikor megcsokolhatom, nem erzek izt. Tobb fele izut is kiprobalhat. En a tutifruttisat szeretem a legjobban, annak jo az illata...van egyketto, aminek nem jo az illata, azt mar mondtam neki, hogy ne vegyen tobbet, mert ha benn szivja, az illat azert erzik...csak addig, amig szivja.

2012. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
A cigiről még azok sem tudnak leszokni, akik akarnak. Mert nehéz. Sok dohányzónak ez jelenti az életet. Enélkül üres ember.
2012. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%
Én az elektromos cigit nem javaslom. 3 ismerősöm próbálta, egyiknek se jött be igazán! Az anyósnak ajándékba vettünk egyet 10 000 forintért, egyszer kipróbálta és ő azt mondta, hogy ez mégse az igazi... Azóta ott áll a dobozban, nem kell neki. A másik 2 ismerős is hasonlóan vélekedett. Ha ki is próbálja én azt javaslom, hogy sokat ne áldozzatok rá, mert ha nem jön be neki, akkor úgy jártok mint mi, még féláron se tudtuk eladni senkinek, pedig garanciás...
2012. dec. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%
Győzz meg egy drogost, hogy szokjon le. naugye. a cigaretta drog, és nem egy rossz szokás. a dohányosok pedig szenvedélybetegek.
2012. dec. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Amíg dolgoztam (eléggé stresszes munkahelyen), eszembe sem jutott, hogy megpróbáljak leszokni róla. Illetve eszembe jutott, de éreztem, tudtam, hogy nem sikerülne, mert amikor a munka során valami gigszer bejött, az első mozdulat volt, hogy rágyújtottam.


Amióta már nyugisabb, stresszementes életet élek, elhatároztam, hogy leszokok. Nem egyik napról a másikra, hanem szépen, fokozatosan tettem le. Először csak gyengébbeket kezdtem el, majd amikor ott már jelentős eredményeim voltak, akkor kezdtem a napi mennyiséget (napi másfél dobozról indultam) is csökkenteni.

Mostmár több mint fél éve nem gyújtottam rá, és nem is kívánom, és az sem zavar, ha mások szívják.


Amíg a belső elhatározás meg nem születik, addig nem tudsz mit kezdeni. Ha hozzákezd a napi, fokozatosan leszokáshoz, akkor is nagy türelem és kitartás kell, de ha az elhatározás megszületett benne, előbb-utóbb ő is sikeresen túl lenne rajta.


Számold ki, hogy havonta mennyit költötök rá, egy év alatt, és kb. 15-18-20 év alatt, amíg a gyerekek a saját lábukra nem állnak.

Mindazt az összeget tőlük, előlük füstöli el!!!!!!

2012. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is, mint a kérdező, bár az én párom nem tartja a hobbijának meg az egyetlen szórakozásának a cigizést, és szeretné letenni. Csak mivel mindenki azt sulykolja belé, h ez milyen nehéz, és így meg úgy, hát ezzel még jobban megnehezítik. Nálunk az elektromos cigi nem vált be, egy darabig használta, aztán annyi. Oké, hogy szenvedélybetegség, de attól még nem szabad hagyni! A drogosokat is megpróbálják lebeszélni, leszoktatni, valakinek sikerül is. Nem szabad hagyni, mert károsítja az ő és környezete egészségét + baromi sokba kerül. Amennyit az én párom is eldohányzik bőven jutna mindkettőnknek egy-egy kondibérletre.
2012. dec. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
43%
Mióta szórakozás a cigizés? Ezt az egyetlen szórakozásos maszlagot az mondja, akinek nincs elég lelkiereje letenni a cigit.
2012. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!