Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekesek! Mik azok a...

Kisgyerekesek! Mik azok a "feltételek" amelyek megléte esetén a férjnek/apának jó hazatérni, jó együtt lenni a családjával?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Én próbálom úgy hazavárni, hogy a gyerekeket előtte jól lefárasztom kinnt, hogy ne rajta ugráljanak.Próbálok úgy főzni, hogy (mivel válogatós) mindíg tudjon finom főtt kaját enni.Este mikor hazaesik, akkor már nem mosok,nem porszívózok, hogy tudjon pihenni.

Ha hazajön,mindíg az az első, hogy puszi a gyerekeknek, aztán leülünk együtt kávézni,hogy megbeszéljük a napot.És persze hagyom,hogy hülyeségeit nézze a tv-be.

Most így ahogy visszaolvasom látom, milyen jófej feleség vagyok :)))))))

2012. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a legfontosabb, hogy egy nyugodt feleség várja. A ház szaladhat egy kicsit, a gyerekeket én például képtelen vagyok leszedni róla egy óráig, mert ahogy belép az ajtón mindkettő megrohamozza, hiányolják egész nap, nem mondhatod a gyereknek, hogy apa fáradt, üljenek le várják meg míg kicsit pihen. Egyszer próbáltam az akkor kétéves nagyobbam zokogásban tört ki, az apja meg rám volt mérges, hogy ő is ezt várta egész nap, ne szóljak már bele :) Szóval azóta nem próbálkozok semmivel, egyszerűen köszöntjük, átöleljük. Igyekszünk mindig 8-9 között már ágyba dugni a gyereket, ilyenkor van pár órája magára, magunkra. Ez most egy ilyen időszak. Vissza fogjuk még sírni öregkorunkban :)
2012. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Ha a lakásban viszonylag rend van.

Ha a gyerek kellőképp lefáradt, de még játékos.

Ha kész a vacsora.

Ha az anya nem lógó/foltos ruhában várja a férjét.

Ha az anya másról is tud beszélni este, nem csak arról, hogy a gyerek milyen színűt kakilt, mekkorát büfögött és milyen nagyot aludt nappal.


Álom, édes álom. :)

2012. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk kb. annyi, hogy legyen valami finom vacsora, utána meg hagyjam egy órát gépezni, onnantól kezdve neki tökéletes a világ :D Szóval ha hazaér, akkor leülünk vacsizni, közben beszélgetünk, utána hagyom játszani, aztán hármasban folytatódik az este (mármint onnantól kezdve nem csak testileg van jelen :D ).
2012. dec. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

ha azt csinálhat, amit akar. Vacsora elérakva, tévé, számítógép, a gyerekkel meg csak annyit foglalkozik, amennyit akar, ez néha 5 perc/ nap.

Ez az apának jó, de kérdés, hogy mindenki másnak is?

2012. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó, egyetértek. Az én férjem este 7-re ér haza, 8-kor fürdetünk. 7-től 8-ig gépezik. Fürcsit együtt csináljuk, utána éjfélig xboxon játszik. Majd ha ráérek sajnálom...
2012. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a harmonia és a szeretet. Ez a legjobb, ami várhatja. De ebbe neki ugyanannyi része kell, hogy legyen, mint nekem. Ha ő nem partner, lehet én bármilyen jó feleség. A kicsi alig várja , ő is ! Játszanak, vacsiznak. Ha elaludt, akkor együtt vagyunk, beszélgetünk, de adunk teret egymásnak.

Szerintem a férjnek is akkor jó, ha neked és a gyereknek is jó. Jó esetben..

2012. dec. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nálunk meleg kaja az esetek 98%-ban van, örvendező gyerek is, lefektetés után neki szabadsága is, amit vagy itthon tölt a telefonja nyomkodásával vagy hobbi vagy barátokkal beülős, én azt gondolnám elég teret kap, de sokszor érzem hogy azt gondolja, nem ilyen lovat akartam és nem tudom mit akarhatna még.

Nem lehet úgy tenni mintha nem lenne családja, nem lehet egy gyereket kikapcsolni, pedig sokszor látom hogy egy itthon töltött hétvégi nap után legszívesebben elmenne itthonról (hétközben ugye 16-20ig van leghosszabb esetben amikor a 2éves is ébren van). Kérdés h én hová menjek az ilyen de elmennék csak legyen már csend érzéseimmel és igényeimmel? Nem tudom...

2012. dec. 6. 13:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokszor kérdezem ezt.Mit tegyek,hogy neki jó legyen?Hogy amikor hazaér fáradtan a munkából,ne idegesítse fel a gyerek nyűgje,vagy az én panaszkodásom,hogy milyen magányos vagyok itthon nélküle.Általában mindíg rend van és meleg vacsi,még a bevásárlásokat is én intézem.Neki tényleg csak annyi a dolga,hogy elmenjen dolgozni.De valahogy még sem érzem azt ,hogy ez jó neki,mert nem foglalkozik velünk sokat.Hazajön ,megvacsizik,aztán TV vagy gépezés.Régebben könyörögtem neki,hogy fürdesse ő a gyereket,mert az egy jó kis program kettőjüknek.De nem tudtam rávenni egyszerűen nem törődik a gyerekkel.Kritizálni azt tud persze,hogy nem jól nevelem a gyereket,mert ez meg az a probléma.De egy gyereknek kell az is ,hogy az Apja is foglalkozzon vele.Persze,hogy neveletlen félig meddig,de nem én miattam,hanem ő miatta mert annyira elkényelmesedett abban hogy minden elé van rakva,hogy elfelejtett tenni érte.Szerintem nem jó ha minden kényelmét kiszolgáljuk a párunknak,mert az esetek többségére ez a sors vár.Már csak azt kellene kitalálni,hogy ilyenkor mit lehetne tenni.
2012. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kaja van, gyereket átveszi, eszünk, fürdetés, fektetés együtt.
2012. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!