Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyunak nem mondtam meg két...

Anyunak nem mondtam meg két jegyet ami hát úgymond nem lett jó. Az osztálytársamtól tudta meg, és enyhén szólva kiborult. Elmondta mit kaptam volna karácsonyra, és nagyon jó lett volna. Mit kell tennem, hogy jóvá tehessem?

Figyelt kérdés
Rosszul csináltam, hogyan tudom jóvá tenni?

2012. dec. 6. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Mit kaptál volna?

Ígérd meg neki, hogy kijavítod a jegyeket, többet tanulsz és hogy ezután mindent elmondasz neki, csak nagyon szégyellted, hogy ilyen rossz jegyet kaptál és nem akartál neki szomorúságot okozni azzal neki, hogy ilyet kaptál. De tudod, hogy ez így nem jó, többet nem fordul elő.

2012. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Akkor idén nem lesz One Direction karácsonyra :D

Amúgy, anyukád még sok dolog miatt kifog borulni míg fel nevel téged, tehát nem pont ezen kéne mérgelődni, nálunk a s*ggemet elverték és utána minden a régi volt


Mondd neki hogy ne karácsony előtt veszekedjen, hanem legalább míg tart, addig ne

20/F

2012. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen. Most már semmit. A jegyeken javíthatsz és tarthatod magad ahhoz, hogy őszinte leszel hozzá. Aztán ha szerencséd van, hosszabb idő elteltével újra bízni fog benned. Türelem, és sok-sok javítás!!
2012. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a kommenteket, de az a baj hogy ezzel piszkál, hogy ha elmondtam volna neki akkor nem lett volna ez..:(
2012. dec. 6. 12:09
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Elég szomorú, hogy így kellett megtudnia. Gondolom eddig azért mindent megbeszéltetek, ezért akadhatott ki ennyire. Ígérd meg, hogy kijavítod és ezentúl mindig bevallod, ha rosszabb jegyet is kapsz.
2012. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdés inkább az, hogy miért nem mondtad el.

Féltél? Vagy nem akartad megbántani? Vagy szégyellted?

Ezt válaszold meg és utána tudok segíteni szerintem.

2012. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem "piszkál", hanem szomorú, és nagyon-nagyon csalódott! Nem foglak sajnálni, amiért nem egy seggreveréssel intézték el, és utána ment minden tovább, mint egy másik hozzászóló válaszában. Az aztán nevelés lehetett a javából! Anyukád csalódott benned, és ez súlyosabb dolog, mint a mostani diszkomfort érzeted, vagy, hogy nem kapod meg azt, amit akarsz karácsonykor! Ideje lenne felfognod, hogy a tetteidnek mindig következményei vannak és a helyzetet most nem anyukád alakította így, csak magadnak köszönheted, ami történt (és akkor még megjegyzem, hogy tök rendes anyukád van, mert nagyobb büntetést nem is kaptál érte!). Ideje beszélgetned vele, jó sokat, arról, hogy miért is nem mesélted el neki, és arról, hogy hogyan igyekszel kijavítani a hibát a suliban, és a kettőtök kapcsolatában! Egy bocsánatkérés nem árt, csak a hosszútávú bizalomhoz azért ez kevés! EZt jobb, ha tudod! Fontosabb dolog romlott itt el, mint a félévi átlagod! Sokkal komolyabb! Sokan lazán veszik ezt, hisz nem látható, nem megfogható, de a bizalom nagyon fontos dolog! Igyekezz visszanyerni!
2012. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

mondd meg neki, hogy csak akkor akartad elmondani, ha már sikerült kijavítani. Ezzel láthatja, hogy jóvá akarod tenni a dolgot.


mit kaptál volna? ez engem is érdekel :)

2012. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

hát akkor tanuld meg a leckét, és legyél vele mindig őszinte :) az én anyukám is mindig csak ezt az egyet várta el tőlem igazán. mehettem mindenfelé, amerre akartam, csak tudnia kellett hol vagyok, hogy ha valami baj van.

off: szerintem nem szép az anyukától, hogy ízt csinálta az ajándékkal, két rossz jegy nem ér meg ilyen bűntudatot egy gyereknek :(

2012. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7esnek igaza is van, meg nem is. de a gyerek ne azért szeressen tanulni, mert kap érte lovacskát, laptopot meg pénzt, hanem mert tanulni jó, és az csak egy plusz, hogy ha fent tudja tartani az állapotot, hogy jók a jegyei, akkor néha kedveskednek neki.
2012. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!