Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen reakciókra számíthatunk...

Milyen reakciókra számíthatunk vajon, ha karácsonykor nem látogatjuk meg a családot?

Figyelt kérdés

Jó a kapcsolatunk, de ilyenkor mindenki megbuggyan. Menjünk ide-oda, mindenkihez, és persze mindenkihez 24-én. Van 2 gyerekünk, 4 éves ikrek.

Eddig próbáltunk lavírozni, de nem tudunk 4 felé szakadni. Az én szüleim és a párom szülei is elváltak és az a 3 pár ahova nem megyünk, mindig megsértődik. Meg a testvéreink is. Már elegem van abból hogy 25-26-án azt hallgatom, hogy biztos X.Y. fontosabb, mert nála voltunk előbb.


Szóval most elmegyünk négyesben egy hétre telelni.


Ti mit szólnátok, ha a családunk helyében lennétek?


2012. dec. 7. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
én abszolut megérteném és örülnék hogy el tudtok menni pihenni. de az emberek többsége nem ilyen, hisztiznek és duzzognak ha valami nem úgy van ahogy azt elképzelték. főleg az idősebb korosztály, bennük még nagyon erős a hagyománytisztelet, a szokások. ha ti utazni akartok, mondjátok el nekik és pont. majd belenyugszanak.
2012. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk az a szokás, hogy a szentestét mindenki otthon tölti a családjával, kivétel a magányos nagymamák, akik átmennek a gyerekekhez és unokához, hogy a szülőnek ne egyedül kelljen lennie 24-én.

De minden más látogatás a másik 2 napon történik, beosztva, illetve valaki mindig szoktak vállalni, hogy ne mindenki ezer helyre rohanjon, hanem egy rokonnál összegyűlünk.

2012. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, elég kavarva írtam. A lényeg, mindenki marad otthon 24-én, kivétel aki magányos, de ő is csak a szüleihez vagy testvéréhez vagy gyerekéhez megy.
2012. dec. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk - és minden ismerökönél is - a szenteste a szük családé: ti ketten, meg a gyerekeitek a saját lakásban, az elsö nap az egyikük szülöinél ebéd, második nap a másik helyen, de csak ebéd, azaz kb 11 körülre megyünk, és edéb után 4 körül meg haza.

Más rokonokat meg nem látogatunk meg.

2012. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól teszitek, sőt egy kosszal bejelenteném azt is, hogy ezentúl minden évben így lesz. Most ezért duzzognak, ha meg maradtok akkor másért. Akkor már legyen úgy, ahogy nektek a legjobb!
2012. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha az ember családot alapít, azaz lesz férje/felesége, gyerekei, akkor AZ az alapértelmezett család. 24-én anya, apa, gyerekek vannak együtt, 25-26-án meg a nagyi, a tesók, unokatesók, meg mindenki más.

Szerintem meg kellene értetni a rokonokkal, hogy amikor összeházasodtatok, akkor született egy család, pont olyan mint az övéké, és ők sem 6 helyen töltik az ünnepeket.

2012. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem ti hívjátok meg a rokonokat? Maradjatok ti otthon és várjátok ti a látogatást, jöjjenek amikor tudnak, aztán ti nem sértődtök majd meg a sorrenden.
2012. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!