Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két hetente jönnek a gyermekei...

Két hetente jönnek a gyermekeim kapcsolattartásra. A gondviselő szülő köteles biztosítani a megfelelő ruházatot a láthatás idejére?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 17:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
Persze, hogyne lenne koteles. Sot, elelmiszert is kell, hogy csomagoljon, tusfurdot, agynemut, zsebpenzt...
2012. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Kibeszélt a tusfürdőről már megint megjöttek a megkeseredett elvált nők. Megfelelő ruháról van szó, amiben nem fázik a gyerek ilyen hidegben. Egy gyereket nem csak gyerektartásból kell nevelni, ha nem telik meleg ruhára akkor jobb helye lenne az apánál.
2012. dec. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia..

Elvileg igen,az időjárásnak megfelelő ruhában kellene a gyerekeket elengedni otthonról.


Leírom nálunk ,hogy van.

A páromnak van egy 10 éves lánya,aki az anyukájával egy nagy városban él,mi pedig egy kicsi faluban.

Eleve,itt van udvar ,kutya,macska,sár,"dagonya":)

Otthon nincs is olyan ruhája szinte,amit itt nálunk én rá mernék adni:) ebből voltak vitáink a kislánnyal,de ez mára megszünt.

Szóval nem jövök zavarba,mert szinte teljes ruhatára van nálunk is,mindig veszek 1-1 darabot,akár turis (játszósat) vagy rendes új ruhát is.

Ha nálatok ez kiélezett vagy igazságtalannak érzed,akkor vegyetek megfelelő ruhákat a gyerekeknek,de ne vigyék haza,hanem maradjon nálatok.

Nekünk is volt olyan,hogy jó idő volt mikor jött a gyerek,de aztán elromlott,az anyuka nem csomagolt melegebb holmit (egyébként kicsit kelekótya:) )de nem volt gond mert volt itt nálunk is cucca:)

Tényleg nem nagy összegekért lehet venni ruhákat,kár ezen civakodnotok szerintem:)

2012. dec. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

11/13-nak!


Enyhén szólva eltértél a lényegtől. Nem az a problémám, hogy nincs mivel a gyerekeket lefürdetni, hanem az, hogy az ex és új neje nem az időjárásnak megfelelően öltözteti fel a gyerekeket, amikor hozzám jönnek. Szerinted az normális dolog, hogy a mínuszban egy vékony kis tornacipőt adnak rájuk egy vékony nem bélelt nadrággal ehhez nem téli kabátot?! És tudván tudom, hogy van nekik vastag nadrágjuk, kabátjuk és hótaposó csizmájuk.

2012. dec. 10. 07:59
 15/20 A kérdező kommentje:
A fizetésemhez mérten állapították meg a megfelelő gyerektartás összegét. Semmi másról nem szól az egész csak a szívatásról.
2012. dec. 10. 08:03
 16/20 anonim ***** válasza:
36%
Az ex es az új neje.... Ezek szerint te az anyuka vagy.... Nos, ma Magyarországon a gyereket 90 százalékban az anyának ítélik.... Ráadásul kéthetenkenti láthatas.... Valami nagy gond van nálad....
2012. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Veszekedés helyett közelítsük meg a helyzetet gyakorlati szempontból:Ha ebben a ruhában küldi őket, amit írtál, akkor kell még a gyereknek pluszban venned egy hótaposót a vékony cipő helyett, egy harisnyát a béleletlen nadrág alá és egy nagyon vastag polár pulcsit, amiben vékony kabáttal sem fázik. Hótaposót lehet 1-2 ezerért venni a kínaiban, a gyerekharisnya kb 500 Ft és turiban is max egy ezresért pulcsit, esetleg még egy vastag sálat is ráadhatsz a saját sáljaidból, az ingyen van. Tehát kb. 3500 Ftból megoldható a gond egész február végéig, ha ugyanazokban a ruhákban adod vissza őket, amiben jöttek, és amiket meg vettél magadnál tartod, és mindig rájuk adod, ha nálad vannak. Nem kell egyből mindenből újat venni,a réteges öltözködés is nagyon hatékony. Pl. a nyári póló is hordható télen alsó trikó helyett, nem csak az jó trikónak, aminek a cimkéjére trikó van írva. Mondjuk számomra fura,h nincsenek ruháik nálatok, nekem pl. még a mamánál is volt 1-2 játszós mackónadrág meg pulcsi. Most meg hogy külön lakok, maradt 1-2 dolog a szüleimnél, és ha ott vagyok abban alszok, vagy azt veszem fel ha pl. kertben vagyunk.
2012. dec. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kaját ne vigyen magával a gyerek? Barátnőm rendszeresen szakadt, mocskos ruhában kapta vissza a gyereket de olyan is volt, hogy néhány holmi 'véletlenül' apuka új nőjének a gyerekéhez került. Azóta csak turis cuccokba küldi a gyereket, amin apuka fel van háborodva.

Nem halnál bele ha vennél néhány holmit. Ez csak kötöszködés.

2012. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ezt én sem nagyon értem. Nekem még a barátaimnál is van egy vastag pulcsi amit fel veszek ha esetleg náluk ragadnék a hétvégi forralt borozáson.


Amúgy meg nem vagy köteles így elhozni a gyerekeket. Szépen mond meg a párodnak, hogy ez így nonszensz és így nem tudod gyakorolni a láthatási jogod. Vagy ad rájuk rendes ruhát, vagy csomagol nekik, vagy pedig szépen ott maradnak és te a felszabadult idődben meglátogatod a gyámügyeseket amiért meggátolja a láthatási jogodnak gyakorlását.


Amúgy ha ilyen piti vitáitok vannak az elég szomorú. A gyerek az eszköz ebben a kis csatározásban és egyik fél sem akar engedni. Meg lehetne ezt oldani normális kereteken belül is, csak egy kicsit akarni kell....

2012. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt pont ilyen problémánk. "Kaját ne vigyen a gyerek?" - nah az ilyen hozzászólásokkal ne foglalkozz. A bíróság megállapítja a gyerektartást, azt vagy köteles fizetni. Persze szép dolog, ha azon felül veszel mást is a gyereknek, de nem kötelességed, senki nem tudja, Te milyen anyagi körülmények között élsz. Meg ha az exed nem tud valamit megvenni a gyereknek, mert neki sincs pénze, azt se ilyen módon kéne elintézni. Nálunk úgy volt, hogy mivel két hétig velünk volt a kislány, én vettem neki cipőt (3000 Ft), kesztyűt (590 Ft), sálat (590 Ft), a kabát alá meg igyekeztük rendesen felöltöztetni. A cipőt is haza küldtük vele, mert hozzánk ritkán jön, hosszabb időre, így lehet, h amikor legközelebb jön, az a cipő vagy nem jó rá, vagy már nem az az évszak van. Meg hát valahogy haza is kellett vinni, tornacipőben (nálunk is ez volt a gyereken) meg nem lehetett. Párom aztán le is tolta az exét, mivel mielőtt elhoztuk volna, akkor szólt neki, h tegyen meleg ruhát, ennek ellenére nem tett. Meg tavaly is mi vettük meg a hótaposót a kislánynak.

Szerintem szemét dolog így kizsarolni, hogy a másik vegyen ruhát a gyereknek. Ha a gyerektartás ellenére sincs pénz rá, akkor azt beszéljék meg a szülők. Ha erre nincs lehetőség, és gyakran járnak hozzád a gyerekek, akkor én is csak azt tudom javasolni, hogy legyen nálad is egy-két váltó ruha, amit nem küldesz velük haza. Más megoldás nem nagyon van, ha egyszer ilyen beszűkült az ex.

2012. dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!