Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rábeszélnétek a fiatokat,...

Rábeszélnétek a fiatokat, hogy beszéljen a nagymamájával, ha az sosem érdeklődött utána? Valamiért én "kötelességemnek" érzem, bár nem sok jót kaptam tőle

Figyelt kérdés
Fiatalon szültem a fiam, 18 évesen. Az apja is ennyi idős volt (igen, felelőtlenek és fiatalok voltunk) Őt nem érdekelte soha a gyerek, a családját sem. Sőt az anyja teljesen kiakadt, én volt a hibás, a k. 16 éves most a fiam, az apja meghalt nemrég (sosem látta) A nagymama most keres, találkozni akar a fiammal. De ő elhárítja, nem akar róluk tudni. (soha nem szidtam őket, elmondtam hogy mi a helyzet, elég nagy már megérti). Ha kérném akkor viszont azt hiszem rá tudnám beszélni. De nem tudom, hogy tegyem e meg. Most kamaszkorban, vagy várjak pár évet, és majd akkor eldönti. Bár most is elég felelősségteljes, korához képest. Ti mit csinálnátok, beleavatkoznátok egyáltalán?
2012. dec. 9. 22:24
 1/7 anonim válasza:
100%
Te ismered valamennyire nagymamát, szerinted kialakulhatna még köztük egy harmonikus kapcsolat? Tényleg a fiad után érdeklődik, vagy inkább a saját elveszített fiához való -még megmaradt- kapcsot látná benne? Neked kell most eldöntened, hogy ez a fiad javát szolgálná-e.
2012. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ráhagynám a fiamra a választást. És a helyében engem sem érdekelne. Eddig nem érdekeltem őket, ezután se lássanak bennem valami pótlót a fiukra. Attól hogy elveszti valaki a gyereket, hozzátartozóját még nem lesz a szememben jobb ember, vagy nem változik a véleményem róla.
2012. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Mivel a nagymama jelentkezett, és ő indított, így igen:)



Engedd a gyereket, ismernie kell a gyökereit..

2012. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Illetve ne hagyd a gyerekre, mert egy sértődöttség miatt, nehogy ne ismerje meg.. A néninek meg joga van megismernie a fia gyermekét.
2012. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a srácnak. Ha 16éven keresztül nem volt fontos se te se ő, akkor most sem kellene ezt játszani. Ugyanis én emögött egy dolgot látok, a "nagymama" megijedt hogy innentől kezdve a kutya sem fog ránézni, mostmár jók vagytok ti is. Annak meg nem szokott jó vége lenni.
2012. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi fontos? A harag?, a sértettség? meg nem bocsájtás?


vagy a kapcsolat rendezése?


Én az utóbbi mellé teszem a voksom:)

2012. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt nem ezekről van szó, hanem a "nagymama" döntéséről amit anno hozott, és a következményeiről.


Az meg hogy nem magától kezdte el keresni a srácot, hanem azért mert meghalt a fia szerintem elég árulkodó. De ezt már kifejtettem privátban is.

2012. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!